Specyfika cięcia stali – co musisz wiedzieć?

Cięcie stali to zdecydowanie najbardziej popularny i najczęściej wykonywany proces, któremu poddaje się ten materiał. Istnieje naprawdę wiele technik, dlatego przed cięciem należy przygotować się do niego i ocenić, która metoda będzie najkorzystniejsza. Technik i urządzeń, które przeznaczone są do tego procesu, jest ogromna ilość. Wszystko zależy od tego jak bardzo jest wytrzymała stal, jaki to rodzaj materiału, jaka grubość, czy jest plastyczna. Przed rozpoczęciem cięcia, należy zapoznać się z powyższymi czynnikami, aby cięcie było odpowiednio dobrane.

czytaj dalej

Jakie są godziny szczytowej produkcji energii z fotowoltaiki i jak zwiększyć dzienny uzysk z paneli?

Wysoki trend produkcji energii z fotowoltaiki w Polsce pokazuje, że wbrew początkowym obawom nasz klimat sprzyja inwestowaniu w elektrownie słoneczne. Inwestorzy, którzy zdecydowali się na montaż przydomowych instalacji fotowoltaicznych, generują własny prąd, skutecznie obniżając wysokość swoich rachunków. Jakie warunki pogodowe sprzyjają produkcji energii z fotowoltaiki i kiedy ogniwa wytwarzają jej najwięcej?

czytaj dalej

Jak wybrać odpowiedni podnośnik koszowy?

Renowacje wysokich partii hal magazynowych, naprawa latarni przy ruchliwej ulicy, odpadającego tynku z elewacji tego czy innego obiektu to tylko kilka prac realizowanych na wysokościach z całego ich spektrum. Takie czynności muszą być wykonane sprawnie i bezpiecznie nie tylko dla pracowników, ale także np. dla pieszych czy innych osób, które znajdują się w pobliżu. Jak wykonać te prace w maksymalnie komfortowych warunkach? Z jakiego sprzętu skorzystać, by w pobliżu wykonywanych czynności było bezpiecznie?

czytaj dalej

Jak praktycznie i tanio urządzić łazienkę na poddaszu?

Łazienka na poddaszu może wydawać się trudna do zaaranżowania. Skosy zmuszają nas do zainstalowania wanny czy kabiny tylko w wybranych częściach pomieszczenia, podobnie jest z szafkami, których położenie musi być odpowiednio przemyślane. Na szczęście chwila planowania...

czytaj dalej