Cennik karton gipsów w częstochowie

Podwieszanie sufitu czy równianie ścian ze sporymi nieregularnościami to prace, podczas których wykorzystuje się płyty karton gips. Ten materiał przydaje się również wtedy, kiedy chcemy szybko postawić ściankę działową, wykonać dekoracyjną wnękę na oświetlenie lub bibeloty czy wyrównać miejscowe obniżenia sufitu. Bywa wykorzystywany nawet do docieplania domu (a dokładnie poddasza) wraz z wełną mineralną oraz folią.

Ile kosztuje montaż karton gipsów w Częstochowie?

Ceny montażu karton gipsów są zróżnicowane w zależności od rodzaju usługi i stopnia jej trudności. Za ściankę działową z tego materiału zapłacimy od 65 do 85 zł/m2. Montaż płyt gips karton na stelażu to koszt rzędu 35-95 zł/m2, na kleju zaś – od 20 do 45 zł/m2.  Fachowcy zadbają również o estetykę wykończenia, w ofercie znajdują się bowiem usługi takie jak szpachlowanie połączeń między płytami gipsowo-kartonowymi (12-19 zł/m2) czy wszpachlowanie siatki zbrojącej na pęknięciach i zarysowaniach (7-25 zł/m2).

CennikCena odCena doZa
Montaż sztukaterii1132m2
Wszpachlowanie siatki zbrojącej na pęknięciach i zarysowaniach922m2
Wykonanie wnęki na oświetlenie7078m2
Docieplanie poddasza (wełna mineralna i folia) + płyta gipsowo-kartonowa na stelażu47131m2
Zabudowy nietypowe z kształtowników metalowych i płyt, miejscowe obniżenia sufitów, półki o zarysach elementami łukowymi6499m2
Szpachlowanie łączeń między płytami gipsowo-kartonowymi1220m2
Zmiana kierunku ściany z płyty gips-karton3648szt
Montaż płyt gips-karton na klej1946m2
Montaż płyt gips-karton na stelażu4180m2
Ścianka działowa z płyty gips-karton6577m2
Wykonanie otworu na drzwi w ściance z płyt gips-karton5278szt
Montaż narożników aluminiowych713m2

Wybierz interesujące Cię miasto:

Jaki montaż płyt karton gipsowych wybrać?

Wyróżnia się dwa sposoby przytwierdzania płyt karton gipsowych do podłoża. Pierwszy z nich to montaż na stelażu. To częściej wykorzystywana technika, przez wiele osób uważana za prostszą i dającą trwalsze efekty. Druga metoda polega na mocowaniu materiału za pomocą specjalnego kleju do karton gipsów. Jest stosunkowo tania, towarzyszy jej jednak ryzyko odkształcenia powierzchni (zarówno w trakcie montażu płyt, jak i po nim). Ponadto źle rozrobione spoiwo może doprowadzić do nasiąknięcia silnie higroskopijnego karton gipsu, a tym samym skutkować pleśnieniem ściany.

Rodzaje diod LED

W przypadku dekoracyjnego sufitu podwieszanego oświetlenie odgrywa kluczową rolę. Najczęściej stosowane są diody LED. Wykorzystuje się następujące ich rodzaje:

  • diody LED głównego szeregu – najpowszechniej stosowane, jednocześnie najtańsze i najmniej wydajne;
  • diody Power LED – o dużej mocy, pozwalają na akcentowanie za pomocą światła wybranych miejsc lub ich zacienienie;
  • diody LED RGB – dzięki nim można uzyskać oświetlenie o dowolnej barwie;
  • diody LED SMD – mają dużą wydajność w porównaniu z innymi rodzajami, cechuje je także szeroki kąt świecenia.

Montaż karton gipsów w Częstochowie, czyli gdzie?

Wszystkie usługi dotyczące montażu karton gipsów wymienione w cenniku można zamówić w następujących dzielnicach: Raków, Błeszno, Wrzosowiak, Zawodzie-Dąbie, Gnaszyn-Kawodrza, Lisiniec, Dźbów, Tysiąclecie, Ostatni Grosz, Kiedrzyn, Mirów, Wyczerpy-Aniołów, Stare Miasto, Śródmieście, Stradom, Częstochówka-Parkitka, Północ, Grabówka, Podjasnogórska, Trzech Wieszczów.

częstochowskie FIRMY OFERUJĄCE karton gipsy: