Przedpokój bywa niedoceniany, jednak jego udział w tym, jak odbieramy całe mieszkanie, jest kluczowy. To do niego wchodzą goście i przez pryzmat pierwszego wrażenia będą postrzegali design całego mieszkania.

Idealny przedpokój harmonijnie łączy ze sobą salon, sypialnię, kuchnię i łazienkę. Na szczęście z pomocą doświadczonej ekipy remontowej, jesteśmy w stanie szybko i sprawnie odmienić stary przedpokój, a wraz z nim całe mieszkanie.

Dobry plan remontu gwarantuje niskie koszty wykonania

Przygotowany wcześniej plan remontu znacznie obniża jego koszty. Powodem tego jest brak niespodzianek związanych ze zmianą pomysłu na zagospodarowanie przestrzeni. Aby zagwarantować sobie optymalną cenę za wykonanie przedpokoju, warto przed rozpoczęciem prac wybrać drzwi, półki, szafy, płytki, tapety, farby i inne materiały.

Sprawdź ile kosztuje malowanie?

Ponadto porozmawiajmy z fachowcami o wycenie robocizny. Doświadczona ekipa już na pierwszy rzut oka powie, ile mniej więcej będzie nas kosztowało wykończenie.

Zastanów się, czego oczekujesz od przedpokoju po remoncie

Oczekiwania co do przedpokoju bywają różne. Niektórzy lubią, kiedy jest niezagracony i znajdują się w nim tylko szafki na buty oraz wieszaki. Inni chcieliby przerobić go na pojemny schowek, w którym będą trzymać nie tylko odzież, ale i wszystkie narzędzia pomocne w utrzymywaniu porządku.

Jedno jest pewne, im mniejszy przedpokój, tym bardziej przydatne będą meble wielofunkcyjne. Postawmy na systemy 2 w 1. Siedzisko przekształcane w stolik może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Zwróć uwagę na jakość materiałów w przedpokoju

Przedpokój jest najbardziej eksploatowanym pomieszczeniem w domu. Niezmiernie ważne jest, żeby dobierać materiały o jak największej odporności na używanie. Tylko wysoka jakość zapewni nam spokój na lata po remoncie.

Jednocześnie materiały powinny być łatwe w czyszczeniu. Piasek i błoto wchodzące w zakamarki mogą sprawić, że przedpokój przestanie nam się podobać pomimo ładnego wyglądu i dopracowanego wcześniej stylu.

Zaplanuj współpracę z fachowcami i szczegóły wykonania z fachowcami

Jeśli mamy już wizję tego, jak powinien wyglądać idealny przedpokój, to warto szczegóły skonsultować z fachowcami. Dzięki temu będą mogli przygotować się na wykonanie odpowiednich usług i zakupią wcześniej potrzebne materiały. Na przykład kleje do tapet, preparaty do gruntowania podłóg czy fugi potrzebne przy kładzeniu płytek.

Dopnij wszystko na ostatni guzik przed remontem przedpokoju, czyli wymiary i ostateczny styl

Po wstępnym zaplanowaniu wizji przedpokoju warto dokładnie przeliczyć, jakich materiałów potrzebujemy. Należy zebrać wymiary wszystkich wnęk, w których pojawią się szafy, a także zmierzyć podłogę, ściany i futryny. Wszelkie problemy konsultujmy ze specjalistami, ponieważ tylko wtedy będą mogli w porę zadziałać. Czasami mała zmiana wymaga ponownego przeliczania wszystkich powierzchni.

Na koniec zostawiamy funkcjonalność i wszelkie sprawy związane z wyglądem. Jak wiadomo, rodzaj okleiny szafy czy kolor tapety najłatwiej zmienić.

Profesjonalny remont przedpokoju niskim kosztem

Remont przedpokoju — kilka sposobów na odpowiednią zabudowę

Wiele elementów do zabudowy przedpokoju możemy zakupić sami w hipermarketach budowlanych. Wadą takich rozwiązań jest konieczność posiadania idealnie równych ścian, inaczej możemy spotkać się z problemami przy montażu szyn. Szafy na wymiar nie zaskoczą nas podczas zakładania, a fachowiec wykona je na podstawie pobranych wcześniej pomiarów.

Zastanówmy się jeszcze nad wariantem zabudowy. Modne ostatnio są szafy wolnostojące, które nie zasłonią pięknie położonej tapety i ozdobnych płytek. Z kolei zabudowa wnękowa jest bardzo pojemna i możemy w niej ukryć przedmioty o każdym rozmiarze. Szafy przesuwne z lustrzanymi bokami optycznie powiększą pomieszczenie i świetnie sprawdzą się przy długich, ale wąskich przedpokojach.

 

Szukasz kogoś, kto szybko i sprawnie wyremontuje przedpokój?
Zapoznaj się z cennikiem usług wykończeniowych i porównaj ich ceny!

 

Dodatkowe akcesoria w przedpokoju — co może się przydać?

Bywa, że po ukończeniu podstawowych prac nie mamy pomysłów na akcesoria. Brak doświadczenia sprawia, że najbardziej oczywiste rozwiązania nie przychodzą nam do głowy. W takim przypadku warto poradzić się fachowców, ponieważ, w przeciwieństwie do nas, widzieli o wiele więcej pomieszczeń i gotowych rozwiązań.

Już po krótkiej rozmowie będą w stanie stwierdzić, co nam się przyda, a co zupełnie nie sprawdzi się w naszym przypadku. Konsultację warto przeprowadzić wcześniej i zapisać wszystko na kartce, ponieważ może zmienić przebieg wykańczania wnętrza. Fachowcy z pewnością wezmą pod uwagę wszelkie sugestie i wątpliwości z naszej strony.