Właściciele domków jednorodzinnych często są mistrzami różnych przeróbek, gdyż wielokrotnie zdarza się, że nagle trzeba podzielić któryś z pokoi. Popularną decyzją jest wyremontowanie poddasza, co przekłada się na szybkie zwiększenie metrażu domku, lub wydzielenie dodatkowej przestrzeni dla dziecka. Jedyny problem tkwi w ociepleniu, gdyż przestrzeń pod dachem jest bardziej narażona na szybko zmieniające się warunki pogodowe. W poniższym artykule przybliżymy kilka tanich sposobów na docieplenie poddasza z użyciem karton-gipsu. Zapraszamy do czytania!

 

 

Ocieplanie poddasza — jak się za to zabrać?

Zanim zaczniemy prace remontowe, warto sporządzić plan działania, który ułatwi nam zakupienie potrzebnej ilości materiałów, a także wybór odpowiednich systemów ociepleniowych. Na poddaszach używa się najczęściej wełny mineralnej lub płyt o grubości przynajmniej 25 cm, jednak niektórzy korzystają również z tańszego styropianu albo pianki poliuretanowej. Drugi wariant jest łatwo dostępny i zapewnia o wiele lepsze parametry cieplne, jednak jego cena jest nieco wyższa.

 

Chcesz podzielić poddasze na dwa pokoje?
Fachowcy szybko postawią nową ściankę działową
Sprawdź ceny zabudowy kartonowo-gipsowej

 

Koszt ocieplenia dachu i poddasza

Ostateczny koszt ocieplenia dachu, a bardziej szczegółowo modernizacji poddasza, będzie zależał od aktualnego stanu więźby dachowej oraz stopnia jej zabezpieczenia. Warto mieć na uwadze, że wełna i karton-gips znacznie zmniejszą przestrzeń na strychu. Może się okazać, że po wstępnym remoncie zaskoczy nas wyjątkowo niski strop. Uniknięcie takich sytuacji jest możliwe przez dokładne wymierzenie przestrzeni, a także przeliczenie jej z dodaniem elementów ociepleniowych. Jeśli nie radzimy sobie z sytuacją, to zadzwońmy po pomoc do fachowców, którzy szybko i sprawnie określą, czego możemy spodziewać się po poddaszu. Mogą przy okazji podać kosztorys innych potrzebnych prac, na przykład malowania, montażu drzwi i okien, suchych tynków, a także usług stolarskich.

 

Ocieplenie poddasza karton-gipsem w niskich cenach

 

Sposób 1. Ocieplenie poddasza styropianem i karton-gipsem

Ocieplenie poddasza styropianem jest najtańszą opcją na szybkie zagospodarowanie strychu. Ponadto materiał jest lekki i łatwy w obróbce, dzięki czemu nie będziemy mieli problemów z zakupieniem jego dużej ilości i przetransportowaniem wprost do domu. Jeśli do remontu zatrudniamy fachowców, to prace przebiegną jeszcze szybciej, gdyż ci mają na koncie prawdopodobnie setki ocieplonych poddaszy.

Sposób 2. Ocieplanie poddasza pianką poliuretanową i karton-gipsem

Kolejnym ekonomicznym sposobem na ocieplenie poddasza jest użycie pianki poliuretanowej. Materiał sprawdzi się świetnie o każdej porze roku, jest bezpieczny dla zdrowia, paroprzepuszczalny, a także wytrzymały.

Ponadto poddasze ocieplone pianką stanie się odizolowane od dźwięków otoczenia. 10 cm pianki nałożonej natryskowo może obniżyć hałas o 55 decybeli. Dzięki temu naturalne odgłosy burzy czy szalejącego wiatru nie obudzą nas w nocy. Jedyne, o czym należy pamiętać podczas wyboru odpowiedniej pianki, jest sprawdzenie jej parametrów, nie każda może być odpowiednia dla naszego poddasza.

Warto wiedzieć, że piankę można nałożyć ekspresowo za pomocą specjalnego pistoletu natryskowego. Większość fachowców posiada taki sprzęt na wyposażeniu, co znaczenie zaoszczędzi czas pracy.

Remontujesz poddasze i planujesz więcej prac niż samo ocieplanie? Przeczytaj nasz artykuł o odnawianiu ścian za pomocą szpachli: Odnawiasz ścianę za pomocą szpachli i gipsu? Zobacz, co musisz o tym wiedzieć!

Sposób 3. Ocieplanie poddasza wełną skalną i karton-gipsem

Wełna skalna lub szklana są bezkonkurencyjne, jeśli chodzi o współczynnik przewodzenia ciepła, niestety jej wadą jest zajmowanie sporej ilości miejsca. Ponadto dobór odpowiedniej grubości wełny może przysporzyć wiele problemów osobom, które wcześniej nie miały z nią kontaktów. W takich chwilach przyda się pomoc fachowców, którzy w przystępnej cenie wyliczą wszystko, czego potrzebujemy do remontu poddasza. Dobrą wiadomością jest, że wełna jest trwała i przetrwa wiele lat, bez zmian w swojej strukturze i właściwościach cieplnych.

Dlaczego do ocieplenia potrzebny jest karton-gips?

Karton-gips jest bardzo pomocny podczas ocieplania poddaszy, ponieważ ułatwia montaż elementów ociepleniowych. Więźba dachowa w wielu przypadkach jest za płytka, żeby zapewnić optymalne warunki, dlatego używa się również karton-gipsu, z którego tworzy się szkielet na styropian czy piankę.

Jak obliczyć koszt ocieplenia poddasza?

Koszt ocieplenia poddasza oblicza się w zależności od wielkości samego pomieszczenia, a także od grubości warstwy izolacyjnej i cen samego materiału. Korzystając z cenników remontowych, z łatwością znajdziemy fachowców ze świetnym stosunkiem jakości do ceny. Cenniki budowlane są zazwyczaj podzielone na rejony i bez problemu poczytamy o kosztach remontu we Wrocławiu, Zabrzu, Warszawie, Sosnowcu, a także wielu innych miastach.

 

Więźba dachowa jest za płytka na docieplenie?
Fachowcy przedłużą ją za pomocą płyt g-k
Sprawdź ceny zabudowy kartonowo-gipsowej