Cennik karton gipsów w łodzi

Płyty kartonowo gipsowe to obecnie najpopularniejszy materiał stosowany do wykańczania wnętrz. Jest to doskonała alternatywa dla tradycyjnego tynku. Suche tynki nie wymagają przeprowadzania tzw. prac mokrych, dlatego można je wykonywać o każdej porze roku. Płyty kartonowo gipsowe to sposób na oszczędność czasu i pieniędzy.

Ceny montażu karton gipsów w Łodzi

Zabudowa gipsowo kartonowa ma wiele zastosowań. Z płyt kg można wykonać sufit podwieszany jednopoziomowy (40-90 zł/m2) lub sufit podwieszany dwupoziomowy (80-120 zł/m2). Płyty kartonowo gipsowe najczęściej wykorzystywane są do wznoszenia ścianek działowych. Ścianka działowa z płyt kartonowo gipsowych kosztuje od 65 do 85 zł za m2. Różnica w cenie wynika przede wszystkim z kształtu ściany. W podobnym przedziale cenowym znajduje się również wykonanie wnęki na oświetlenie. Pełny cennik montażu z wykorzystaniem płyt kartonowo gipsowych dostępny jest poniżej.

CennikCena odCena doZa
Zmiana kierunku ściany z płyty gips-karton4054szt
Montaż sztukaterii1129m2
Docieplanie poddasza (wełna mineralna i folia) + płyta gipsowo-kartonowa na stelażu51136m2
Montaż płyt gips-karton na klej2240m2
Wykonanie wnęki na oświetlenie6893m2
Szpachlowanie łączeń między płytami gipsowo-kartonowymi1123m2
Montaż narożników aluminiowych711m2
Montaż płyt gips-karton na stelażu32106m2
Wykonanie otworu na drzwi w ściance z płyt gips-karton4381szt
Wszpachlowanie siatki zbrojącej na pęknięciach i zarysowaniach1019m2
Ścianka działowa z płyty gips-karton6678m2
Zabudowy nietypowe z kształtowników metalowych i płyt, miejscowe obniżenia sufitów, półki o zarysach elementami łukowymi5183m2

Wybierz interesujące Cię miasto:

Jakie płyty gk wybrać?

Na rynku występuje kilka rodzajów płyt kartonowo gipsowych. Najbardziej popularnym rodzajem płyt kartonowo gipsowych są płyty typu A (GKB), które można stosować w pomieszczeniach, w których względna wilgotność nie przekracza 70%. Z kolei do pomieszczeń narażonych na działanie wody powinno się stosować płyty impregnowane środkiem hydrofobowym, czyli płyty w kolorze zielonym z oznaczeniem H2 (GKBI). Takie płyty mogą być używane w pomieszczeniach, w których wilgotność powietrza dochodzi nawet do 85%, ale taki stan nie utrzymuje się dłużej niż 12 godzin. Jeśli zależy nam na podwyższonej odporności przeciwogniowej, najlepiej zakupić płyty typu F (GKF) lub płyty FH2, które są odporne zarówno na działanie ognia, jak i wody.

Montaż karton gipsów

Płyty kartonowo gipsowe mocuje się na dwa sposoby. Za pomocą zaprawy gipsowej lub na stelażu. Płyty gk na plackach kleju można mocować tylko do ścian, a nie do sufitów. Montaż płyt kartonowo gipsowych na stelażu to bardziej pracochłonny sposób. Wskazany jest zwłaszcza wtedy, kiedy nasze ściany są nierówne i mają znaczne odchyłki od pionu i poziomu. Między profile można włożyć wełnę mineralną.

Montaż karton gipsów w Łodzi, czyli gdzie?

Z profesjonalnych usług montażu płyt kartonowo gipsowych można skorzystać zamieszkując następujące łódzkie dzielnice: Śródmieście, Widzew, Górna, Bałuty, Polesie. Zapraszamy do zapoznania się z cenami montażu karton gipsów w Łodzi.

łódzkie FIRMY OFERUJĄCE karton gipsy: