Cennik instalacji elektrycznych w katowicach

Układanie instalacji elektrycznej wymaga profesjonalnego podejścia, ostrożności i bezwzględnego zachowania zasad bezpieczeństwa. Montaż gniazd i włączników, lamp stropowych i kinkietów czy wentylatora, choć wydaje się zadaniem prostym, warto powierzyć fachowcom. Nawet w przypadku wyżej wymienionych czynności mamy do czynienia ze złożonymi systemami elektrycznymi. Instalacja elektryczna to skomplikowany układ przewodów, również tych niewidocznych (np. znajdujących się w ścianach).

Cennik instalacji elektrycznych w Katowicach

Zróżnicowanie kosztów instalacji elektrycznych to kwestia materiału, z jakiego zbudowane zostały ściany, techniki wykonania instalacji oraz stopnia jej skomplikowania. Cena za punkt oświetlenia górnego wynosi od 30 do 40 zł, za punkt akustyczny zawiera się w przedziale 30-50 zł. Montaż lamp stropowych i kinkietów wyniesie nas od 49 do 99 zł za sztukę. Niższe ceny dotyczą halogenów (do 59 zł).Wykucie gniazda pod puszkę będzie kosztowało nas od 10 do 30 zł, zaś montaż wyłączników – nie więcej niż 8 zł. Droższą usługą jest montaż skrzynki rozdzielczej. Zapłacimy za niego od 120 do 300 zł.

CennikCena odCena doZa
Montaż sterowników LED - taśma jednokolorowa5276pkt
Punkt akustyczny3064pkt
Punkt gniazda T.V.3393pkt
Montaż wyłączników79szt
Montaż sterownika do maty grzewczej123148szt
Punkt gniazda telefonicznego3662pkt
Podłączenie kuchenki elektrycznej 3-fazowej90137szt
Montaż gniazd i łączników1938szt
Montaż taśmy LED - RGB (wielokolorowa)2836mb
Wykonanie kanału telewizyjnego (na przewody)182300szt
Punkt oświetlenia górnego2744pkt
Punkt gniazda siłowego85163pkt
Montaż domofonu3391szt
Wykucie bruzdy pod kabel z zaszpachlowaniem2640mb
Montaż skrzynki rozdzielczej118290szt
Montaż taśmy LED - jednokolorowa1728mb
Położenie kabla elektrycznego1019mb
Wykucie gniazda pod puszkę1226szt
Montaż sterowników LED - taśma RGB (wielokolorowa)7793pkt
Montaż halogenów wpuszczanych3662szt
Montaż halogenów nawierzchniowych3561szt
Montaż lamp stropowych i kinkietów3998szt
Montaż maty grzewczej2945m2
Montaż wentylatora1561szt

Wybierz interesujące Cię miasto:

Prowadzenie przewodów po powierzchni ściany

Istnieje kilka technik prowadzenia przewodów po powierzchni ścian oraz podłóg. Instalacja podtynkowa to najpowszechniejsze rozwiązanie, występujące zwłaszcza w starym budownictwie. Przewody elektryczne prowadzone są w bruzdach, które zostały wykute w ścianie.

Uważa się, że korzystniejszym rozwiązaniem jest instalacja wtynkowa, zwłaszcza, jeśli towarzyszy jej  osprzęt podtynkowy. W tym przypadku przewody biegną bezpośrednio pod tynkiem. Ta metoda daje się stosować również w pomieszczeniach nieotynkowanych – wtedy zabezpiecza się instalację zaprawą murarską.

Instalacja natynkowa, stosowana głównie w wilgotnych pomieszczeniach, charakteryzuje się tym, że przewody zostają umieszczone na powierzchni ściany. Kable przymocowuje się je za pomocą specjalnych uchwytów, gwoździ, metalowych opasek. Przez zaciągnięciem okablowania montuje się peszel – karbowaną rurę osłonową.

Stosunkowo rzadko montuje się instalację listwową. Prowadzenie przewodów w specjalnych listwach znacznie ułatwia możliwość wszelkich napraw i wymian, jest jednak bardzo kosztowne oraz wymaga niebywałej precyzji wykonawcy.

Podstawowe rodzaje instalacji

Wyróżnia się dwa podstawowe typy instalacji: oświetleniową oraz siłową. Podział ten jest związany z rodzajem zasilanych odbiorników. Pierwszy z wymienionych typów dotyczy zasilania źródeł światła oraz niewielkich urządzeń grzejnych. Instalacja siłowa zasila odbiorniki o charakterze przemysłowym oraz te o większej mocy – np. podgrzewacze ciepłej wody użytkowej.

Instalacje elektryczne w Katowicach, czyli gdzie?

Wszystkie usługi dotyczące instalacji elektrycznych wymienione w cenniku można zamówić w następujących dzielnicach: Szopienice-Burowiec, Os. Paderewskiego – Muchowiec, Załęska, Śródmieście, Załęże, Dąb, Hałda-Brynów, Piotrowice-Ochojec, Koszutka, Os. Witosa, Zarzecze, Kostuchna, Wełnowiec-Józefowiec, Janów-Nikiszowiec, Bogucice, Giszowiec, Dąbrówka Mała, Osiedle Tysiąclecia, Brynów-Osiedle Zgrzebnioka, Podlesie, Ligota-Panewniki, Murcki, Zawodzie.

katowickie FIRMY OFERUJĄCE instalacje elektryczne: