Jak urządzić salon w stylu nowoczesnym? Przydatne wskazówki

Salon to najbardziej reprezentatywna część naszego domu lub mieszkania. Dlatego też nie bez powodu zależy nam na tym, aby prezentował się idealnie pod każdym względem. Jedną z cieszących się obecnie dużą popularnością aranżacji jest salon w stylu nowoczesnym. O czym warto pamiętać w trakcie jego urządzania? Na jakie meble i dodatki postawić? Odpowiedź na te pytania oraz przydatne wskazówki znajdziecie w poniższym artykule.

czytaj dalej

Prosty sposób na rozbudowanie siedziby firmy – self storage

Prowadzisz własną działalność gospodarczą i ze względu na zbliżający się sezon zimowy potrzebujesz miejsca, żeby tymczasowo przechować firmowy sprzęt? A może siedziba Twojego przedsiębiorstwa nie pozwala na trzymanie wszystkich niezbędnych rzeczy, a obecnie nie jesteś w stanie pozwolić sobie na wynajęcie większego lokalu? W taki przypadkach nieocenioną pomocą będzie skorzystanie z usługi self storage. Taką szansę mają również mieszkańcy Wrocławia i okolic.

czytaj dalej

Jakie listwy wykończeniowe do glazury wybrać?

Dla wielu osób możliwość kupna własnego domu lub mieszkania to ogromne wydarzenie. Posiadając swoje cztery kąty, mamy pełną dowolność w zakresie aranżacji. Dlatego zawsze staramy się wybierać materiały w najwyższej jakości. Dotyczy to nawet tak niepozornych elementów, jak listwy wykończeniowe, które wbrew pozorom są niezwykle istotne. Na co się wówczas zdecydować?

czytaj dalej

Płytki metalizowane

Płytki metalizowane są płytkami ceramicznymi, których powierzchnia imituje metal. Są to kafle bardzo efektowne, mające wpływ na całą otaczającą je przestrzeń. Mogą być zastosowane we wnętrzach nowoczesnych, ale również i tradycyjnych. Sprawdzą się one doskonale w łazience, kuchni, korytarzu czy też nawet w salonie.

czytaj dalej

Dalmierze laserowe kontra taśma miernicza. Dlaczego taśma jest wciąż tak popularna?

Po co tracić czas i zastanawiać się nad dokładnością ręcznego pomiaru, skoro dalmierz laserowy może zrobić to za nas? Okazuje się, że nie dla wszystkich jest to oczywiste. Część użytkowników wciąż nie jest świadoma licznych przewag tych nowoczesnych urządzeń nad starą, dobrą taśmą. Ktoś powie: zaleta taśmy jest oczywista – to cena. Taśma jednak często się gubi lub psuje. Przypomnijcie sobie, ile razy ją kupowaliście? Wiele razy, prawda? Znacznie bardziej wszechstronny dalmierz laserowy z pewnością będzie służył dłużej. A to dopiero początek jego przewag.

czytaj dalej

Poznaj najważniejsze zalety izolacji natryskowych!

Solidnie wykonana termoizolacja budynku to mniejsze straty ciepła, niższe rachunki za prąd oraz ogrzewanie. To również znacznie wyższy komfort życia i brak problemów z wilgocią na ścianach czy sufitach. Dla skuteczności izolacji termicznej istotne znacznie ma rodzaj zastosowanych materiałów. W tym kontekście warto przyjrzeć się poliuretanom, które stanowią jeden z najskuteczniejszych sposobów na docieplanie ścian, poddaszy, stropów, dachów oraz podłóg.

czytaj dalej