Cennik instalacji elektrycznych w krakowie

Domowa instalacja elektryczna stanowi części sieci niskiego napięcia. Składa się z układu przewodów w obrębie budynku wraz ze sprzętem elektroinstalacyjnym. Prawidłowo wykonana instalacja elektryczna będzie nie tylko prawidłowo działać, ale i zapewni bezpieczeństwo wszystkim domownikom. Fachowym montażem instalacji elektrycznych zajmuje się elektryk.

Ceny montażu instalacji elektrycznej w Krakowie

Umieszczony poniżej cennik pozwoli znaleźć odpowiedź na pytanie, ile kosztuje wykonanie instalacji elektrycznej w Krakowie. Zakres robót związany z wymianą i montażem nowej instalacji elektrycznej może obejmować następujące czynności: montaż lamp stropowych i kinkietów (49-99 zł/szt.), montaż gniazd i łączników (19-29 zł/szt.), punkt oświetlenia górnego (30-40 zł/szt.), montaż skrzynki rozdzielczej (120-300 zł/szt.), montaż wyłączników (6-8 zł/szt.), montaż domofonu (30-80 zł/szt.) czy podłączenie kuchenki elektrycznej 3-fazowej (100-120 zł /szt.). Jest to tylko część usług elektrycznych, pełny cennik znajduje się poniżej.

CennikCena odCena doZa
Punkt gniazda siłowego91152pkt
Wykucie bruzdy pod kabel z zaszpachlowaniem2138mb
Montaż taśmy LED - jednokolorowa2028mb
Montaż lamp stropowych i kinkietów4396szt
Montaż skrzynki rozdzielczej120283szt
Montaż halogenów wpuszczanych3653szt
Montaż sterownika do maty grzewczej112140szt
Punkt oświetlenia górnego2840pkt
Montaż wyłączników611szt
Wykonanie kanału telewizyjnego (na przewody)176272szt
Położenie kabla elektrycznego920mb
Montaż sterowników LED - taśma jednokolorowa5689pkt
Wykucie gniazda pod puszkę826szt
Montaż domofonu3383szt
Montaż halogenów nawierzchniowych3265szt
Montaż sterowników LED - taśma RGB (wielokolorowa)8393pkt
Punkt gniazda telefonicznego3559pkt
Montaż wentylatora1552szt
Podłączenie kuchenki elektrycznej 3-fazowej101124szt
Montaż gniazd i łączników2027szt
Punkt akustyczny3554pkt
Montaż maty grzewczej3249m2
Montaż taśmy LED - RGB (wielokolorowa)2245mb
Punkt gniazda T.V.33105pkt

Wybierz interesujące Cię miasto:

Bezpuszkowa instalacje elektryczna

Bezpuszkowa instalacja elektryczna to obecnie standard. Znający się na rzeczy fachowcy bez zawahania polecą takie rozwiązanie, nie tylko ze względu na lepszą funkcjonalność i bezpieczeństwo, ale i wygodę w montażu. Bezpuszkowa instalacja elektryczna od tradycyjnej instalacji różni się przede wszystkim brakiem puszek łączeniowych w ścianach pod sufitem. Montaż tradycyjnej instalacji elektrycznej wymaga poprowadzenia wielu pionowych przewodów, co jest nie tylko bardziej uciążliwe dla elektryka, ale i mniej bezpieczne. Bezpuszkowa instalacja elektryczna – w przeciwieństwie do tradycyjnej – pozwala na wyraźne oddzielenie przewodów o różnym przeznaczeniu.

Układanie instalacji elektrycznej w domu

Sposób poprowadzenia przewodów instalacji elektrycznej w domu jest kilka. Domowa instalacja elektryczna dzieli się na natynkową, podtynkową i wtynkową. Instalacja wtynkowa charakteryzuje się tym, że przewody poprowadzone są na  powierzchni ściany, bezpośrednio pod tynkiem. W instalacji podtynkowej przewody elektryczne umieszczone są w bruzdach wykutych w ścianie. Z kolei instalacja natynkowa (naścienna) biegnie na wierzchu ściany, na powierzchni tynku.

Instalacje elektryczne w Krakowie, czyli gdzie?

Z profesjonalnego montażu instalacji elektrycznych można skorzystać zamieszkując następujące krakowskie dzielnice: Nowa Huta, Grzegórzki, Krowodrza, Dębniki, Bronowice, Prądnik Czerwony, Czyżyny, Czyżyny, Łagiewniki-Borek Fałęcki, Bieżanów-Prokocim, Prądnik Biały, Bieńczyce, Podgórze Duchackie, Mistrzejowice, Podgórze, Zwierzyniec, Stare Miasto, Swoszowice, Wzgórza Krzesławickie.

 

krakowskie FIRMY OFERUJĄCE instalacje elektryczne: