Remonty są uciążliwe. To stwierdzenie potwierdzi każdy, kto kiedykolwiek zabierał się za zmianę aranżacji we własnym mieszkaniu. Łazienka jest najbardziej kłopotliwym pomieszczeniem. Każda większa zmiana może wiązać się z kuciem płytek i koniecznością zmiany położenia instalacji wod-kan. Jednak nie warto się poddawać jeszcze na etapie planu, gdyż z odpowiednim przygotowaniem i pomocą ekipy remontowej cały zabieg może być przyjemniejszy, niż nam się wydaje.

Planowanie szybkiego remontu łazienki

Szybki remont łazienki można przeprowadzić na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest skorzystanie z pomocy fachowca, dzięki czemu nawet szybki remont przebiegnie w o wiele krótszym czasie niż zazwyczaj. Drugi to jedynie zmiana dekoracji i sprzętów, które łatwo zdemontować. Oczywiście, wymianę dekoracji ciężko nazwać pełnoprawnym remontem, gdyż nie pozbędziemy się starych płytek lub nie odświeżymy ciemnych fug. Jednak w trudnych przypadkach już taka mała zmiana może zrobić kolosalną różnicę, która olśni każdego odwiedzającego łazienkę.

Jakkolwiek duże by nie były nasze działania, warto zacząć od sporządzenia planu zmian. Nie tylko ułatwi on naszą pracę, ale także pomoże lepiej porozumieć się z fachowcami, którzy będą dla nas wykonywać większość usług związanych z remontem łazienki. Przemyślane działania są kluczem do sukcesu. Ponadto pozwolą podejść do wydarzenia z większym spokojem i dystansem.

Szybki remont łazienki i zmiana płytek — co wybrać?

Pierwszą rzeczą, jaką wybieramy jeszcze przed rozpoczęciem remontu, to płytki i kolor ścian. Dopiero do nich i ich stylu dobieramy odpowiednią armaturę, czyli umywalkę, kabinę, ubikację, bidet i dodatki. Nowoczesne modele posiadają powłokę ułatwiającą czyszczenie, dlatego warto spytać się o nie w sklepach. Dobrej jakości ceramika nie żółknie i pozwala cieszyć się swoją użytecznością przez wiele lat.

Na tym etapie warto też pomyśleć, w jaki sposób chcemy zainstalować umywalkę. Wolnostojąca zaoszczędzi wiele miejsca, jednak niczego pod nią nie schowamy. Dobranie odpowiedniej szafki nie tylko wygląda stylowo, ale także pozwala ukryć przed gośćmi kosmetyki i środki czystości – nie ze wszystkich korzystamy codziennie, a stojąc luzem będą tylko zbierać kurz.

Blaty pozwalają też ułatwić instalację pralki, którą możemy zamknąć w szafce lub schować za materiałowym parawanem.

Nie zapominajmy, że zamiast płytek możemy użyć farby akrylowej lub lateksowej, a nawet tapety. Ich powłoka świetnie chroni malowane ściany przed wilgocią, a możliwości dekoracji za pomocą farb są o wiele większe niż wykorzystywanie płytek, które kupujemy gotowe. Niektórzy podejmują odważną decyzję i zamiast ściągać stare płytki ze ścian, decydują się pomalować farbami starą powierzchnię – przedłuża to ich żywotność na jakiś czas i może nadać łazience oryginalnego charakteru.

Profesjonalny i szybki remont łazienki niskim kosztem

Szybki remont łazienki i dobór odpowiedniej baterii

Remont łazienki to nie tylko usługi glazurnicze i zmiana blatów. Ich wykończeniem staną się nowe baterie. Warto wymienić je podczas remontu, gdyż gromadzący się przez lata kamień sprawia, że ciśnienie przepływającej wody zostaje zmniejszone. Baterie dobieramy kierując się stylem otoczenia. W sklepach znajdziemy też ekstrawaganckie modele, które przyciągają wzrok. Przez jakiś czas hitem były baterie w kształcie łabędziej głowy lub delfina – brzmi kiczowato, jednak ich amatorów nie brakowało. W każdym przypadku możemy liczyć na pomoc ekipy remontowej. Na pewno poradzą sobie z montażem każdego elementu.

Zmiana oświetlenia w trakcie szybkiego remontu łazienki

Koniecznością podczas remontu jest także zamiana oświetlenia lub wymiana całej instalacji elektrycznej. Wilgoć może doprowadzić do szybszego psucia się lampek, dlatego warto zająć się każdą zauważoną usterką. Do łazienek szczególnie poleca się reflektory LEDowe, które są wyjątkowo oszczędne i dają dużo światła. Zastanówmy się także nad montażem podwieszanego sufitu – LEDy wyglądają na nim spektakularnie.

Szybki remont łazienki i spójność jej elementów

Czasami osobliwy styl pozwala na szaleństwa i używanie elementów całkowicie od siebie różnych, jednak postawienie na akcesoria z tej samej serii pomogą utrzymać spójność pomieszczenia i sprawią, że przestrzeń będzie prezentować się na uporządkowaną.

Prawdopodobnie znalezienie w sklepie kabiny, WC i umywalki, które do siebie pasują nie będzie problemem. To samo z wyszukaniem zestawu baterii.

Biały montaż — czyli szybki remont łazienki i podłączenie sanitariatów

Jeśli zdecydowaliśmy się na minimalistyczny remont i tylko wymieniamy sanitariaty, to zdecydowanie najszybszą opcją będzie skonsultowanie się z ekipą, która wykona dla nas biały montaż. Ich pomoc będzie nieoceniona, szczególnie gdy nie znamy się na pracach remontowych i nie mamy możliwości pozostawienia łazienki niedostępnej dla domowników przez dłuższy czas.

Szukasz kogoś, kto szybko i sprawnie wyremontuje łazienkę?
Zapoznaj się z cennikiem usług glazurniczych i porównaj ich ceny!

Brakuje pomysłów na szybki remont łazienki? Skonsultuj się z fachowcami

Kiedy nadszedł czas na remont łazienki, ale nie za bardzo wiadomo, od czego zacząć i nawet sporządzenie planu wydaje się czymś niemożliwym, warto skonsultować się z doświadczoną ekipą remontową, która nie tylko doradzi, co możemy zmienić, ale też pokaże nam przykładowe wykonania i cenniki usług.