Cennik instalacji elektrycznych w łodzi

Domowa instalacja elektryczna jest zespołem niskonapięciowych sieci składających się z układów przewodów wraz ze sprzętem elektroinstalacyjnym. Instalacja elektryczna ma na celu dostarczyć energię do poszczególnych odbiorników. Instalacja elektryczna w każdym domu stanowi integralną część wyposażenia budynku, dlatego bardzo ważny jest zarówno montaż, jak i dbanie o jej regularną modernizację.

Ceny montażu instalacji elektrycznych w Łodzi

Nikt z nas nie wyobraża sobie dziś funkcjonowania bez sprawnej instalacji elektrycznej. Codziennie korzystamy z wielu urządzeń zasilanych prądem elektrycznym. Koszty związane z montażem instalacji elektrycznej zależą przede wszystkim od rodzaju zlecenia. Najpopularniejszą usługą elektryczną jest wykonanie oświetlenia. Jednak ceny tej usługi są zróżnicowane ze względu na rodzaj oświetlenia. Za montaż lamp stropowych i kinkietów zapłacimy od 49 do 99 zł za sztukę, z kolei za montaż halogenów poniesiemy wydatek pomiędzy 39 a 59 zł za sztukę. Jeszcze mniej kosztować będzie montaż taśmy LED. Ceny w tym wypadku oscylują między 19-35 zł za mb w zależności od tego, czy decydujemy się na taśmę jednokolorową czy taśmę RGB (wielokolorową). Nieodzowną częścią instalacji elektrycznych jest montaż wyłączników (6-8 zł/szt), montaż skrzynki rozdzielczej (120-300 zł/szt), wykucie gniazda pod puszkę (10-30 zł/szt).

CennikCena odCena doZa
Montaż skrzynki rozdzielczej121285szt
Montaż sterowników LED - taśma RGB (wielokolorowa)83102pkt
Wykucie gniazda pod puszkę1130szt
Wykucie bruzdy pod kabel z zaszpachlowaniem2541mb
Montaż wyłączników69szt
Montaż sterowników LED - taśma jednokolorowa6077pkt
Montaż sterownika do maty grzewczej128150szt
Punkt akustyczny3358pkt
Montaż lamp stropowych i kinkietów4391szt
Punkt gniazda siłowego88163pkt
Montaż wentylatora1958szt
Montaż halogenów wpuszczanych3458szt
Położenie kabla elektrycznego1320mb
Montaż halogenów nawierzchniowych2663szt
Punkt gniazda T.V.30107pkt
Montaż maty grzewczej3147m2
Montaż domofonu3872szt
Punkt gniazda telefonicznego2863pkt
Wykonanie kanału telewizyjnego (na przewody)198279szt
Podłączenie kuchenki elektrycznej 3-fazowej110129szt
Montaż taśmy LED - jednokolorowa2226mb
Montaż taśmy LED - RGB (wielokolorowa)2232mb
Punkt oświetlenia górnego3548pkt
Montaż gniazd i łączników2135szt

Wybierz interesujące Cię miasto:

Podział instalacji elektrycznych

Wyróżnia się instalację oświetleniową oraz instalację siłową. Instalacja oświetleniowa zasila źródła światła i wszelkie urządzenia grzewcze. Instalacja siłowa służy do zasilania odbiorników o dużych mocach, jak na przykład kuchenki elektryczne.

Jak poprowadzić instalację elektryczną?

Instalację elektryczną można prowadzić nad tynkiem lub podtynkowo. Najczęściej w domach jednorodzinnych instalację układa się pod tynkiem. Do instalacji podtynkowych najczęściej używa się płaskich przewodów kabelkowych. Instalacja podtynkowa przede wszystkim zalecana jest do suchych pomieszczeń. We wnętrzach wilgotnych wskazane jest układanie jej na wierzchu.

Montaż instalacji elektrycznej w Łodzi, czyli gdzie?

Z profesjonalnych usług montażu instalacji elektrycznej można skorzystać zamieszkując następujące łódzkie dzielnice: Górna, Śródmieście, Widzew, Polesie, Bałuty. Zapraszamy do zapoznania się z cenami montażu instalacji elektrycznych w Łodzi i okolicach.

łodzkie FIRMY OFERUJĄCE instalacje elektryczne: