Cennik suchych tynków w katowicach

Suche tynki to alternatywa dla tynków tradycyjnych. Pod tym pojęciem kryje się wykańczenie ścian płytami karton-gipsowymi lub gipsowo-włóknowymi. Zastosowanie takiego rozwiązania to dobry sposób na równanie ścian. Płyty dają się umieszczać na różnego rodzaju podłożu – można je mocować do muru specjalnym klejem do karton-gipsów lub przykręcić do stalowego czy drewnianego stelaża. Po ich zamontowaniu możliwe jest praktycznie natychmiastowe rozpoczęcie dalszych prac – malowania, tapetowania czy kładzenia płytek.

Ile kosztują suche tynki w Katowicach?

Ceny suchych tynków są zróżnicowane, a to ze względu głównie na dwa czynniki: rodzaj materiału oraz stopień skomplikowania konstrukcji. Profesjonaliści z Katowic zapewnią dobrej jakości usługi w niewygórowanych cenach. Za postawienie ścianki działowej z płyty gips-karton zapłacimy od 65 do 85 zł/m2. Podobny wydatek to wykonanie wnęki na oświetlenie (70-80 zł/m2) czy wykończenie sufitu (45-89 zł/m2). Montaż płyt gips-karton na kleju to koszt w granicach 20-45 zł/m2, zaś na stelażu – 35-95 zł/m2. Dostępna jest również usługa obejmująca: zabudowę nietypową z kształtowników metalowych i płyt, miejscowe obniżenia sufitów czy półki o zarysach z elementami łukowymi (58-80 zł/m2).

CennikCena odCena doZa
Sufit podwieszany dwupoziomowy88126m2
Montaż taśmy LED - RGB (wielokolorowa)2431m2
Docieplanie poddasza (wełna mineralna i folia) + płyta gipsowo-kartonowa na stelażu54175m2
Zabudowy nietypowe z kształtowników metalowych i płyt, miejscowe obniżenia sufitów, półki o zarysach elementami łukowymi5582m2
Wszpachlowanie siatki zbrojącej na pęknięciach i zarysowaniach528m2
Wykonanie otworu na drzwi w ściance z płyt gips-karton4491szt
Montaż taśmy LED - jednokolorowa1724m2
Szpachlowanie łączeń między płytami gipsowo-kartonowymi1321m2
Montaż lampy rastrowej - w suficie kasetonowym5778m2
Sufit podwieszany jednopoziomowy5588m2
Montaż sztukaterii1539m2
Ścianka działowa z płyty gips-karton6493m2
Zmiana kierunku ściany z płyty gips-karton4456szt
Montaż narożników aluminiowych814m2
Wykończenie sufitu4678m2
Wpust punktowy na oświetlenie6068szt
Podcięcie zabudowy przy suficie3785m2
Wykonanie wnęki na oświetlenie6484m2
Wykończenie sufitu po łuku90234m2
Gzyms prosty79152m2
Wpust liniowy na oświetlenie127136m2
Gzyms po łuku152234m2
Montaż płyt gips-karton na stelażu3680m2
Wpust na karnisz99120m2
Montaż płyt gips-karton na klej2347m2
Montaż halogenów wpuszczanych3446m2
Sufit podwieszany kasetonowy5977m2
Montaż halogenów nawierzchniowych3450m2

Wybierz interesujące Cię miasto:

Podwieszany sufit jako ozdoba wnętrza

To rozwiązanie wybierane w dużej mierze ze względu na swoje walory estetyczne. Dekoracyjny sufit podwieszany pozwala ożywić wnętrze, ocieplić je i nadać intymnego charakteru – szczególnie  w połączeniu z odpowiednim oświetleniem. Niebanalnym pomysłem jest zwłaszcza montaż sufitu podwieszanego kasetonowego.

Spośród wielu sufitów podwieszanych Armstrong możemy wybrać nie tylko te cieszące oko, ale również zapewniające odpowiedni komfort akustyczny wnętrza. To ważne, jeśli chcemy w danym pomieszczeniu w pełni wykorzystać potencjał kina domowego lub postawić instrument, który posłuży nam do domowych koncertów.

Oświetlenie LED

Oświetlenie LED bywa również nazywane oświetleniem LED RGB ze względu na zastosowaną technologię. System RGB to, mówiąc w skrócie, sposób tworzenia światła pozwalający na uzyskanie praktycznie dowolnej barwy.

Oświetlenie LED ma wiele zalet: pozwala na wybór koloru z szerokiej gamy barw, cechuje go sprawne działanie i długa żywotność, a ponadto daje się łatwo sterować oraz jest ekologiczny (diody nie zawierają szkodliwych dla środowiska substancji). Wadę stanowi wysoka cena, miejmy jednak na uwadze, że instalacja oświetlenia LED przyczyni się do zmniejszenia naszych rachunków za prąd.

Suche tynki w Katowicach, czyli gdzie?

Wszystkie usługi dotyczące suchych tynków wymienione w cenniku można zamówić w następujących dzielnicach: Giszowiec, Szopienice-Burowiec, Dąb, Osiedle Tysiąclecia, Murcki Ligota-Panewniki, Wełnowiec-Józefowiec, Piotrowice-Ochojec, Zarzecze, Brynów-Osiedle Zgrzebnioka, Śródmieście, Załęska Hałda-Brynów, Os. Paderewskiego – Muchowiec, Zawodzie, Os. Witosa, Janów-Nikiszowiec,, Kostuchna, Załęże, Dąbrówka Mała, Koszutka, Podlesie, Bogucice.

katowickie FIRMY OFERUJĄCE suche tynki: