Cennik montażu okien w katowicach

Nawet najbardziej energooszczędne szyby nie spełnią swojego zadania, jeśli wstawianie okien zostanie wykonane błędnie. Konsekwencje tego rodzaju zaniedbań są poważne – należą do nich zniszczenie muru w okolicach wnęki okiennej czy zawilgocenie ściany, na której z czasem rozwiną się grzyby czy pleśń. Z tego powodu fachowy montaż okien warto powierzyć doświadczonym ekipom z różnych rejonów Katowic – między innymi Śródmieścia, Bogucic czy Zawodzia.

Cena montażu okien w Katowicach

Koszty montażu okien w Katowicach nie są wysokie – ceny za metr bieżący zaczynają się już od 32 zł. Ta kwota to dolny limit opłaty za montaż okien plastikowych, drewnianych, wewnętrznych, balkonowych i zespolonych, przy czym cena tego rodzaju usługi rzadko kiedy zbliża się do górnej granicy 100 zł. Najwięcej zapłacimy za montaż drzwi dachowych i świetlików – od 100 do 450 złotych. Cennik obejmuje także prace dodatkowe – między innymi wymianę klamek i szyldów okiennych (28-40 zł/szt.) czy obróbkę otworów okiennych (40-60 zł/mb). A ile kosztuje demontaż okien? Tu ceny wahają się od 32 do 100 zł/mb.

CennikCena odCena doZa
Montaż okien drewnianych40114mb
Montaż ościeżnic okiennych82140szt
Demontaż ościeżnic okiennych45137szt
Montaż świetlików144457mb
Montaż okien dachowych147463mb
Montaż okien plastikowych31115mb
Montaż okien wewnętrznych35114mb
Obróbka otworów okiennych5074mb
Montaż okien balkonowych30111mb
Montaż okien zespolonych37119mb
Wymiana klamek i szyldów okiennych2641szt
Demontaż okien26107mb

Wybierz interesujące Cię miasto:

Ciepły a warstwowy montaż okien

Standardowo podczas wymiany okien wykorzystuje się piankę montażową PUR (poliuretanową). Ciepły montaż natomiast zakłada użycie dodatkowych zabezpieczeń w postaci folii wodoodpornych i paroprzepuszczalnych. Nie trudno domyślić się, że pierwszy z wymienionych sposobów jest najtańszy. Cena nie przekłada się jednak na użyteczność rozwiązania. Pianka poliuretanowa to zbyt mało, aby zapewnić właściwe uszczelnienie połączenia okna z ościeżem. Ciepły montaż w znacznie większym stopniu zapobiega stratom ciepła.

Określenie ,,montaż ciepły” często używa się jako synonimu terminu ,,montaż warstwowy”. Te dwie nazwy nie są jednak ze sobą tożsame, choć montaż warstwowy wymaga stosowania takich samych materiałów, jak te wymienione wyżej. Eksperci radzą, by montażem ciepłym określać jedynie montaż okna w warstwie ocieplenia, pozostałe zaś przypadki nazywać montażem warstwowym.

Jak przebiega wymiana okien?

Do wymiany okien trzeba się odpowiednio przygotować – należy zabezpieczyć folią pomieszczenie oraz mieć na względzie, że czynność ta zajmie minimum 2 dni. Pierwszym etapem jest demontaż okien. Następnie ekipa przystępuje do montażu ościeżnic okiennych. Istnieje kilka rodzajów tych elementów: ościeżnice stałe, regulowane (z możliwością dopasowania, np. w przypadku muru o zróżnicowanej grubości czy źle wypoziomowanego okna) i maskujące (dające dobre efekty wizualne). Zazwyczaj na drugi dzień wykańcza się otwory i szpachluje wnęki okienne oraz dokładnie sprawdza, czy zamontowane skrzydła poruszają się w pożądany sposób.

Montaż okien w Katowicach czyli gdzie?

Wszystkie usługi dotyczące montażu okien wymienione w cenniku można zamówić w następujących dzielnicach: Dąb, Zawodzie, Kostuchna, Os. Witosa, Giszowiec, Szopienice-Burowiec, Wełnowiec-Józefowiec, Bogucice, Ligota-Panewniki, Osiedle Tysiąclecia, Piotrowice-Ochojec, Janów-Nikiszowiec, Podlesie, Koszutka, Murcki, Śródmieście, Załęska Hałda-Brynów, Zarzecze, Brynów-Osiedle Zgrzebnioka, Załęże, Dąbrówka Mała, Os. Paderewskiego – Muchowiec.

katowickie FIRMY OFERUJĄCE MONTAŻ OKIEN: