Cennik karton gipsów w sosnowcu

Z płytami karton-gipsowymi kojarzymy przede wszystkim podwieszanie sufitu. Materiał ten nadaje się jednak także do równania ścian, często wykorzystuje się go także do tworzenia wnęk (szczególnie efektownie wyglądających w połączeniu z dekoracyjnym oświetleniem LED). Zaletą karton-gipsów stosowanych jako suchy tynk jest ograniczenie prac i czasu związanych z wyschnięciem tradycyjnego tynku. Z kolei ściana działowa z owych płyt pozwala wydzielić wnętrze z podobnym skutkiem co murowana.

Ceny montażu karton-gipsów w Sosnowcu

Standardowa usługa wykonania ścianki działowej z płyt karton-gipsowych wyniesie nas od 65 do 85 zł/m2. Fachowcy zapewnią montaż płyt gips-karton na klej (w cenie od 20 do 45 zł/m2) oraz na stelażu (tu koszt zawiera się w przedziale 35-95 zł/m2). Ze strony profesjonalistów możemy liczyć na pomoc w montażu oświetlenia (taśmy LED, halogenów). Stosunkowo niewiele zapłacimy za stworzenie zabudowy nietypowej z kształtowników metalowych i płyt czy półek o zarysach z elementami łukowymi – od 58 do 80 zł/m2.

CennikCena odCena doZa
Szpachlowanie łączeń między płytami gipsowo-kartonowymi1121m2
Wykonanie otworu na drzwi w ściance z płyt gips-karton5281szt
Ścianka działowa z płyty gips-karton7080m2
Wszpachlowanie siatki zbrojącej na pęknięciach i zarysowaniach720m2
Montaż sztukaterii1230m2
Montaż płyt gips-karton na klej1844m2
Wykonanie wnęki na oświetlenie6077m2
Zabudowy nietypowe z kształtowników metalowych i płyt, miejscowe obniżenia sufitów, półki o zarysach elementami łukowymi5599m2
Docieplanie poddasza (wełna mineralna i folia) + płyta gipsowo-kartonowa na stelażu42131m2
Zmiana kierunku ściany z płyty gips-karton3946szt
Montaż płyt gips-karton na stelażu45109m2
Montaż narożników aluminiowych914m2

Wybierz interesujące Cię miasto:

Etapy montażu płyt karton-gipsowych

Powierzchnia, na której umieścimy płyty, powinna być odpowiednio przygotowana – oczyszczona, a w razie potrzeby zagruntowana. Sam materiał musi zostać przed zamocowaniem precyzyjnie dopasowany i przycięty. Istnieją dwie podstawowe techniki montażu płyt karton-gipsowych: na stelażu i na klej. W przypadku pierwszej z nich umieszcza się materiał na metalowych stelażach, druga zaś wymaga jedynie zastosowania kleju do karton-gipsów.

Kiedy płyty zostaną już zamocowane, wykonuje się szpachlowanie ich łączeń. Część mas wykorzystywanych w tym celu wymaga użycia dodatkowo siatek zbrojących (i wszpachlowywania tego elementu w szczeliny). Zanim przystąpimy do malowania czy tapetowania ścian z karton-gipsów, musimy ich powierzchnię zagruntować.

Montaż karton-gipsów w Sosnowcu, czyli gdzie?

Wszystkie usługi w zakresie montażu karton-gipsów w Sosnowcu wymienione w cenniku można zamówić w następujących dzielnicach: Śródmieście, Radocha, Ostra Górka, Dańdówka, Cieśle, Środula, Walcownia, Porąbka, Zagórze, Pogoń, Jęzor, Modrzejów, Kazimierz Górniczy, Ostrowy Górnicze, Stare Maczki, Stary Sosnowiec, Dębowa Góra, Sielec, Klimontów, Milowice, Maczki, Rudna, Niwka.

sosnowieckie FIRMY OFERUJĄCE karton gipsy: