Brak doświadczenia w remontach często skutkuje popełnianiem błędów, które wychodzą dopiero jakiś czas po skończonej pracy. Niektóre pomyłki dają o sobie znać bardzo szybko, jednak skutkują wzrostem poniesionych kosztów, gdyż musimy wykonać dodatkową pracę. W poniższym artykule postaraliśmy się zebrać najpopularniejsze błędy popełniane podczas remontu, a następnie doradzamy, w jaki sposób można ich uniknąć. Zapraszamy do czytania!

 

 

Jak uniknąć błędów w aranżacji wnętrz i tym samym zaoszczędzić?

Każdy, kto kiedykolwiek robił generalny remont, na pewno może podzielić się przynajmniej kilkoma błędami. Wiele z nich wychodzi po czasie, kiedy nie ma mowy o kolejnych poprawkach lub zmianach. Najczęściej podobnych sytuacji moglibyśmy uniknąć, gdybyśmy inaczej zaplanowali remont, lub regularnie doglądali pracujących fachowców.

 

Szukasz tanich usług remontowych, które pozwolą znacznie zaoszczędzić?
Zobacz, jakie są ceny fachowców w Twoim rejonie
Sprawdź cennik remontowy

 

1# Zaplanuj przestrzeń roboczą w pomieszczeniach, które tego wymagają

Moda na minimalizm sprawiła, że coraz częściej chowamy wszelkie urządzenia w zabudowie. Niestety nie każde takie rozwiązanie jest funkcjonalne i jeśli nasze mieszkanie nie wymaga podobnych eksperymentów, to warto postawić na sprawdzone metody. Pamiętajmy, że wyciąganie urządzeń z zabudowy po wykonanym remoncie nie tylko znacznie zmniejszy dostępną przestrzeń, ale także będzie wiązało się z wieloma przeróbkami z zakresu montażu urządzeń kuchennych, na które wydamy kolejne pieniądze.

Pamiętajmy również, że część blatu kuchennego powinna pozostać wolna, co umożliwi nam swobodne gotowanie lub przygotowanie żywności.

2# Zadbaj o dokładne zebranie pomiarów do remontu

Nic bardziej nie denerwuje niż zamówienie nieproporcjonalnych drzwi lub okien, co skutkuje koniecznością szukania zamienników lub dodatkowym kuciem. Wiele podobnych problemów uniknęlibyśmy zawczasu, jeśli dokładnie zebralibyśmy potrzebne wymiary. Pamiętajmy, żeby zebrane informacje zapisać i mieć pod ręką podczas zakupów, co umożliwi nam szybką weryfikację, czy pożądany przedmiot pasuje do naszego wnętrza.

Dokładnie zebrane wymiary będą nieocenione podczas załatwiania usług glazurniczych, stolarskich, czy tapetowania.

3# Zwróć uwagę na spójność kolorystyczną remontowanych ścian

Utarło się sądzić, że każdy pokój powinien prezentować się inaczej. Niestety takie przekonanie nie ma nic wspólnego z aktualną modą, co może skutkować wieloma złymi wyborami. Pozbycie się niechcianego kolory farby jest problematyczne, a zakup kolejnych litrów emulsji mocno uderzy w domowy budżet.

Aby tego uniknąć, możemy skorzystać z aplikacji, które szybko zmienią kolor ścian na zdjęciu i ułatwią dobór odpowiedniego koloru, zgodnego z wizją, jaką mamy na nasze mieszkanie. Następnie pozostanie już tylko malowanie.

Stara farba olejna nie wygląda już estetycznie? W naszym artykule tłumaczymy, w jaki sposób najłatwiej się jej pozbyć: Jak szybko usunąć farbę olejną ze ściany? najpopularniejsze metody i ceny usług.

 

Błędy, które łatwo popełnić podczas remontu

 

4# Kupowanie w ciemno materiałów i akcesoriów niezbędnych do remontu

Bardzo często popełniany błąd. Zazwyczaj składa się na niego wiele czynników, jednak uniknięcie go nie będzie kosztowało nas pracy, a co najważniejsze, pozwoli zaoszczędzić. Wystarczy poświęcić nieco czasu na przeczytanie opinii o wybranych materiałach bądź akcesoriach, co ułatwi nam podjęcie ostatecznej decyzji i uchroni przed nadchodzącymi usterkami i remontem z ich tytułu.

Warto również sprawdzić koszt zatrudnienia ekip remontowych, gdyż wiele z nich zawyża swoje ceny w stosunku do trendów panujących w konkretnych rejonach. Najłatwiej zrobimy to przez cennik remontowy, możemy też podglądnąć ceny w najbliższym nam rejonie, na przykład cennik remontów w Gdańsku, Gliwicach, Katowicach, czy Krakowie.

5# Podjęcie się samodzielnego remontu

Najpopularniejszym błędem remontowym jest myślenie, że wszystko wykonamy osobiście. Niestety w wielu przypadkach nieoceniona będzie fachowa wiedza doświadczonej ekipy remontowej. Bez takiej pomocy łatwo popełnimy typowe błędy początkujących, które będą skutkować koniecznością powtórzenia remontu w niedalekiej przyszłości.

Warto pamiętać, że do niektóre etapy remontu i tak wymagają specjalisty z udokumentowanymi umiejętnościami. Będą to między innymi montaż instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjno-gazowej.

Czy samodzielne malowanie jest tańsze? Przeczytaj o tym w naszym artykule: Czy samodzielne malowanie ścian wyjdzie taniej? Sprawdzamy.

6# Zła kolejność prac remontowych

Zła kolejność prac zwykle łączy się z samodzielnym remontem i brakiem doświadczenia, jednak bywa i tak, że to my narzucamy fachowcom nieprawidłowy szyk remontu. Warto zdać się na doświadczonych specjalistów i remontować mieszkanie zgodnie z przyjętym porządkiem. Przecież nie chcemy, żeby drogie płytki podłogowe zostały zachlapane podczas malowania sufitu – kilka takich drobnych błędów może nie tylko wydłużyć czas remontu, ale także znacznie zwiększyć nasze wydatki.

Jakich błędów nie popełniać, żeby zaoszczędzić na remoncie?

Błędy popełniane podczas remontu mogą nas kosztować znacznie więcej niż tylko stracony czas. Wiele z nich wiąże się z ponownym zakupem materiałów, czy koniecznością kucia ścian i podłóg. Jeśli dokładnie zaplanujemy remont i przyłożymy się do zbierania pomiarów, to zaoszczędzimy już na etapie przygotowań. Warto też słuchać się doświadczonej ekipy remontowej, gdyż sugestie specjalistów są zwykle nieocenioną pomocą podczas remontu. Mądry fachowiec doradzi, co zmienić, żeby praca poszła szybciej i co najważniejsze, taniej.

 

Szukasz fachowców, na których nie wydasz wszystkich oszczędności?
Przeglądnij oferty usług remontowych i…
Sprawdź cennik remontowy