Ile kosztują drabiny ewakuacyjne i jakie są koszty instalacji?

Drabiny ewakuacyjne to urządzenia, które niejednokrotnie montuje się w halach, magazynach czy budynkach przemysłowych. Warto jednak wiedzieć o tym, że doskonale sprawdzają się one także w gospodarstwach domowych. Ten typ urządzeń pozwala na sprawne wchodzenie na dach, a także przydaje się podczas prowadzenia szybkiej ewakuacji w razie wystąpienia sytuacji zagrożenia, np. pożaru bądź powodzi. Od czego zależy koszt drabiny ewakuacyjnej? Co warto wiedzieć o tych urządzeniach? Szereg przydatnych informacji prezentujemy w poniższym artykule.

czytaj dalej

Praca na budowie – aktualne oferty pracy

W branży budowalnej pracy nie brakuje właściwie przez cały rok, a oferty skierowane są zarówno do pracowników wykwalifikowanych, jak i pomocniczych. Rośnie też wynagrodzenie, jakie oferowane jest budowlańcom. Jak prezentują się aktualne oferty pracy w branży budowlanej i na jakie zarobki mogą liczyć zainteresowani?

czytaj dalej

Czy zasłony zaciemniające muszą być w ciemnych barwach?

Zasłony zaciemniające są doskonałym rozwiązaniem, kiedy potrzebujemy zapewnić sobie pełne odcięcie od światła w sypialni czy salonie. Żadne inne osłony okienne (rolety, plisy, tradycyjne zasłony) nie są w stanie dać nam kompletnej ciemności. Wiele osób uważa, że tkanina stosowana w zasłonach zaciemniających musi być ciemna, by były one skuteczne. Czy jest tak w rzeczywistości? Czym kierować się, wybierając zasłony zaciemniające i jakiej barwy tkaninę wybrać? Na te pytania odpowiemy w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!

czytaj dalej

Dlaczego warto zainteresować się pompą ciepła?

Systematycznie rosnące koszty ogrzewania domów skłaniają ich właścicieli do poszukiwania alternatyw, które finalnie zapewnią niższe rachunki. Przy wysokich cenach węgla, gazu i prądu coraz więcej osób zaczyna myśleć o zakupie pompy ciepła. Ponieważ jest to jednak wciąż stosunkowa nowość przy okazji tego tematu pojawiają się liczne pytania dotyczące zasad działania takich pomp. Poniżej wyjaśnimy więc podstawowe kwestie.

czytaj dalej