Cennik malowania w katowicach

Fachowiec, który podczas remontu okazuje się niezbędny, to dobry malarz. Profesjonalista nie tylko odświeży nasze ściany, ale również podejmie się malowania drzwi, okien, balustrad czy rur. Pomoże również dobrać odpowiedni rodzaj farby oraz zadecydować, czy w naszym przypadku lepiej sprawdzi się jednokrotne, czy dwukrotne malowanie ścian. Warto zatrudnić profesjonalnego malarza – zapewni on bowiem taką jakość usług, jakiej nigdy nie uzyskamy wykonując pracę samodzielnie czy nawet zlecając ją doświadczonemu amatorowi.

Cennik malowania ścian w Katowicach

Standardowe usługi malarskie to w większości koszt rzędu kilku, w rzadkich przypadkach kilkunastu złotych za m2. Cena uzależniona jest od ilości warstw nakładanej farby oraz jej koloru. Przykładowo za malowanie ścian jednokrotne białą farbą zapłacimy od 5 do 8 zł/m2, zaś za malowanie ścian dwukrotne kolorem – 8-11 zł. Bardziej wymagający klienci, marzący o niebanalnej aranżacji, mogą zdecydować się na malowanie artystyczne (50-250 zł/m2). Profesjonaliści za niewielką cenę przygotują także podłoże pod malowanie – usługa ta obejmuje skrobanie i mycie ścian pod farby klejowe i wyniesie nas od 5 do 12 zł/m2.

CennikCena odCena doZa
Lakierowanie (farby olejne)1513m2
Malowanie okien45192m2
Malowanie balustrad lub poręczy balkonowych2658m2
Malowanie ścian jednokrotne (farba-kolor)612m2
Malowanie sufitu jednokrotne (farba-kolor)811m2
Opalanie starej powłoki malarskiej na powierzchniach drewnianych2244m2
Malowanie artystyczne48245m2
Malowanie sufitu dwukrotne (farba-kolor)1011m2
Malowanie ścian dwukrotne (farba-biała)712m2
Malowanie ścian dwukrotne (farba-kolor)412m2
Malowanie sufitu jednokrotne (farba-biała)415m2
Impregnacja drewna 3 krotne nasycenie pędzlem925m2
Malowanie drzwi2397m2
Malowanie na biało grzejników415Żebro
Skrobanie starych powłok malarskich814m2
Gruntowanie37m2
Malowanie fantazyjne1014m2
Malowanie sufitu dwukrotne (farba-biała)69m2
Malowanie ścian jednokrotne (farba-biała)511m2
Skrobanie i mycie ścian z farby klejowej (pod malowanie)518m2
Malowanie rur wod - kan, lub c.o.417m2
Malowanie podkładowe38m2

Wybierz interesujące Cię miasto:

Ciekawe pomysły na malowanie ścian

Jeśli jednokolorowa gładka ściana wydaje nam się zbyt banalnym rozwiązaniem, rozważmy usługę dekoracyjnego malowania ścian. Inspiracji możemy poszukać w internecie, w mieszkaniach znajomych czy poprosić o doradztwo fachowca. Zapoznajmy się również z aktualnymi trendami w malowaniu ścian – być może spodoba nam się połączenie z pozoru niepasujących do siebie barw lub zastosowanie w części wnętrza wyrazistego wzoru.

Ciekawie wyglądają powierzchnie z wykorzystaniem techniki ,,przecierki” lub ,,szczotki”. Efektowne jest również malowanie ścian w dwóch kolorach. Miłośnicy geometrycznych wzorów mogą zdecydować się na wzór szachownicy w ulubionych odcieniach, zaś tradycjonaliści – na pionowe pasy w stonowanych barwach. Aby nadać wnętrzu indywidualnego charakteru, nie trzeba wiele – często wystarczy zastosowanie specjalnego, strukturalnego rodzaju farby.

Efektowne i efektywne malowanie ścian

Malowanie ścian czy sufitu tylko z pozoru jest zajęciem prostym. Wymaga nie tylko teoretycznej wiedzy, przygotowania podłoża, ale i właściwego sprzętu. Odpowiednie wałki i pędzle zapewnią malowanie ścian bez chlapania.

Alternatywą dla tradycyjnego nakładania farby na ścianę jest malowanie ścian agregatem. To technika dokładna i pozwalająca zaoszczędzić sporo energii (dzięki niej pokryjemy dużą powierzchnię w krótkim czasie). Polega na aplikacji farby (znajdującej się w agregacie pod dużym ciśnieniem) w postaci drobnych kropelek.

Malowanie ścian w Katowicach, czyli gdzie?

Wszystkie usługi dotyczące malowania ścian wymienione w cenniku można zamówić w następujących dzielnicach:  Dąb, Os. Witosa, Zarzecze, Kostuchna, Wełnowiec-Józefowiec, Janów-Nikiszowiec, Bogucice, Giszowiec, Dąbrówka Mała, Osiedle Tysiąclecia, Brynów-Osiedle Zgrzebnioka, Szopienice-Burowiec, Śródmieście, Załęże, Podlesie, Ligota-Panewniki, Murcki, Zawodzie, Os. Paderewskiego – Muchowiec, Załęska Hałda-Brynów, Piotrowice-Ochojec, Koszutka.

katowickie FIRMY OFERUJĄCE malowanie: