Cennik instalacji elektrycznych w częstochowie

Układanie instalacji elektrycznej wymaga nie tylko wiedzy i doświadczenia, ale także znajomości przepisów prawnych oraz zapewnienia w trakcie prac maksymalnego poziomu bezpieczeństwa. Istnieją ścisłe wytyczne regulujące położenie kabla elektrycznego – musi się on znajdować powyżej rur kanalizacyjnych, a także przebiegać w określonej odległości od otworów okiennych i drzwiowych. Montaż instalacji elektrycznej może być zatem przeprowadzony jedynie przez fachowca.

Ile kosztuje montaż instalacji elektrycznych w Częstochowie?

Koszt wykonania lub modyfikacji instalacji elektrycznej zależy od kilku czynników: ceny osprzętu, stopnia skomplikowania zlecanej pracy, metrażu, jaki ma objąć usługa. Najmniej zapłacimy za montaż wyłączników – od 6 do 8 zł/szt. Cena za punkt oświetlenia górnego to 30-40 zł, zaś akustycznego – 30-50 zł. Montaż lamp stropowych i kinkietów wyniesie nas od 49 do 99 zł. Więcej zapłacimy za podłączenie kuchenki elektrycznej 3-fazowej (100-120 zł/szt.) czy wykonanie kanału telewizyjnego (199-279 zł/szt.). Montaż skrzynki rozdzielczej wiąże się z kosztami w granicach od 120 do 300 zł.

CennikCena odCena doZa
Punkt akustyczny3252pkt
Montaż halogenów wpuszczanych3155szt
Podłączenie kuchenki elektrycznej 3-fazowej92123szt
Punkt gniazda telefonicznego2564pkt
Montaż taśmy LED - RGB (wielokolorowa)2539mb
Montaż domofonu2695szt
Montaż sterowników LED - taśma jednokolorowa5573pkt
Montaż sterowników LED - taśma RGB (wielokolorowa)78101pkt
Punkt oświetlenia górnego2545pkt
Montaż wentylatora2158szt
Montaż gniazd i łączników1637szt
Montaż lamp stropowych i kinkietów34107szt
Wykucie bruzdy pod kabel z zaszpachlowaniem1943mb
Wykucie gniazda pod puszkę1328szt
Montaż sterownika do maty grzewczej114151szt
Punkt gniazda siłowego89172pkt
Montaż skrzynki rozdzielczej118319szt
Położenie kabla elektrycznego1118mb
Wykonanie kanału telewizyjnego (na przewody)178290szt
Montaż halogenów nawierzchniowych3262szt
Montaż taśmy LED - jednokolorowa1729mb
Montaż wyłączników810szt
Montaż maty grzewczej2649m2
Punkt gniazda T.V.32104pkt

Wybierz interesujące Cię miasto:

Rozprowadzenie instalacji elektrycznej w domu

Układ przewodów może tworzyć instalację podtynkową. Wtedy kable umieszcza się w specjalnych rurkach (peszlach) mocowanych w bruzdach wyżłobionych w murze, a następnie przykrytych tynkiem).

Instalacja wtynkowa znajduje się, jak sama nazwa wskazuje, bezpośrednio w tynku. W tym przypadku wykorzystuje się przewody wielożyłowe płaskie, podwójnie izolowane. Mocuje się je do ściany za pomocą opasek aluminiowych i pokrywa niewielką warstwą tynku.

Stosunkowo rzadko (głównie w pomieszczeniach gospodarczych czy piwnicach) wykonuje się instalację podtynkową. Kable prowadzi się w rurkach osłonowych i montuje do ściany za pomocą tzw. obejm. Podobnym typem instalacji jest listwowa, z tym, iż w jej przypadku przewody zabezpieczane są za pomocą listew.

Instalacja elektryczna przemysłowa

Ten typ instalacji związany jest przede wszystkim z miejscem jej występowania – zakładami oraz pomieszczeniami o przemysłowym charakterze. Różni się od domowej sieci elektrycznej także rodzajem zasilanych odbiorników. O ile w naszych mieszkaniach mamy do czynienia głównie z instalacją oświetleniową, o tyle w zakładach istotniejszą rolę odgrywa instalacja siłowa (doprowadzająca prąd do silników elektrycznych i przemysłowych urządzeń grzewczych).

Instalacje elektryczne w Częstochowie, czyli gdzie?

Wszystkie usługi dotyczące instalacji elektrycznych wymienione w cenniku można zamówić w następujących dzielnicach: Wyczerpy-Aniołów, Północ, Raków, Stare Miasto, Stradom, Zawodzie-Dąbie, Błeszno, Częstochówka-Parkitka, Dźbów, Gnaszyn-Kawodrza, Grabówka, Ostatni Grosz, Kiedrzyn, Lisiniec, Mirów, Podjasnogórska, Śródmieście, Trzech Wieszczów, Tysiąclecie, Wrzosowiak.

częstochowskie FIRMY OFERUJĄCE instalacje elektryczne: