Cennik instalacji wodno-kanalizacyjno-gazowych w sosnowcu

Instalację wodociągową i kanalizacyjna wykonuje się po postawieniu domu w stanie surowym, jednak tego typu prace wymagają planowania już na etapie budowy domu. Sieć wodna powinna zostać zaprojektowana tak, aby uwzględniać zapotrzebowanie mieszkańców na wodę i nie być problematyczna w utrzymaniu (nie zatykać się, nie wydzielać nieprzyjemnego zapachu). Doświadczeni hydraulicy posiadają także wiedzę dotyczącą prowadzenia rur w sposób niezakłócający pracy innego rodzaju instalacji.

Ceny instalacji wodno-kanalizacyjno-gazowych w Sosnowcu

Ceny poszczególnych usług w zakresie instalacji wodno-kanalizacyjno-gazowych są bardzo zróżnicowane. Za wykonanie podejścia wodno-kanalizacyjnego zapłacimy od 90 do 250 zł/pkt. Demontaż starych punktów hydraulicznych to koszt w granicach od 50 do 70 zł/szt. Najdroższą usługą jest wykonanie nowej, kompleksowej instalacji hydraulicznej – cena tego rodzaju pracy to 350-800 zł. Specjaliści zajmą się również montażem bojlera elektrycznego wraz z armaturą (150-250 zł/szt.) czy licznika wody z zaworami odcinającymi (50-60 zł/szt.).

CennikCena odCena doZa
Instalacja odpływu garażowego211404szt
Montaż bojlera elektrycznego wraz z armaturą132273szt
Instalacja odpływu liniowego206315szt
Demontaż starych punktów hydraulicznych4976szt
Wykonanie nowej kompleksowej instalacji hydraulicznej335834
Instalacja zaworu podtynkowego-prysznic297748szt
Wykucie bruzd pod rury kanalizacyjne1852mb
Montaż kratki ściekowej1022szt
Wykonanie podejścia wodno - kanalizacyjnego plastik i miedź81252pkt
Kanalizacja zewnętrzna przyłącza wodne i kanalizacyjne192289mb
Wykonanie odejścia kanalizacyjnego50145szt
Piony wodne i kanalizacyjne wykucie387484szt
Przesunięcie przyłącza wodno - kanalizacyjnego141293pkt
Montaż rewizji kanalizacyjnej2759szt
Montaż licznika wody z zaworami odcinającymi4474szt
Demontaż starej instalacji hydraulicznej metalowej z odkuciem w ścianach2582mb

Wybierz interesujące Cię miasto:

Reguły montażu instalacji kanalizacyjnej

Instalacja kanalizacyjna projektowana jest jako grawitacyjna, co oznacza, że spływ następuje w niej pod wpływem siły ciążenia. Kwestią, której należy poświęcić szczególną uwagę, jest w tym przypadku szczelność. Z tego względu ilość złączy ogranicza się do minimum. Rury nie powinny być karbowane, aby nie gromadziły się w nich zanieczyszczenia. Podejście kanalizacyjne łączy się z pionem, prowadząc je pod kątem 45 stopni i pamiętając o jak najmniejszej ilości załamań.

Podstawowe sposoby doprowadzenia wody użytkowej

Wyróżnia się dwa sposoby doprowadzania wody użytkowej do urządzeń instalacji sanitarnej: równoległy i kręty. W przypadku tego pierwszego przewód główny zasilany jest przez rozdzielacz, od którego odchodzą przewody prowadzące do kolejnych punktów poboru. System równoległy polega na montowaniu na rurach tzw. trójników. Do nich dołącza się krótkie podejścia wodne do poszczególnych urządzeń.

Instalacje wodno-kanalizacyjno-gazowe w Sosnowcu, czyli gdzie?

Wszystkie usługi w zakresie instalacji wodno-kanalizacyjno-gazowych w Sosnowcu wymienione w cenniku można zamówić w następujących dzielnicach: Cieśle, Ostra Górka, Dębowa Góra, Maczki, Modrzejów, Dańdówka, Porąbka, Klimontów, Radocha, Pogoń, Śródmieście, Sielec, Stare Maczki, Zagórze, Milowice, Jęzor, Niwka, Stary Sosnowiec, Rudna, Kazimierz Górniczy, Środula, Ostrowy Górnicze, Walcownia.

sosnowieckie FIRMY OFERUJĄCE instalacje wodno-kanalizacyjno-gazowe: