Jak wybrać odpowiedni podnośnik koszowy?

Renowacje wysokich partii hal magazynowych, naprawa latarni przy ruchliwej ulicy, odpadającego tynku z elewacji tego czy innego obiektu to tylko kilka prac realizowanych na wysokościach z całego ich spektrum. Takie czynności muszą być wykonane sprawnie i bezpiecznie nie tylko dla pracowników, ale także np. dla pieszych czy innych osób, które znajdują się w pobliżu. Jak wykonać te prace w maksymalnie komfortowych warunkach? Z jakiego sprzętu skorzystać, by w pobliżu wykonywanych czynności było bezpiecznie?

czytaj dalej

Jak praktycznie i tanio urządzić łazienkę na poddaszu?

Łazienka na poddaszu może wydawać się trudna do zaaranżowania. Skosy zmuszają nas do zainstalowania wanny czy kabiny tylko w wybranych częściach pomieszczenia, podobnie jest z szafkami, których położenie musi być odpowiednio przemyślane. Na szczęście chwila planowania...

czytaj dalej

Remont schodów na poddasze – sprawdzamy, ile to kosztuje

Stopniowe kurczenie się przestrzeni w domu może skutkować podjęciem decyzji o remoncie poddasza. Najczęściej przebieg prac pozwala stworzyć dodatkową przestrzeń na biuro, sypialnię lub pokój dziecięcy. Jednak przeróbki rodzą dodatkowy problem, jakim jest...

czytaj dalej

Wymienniki ciepła, zasobniki i bufory ciepła – różnice w budowie i zastosowaniu urządzeń

Nowoczesne kotły elektryczne oferują szereg zalet i obecnie są popularnym rozwiązaniem zarówno w nowym budownictwie, jak i tym starszym, kiedy przy okazji remontu czy modernizacji inwestor decyduje się na ulepszenie swojego dotychczasowego systemu ogrzewania. Kotły elektryczne pozwalają zarówno na zapewnienie optymalnej temperatury w okresie jesienno-zimowym, jak i produkcji c.w.u.

czytaj dalej

Ciesz się ogrodem przez cały rok

Lato. Przebywamy na świeżym powietrzu tak długo, jak to możliwe. Mając działkę czy ogród można to robić niemal każdego dnia. A co, gdyby móc z tej przyjemności korzystać także w gorszą pogodę? Mało tego – przez cały rok? Jest to możliwe? Wystarczy wdrożyć bardzo proste rozwiązanie – postawić altanę.

czytaj dalej