Cennik instalacji grzewczych w krakowie

Instalacje grzewcze są podstawą systemu grzewczego każdego domu. Każde urządzenie grzewcze, aby prawidłowo funkcjonowało musi być nie tylko odpowiednio dobrane, ale i poprawnie podłączone.

Cennik instalacji grzewczych w Krakowie

Ceny wykonania instalacji centralnego ogrzewania są bardzo zróżnicowane. Kluczowe znaczenie ma wielkość budynku – im większa powierzchnia, tym więcej źródeł ciepła będziemy potrzebować. Najpopularniejszym sposobem na pozyskanie ciepła jest montaż grzejnika. Za zawieszenie grzejnika (c.o.) w Krakowie zapłacimy od 40 do 70 zł za sztukę. Najwięcej osób do ogrzania domu używa gazu. Montaż pieca gazowego to jednorazowy wydatek w granicach 300-450 zł. Coraz więcej osób decyduje się również na ogrzewanie podłogowe. Koszty wykonania ogrzewania podłogowego są obecnie niższe niż jeszcze kilka lat temu, a to przez stagnację gospodarczą. Montaż ogrzewania podłogowego to wydatek 40-55 zł/m2.

CennikCena odCena doZa
Zawieszenie grzejnika (c.o.)3883szt
Instalacja centralnego ogrzewania (C.O)81198pkt
Montaż rozdzielacza do ogrzewania centralnego209270szt
Wykonanie ogrzewania podłogowego3852m2
Przesunięcie przyłącza do grzejnika133283pkt
Demontaż gazowego pieca c.o.3158szt
Montaż pieca gazowego274444szt
Wykonanie podejścia do grzejnika (miedź)79110pkt
Montaż pieca węglowego304577szt
Demontaż starej instalacji C.O.3287pkt
Demontaż grzejnika (c.o.)3253szt
Wykonanie podejścia do grzejnika c.o. (plastik)7799pkt
Montaż szafki do ogrzewania centralnego155198szt
wykonania bruzd pod rury z zatarciem1222mb

Wybierz interesujące Cię miasto:

Rodzaje instalacji c.o.

Domowe instalacje grzewcze mogą być zasilane za pomocą kotła gazowego, olejowego lub na paliwo stałe (np. węgiel). Ogrzewanie gazowe ma wiele zalet i jest to obecnie jedna z najpopularniejszych form ogrzewania w domach jednorodzinnych. Ogrzewanie węglem kamiennym lub ekogroszkiem jest coraz rzadziej wybieraną formą ogrzewania, a to ze względu na bardzo duże zanieczyszczenia oraz mały komfort użytkowania. Ogrzewanie olejowe zapewnia podobną wygodne, co ogrzewanie elektryczne i gazowe. Nowoczesne kotły olejowe uznawane są również za bardzo ekologiczne.

Jaki grzejnik wybrać?

Najpopularniejsze grzejniki to te płytowe. Grzejniki płytowe produkowane są w rozmaitym asortymencie wymiarów, rodzajów i kolorów, choć najczęściej oferowane są w kolorze białym. Innym rodzajem grzejników, które również cieszą się popularnością są grzejniki aluminiowe oraz grzejniki konwektorowe. Odmianą grzejników konwektorowych są grzejniki kanałowe umieszczane w podłodze.

Instalacje grzewcze w Krakowie, czyli gdzie?

Z profesjonalnego montażu instalacji grzewczych można skorzystać zamieszkując następujące krakowskie dzielnice: Podgórze, Zwierzyniec, Bieńczyce, Dębniki, Krowodrza, Prądnik Biały, Łagiewniki-Borek Fałęcki, Czyżyny, Wzgórza Krzesławickie, Grzegórzki, Prądnik Czerwony, Czyżyny, Bieżanów-Prokocim, Swoszowice, Bronowice, Podgórze Duchackie, Nowa Huta, Mistrzejowice, Stare Miasto.

krakowskiE FIRMY OFERUJĄCE instalacje grzewcze: