Cennik usług glazurniczych w częstochowie

Układanie glazury łazienkowej czy kuchennej wydaje się stosunkowo prostą pracą w porównaniu z montażem sanitariów czy instalacją urządzeń kuchennych. Wykonanie tych czynności przez niedoświadczoną osobę może jednak przełożyć się na nieestetyczny efekt końcowy (zwłaszcza przy niestarannym opłytkowaniu wanny, schodów czy innych problematycznych miejsc) i dodatkowe koszty. Profesjonalny glazurnik nie tylko ułoży gres, ale również skuje starą glazurę, wywierci potrzebne otwory oraz wyrówna ściany i posadzki pod nowe płytki.

Ile kosztują usługi glazurnicze w Częstochowie?

Koszty usług glazurniczych są zróżnicowane i zależą od rodzaju pracy, jej zróżnicowania, powierzchni i typu obiektu oraz warunków realizacji i specjalnych życzeń klienta. Za układanie glazury lub terakoty zapłacimy od 40 do 85 zł/m2. Cena za metr kwadratowy w przypadku płytek mieści się w przedziale 46-119 zł/m2. Możemy również zlecić opłytkowanie wyłącznie niestandardowych miejsc – wanny (100-530 zł), brodzika (50-350 zł), schodów (65-105 zł/m2), zabudowy rur (60 zł/m2). Fachowiec pomoże także, jeśli płytki układamy sami, problematyczne jest jednak dla nas fugowanie. Koszt takiej usługi to od 5 do 8 zł/m2.

CennikCena odCena doZa
Wiercenie otworów w glazurze466szt
Montaż drzwiczek rewizyjnych4159szt
Fugowanie713m2
Układanie terakoty3398m2
Układanie płytek klinkierowych6885m2
Zamocowanie narożnych listew732m2
Układanie dekorów1833m2
Opłytkowanie geberitu87310szt
Opłytkowanie zabudowy rur4558m2
Wyszlifowanie krawędzi płytek na narożnikach19103m2
Montaż cokołów ciętych640m2
Układanie płytek3395m2
Opłytkowanie brodzika45355szt
Skucie starej glazury1227m2
Układanie glazury3699m2
Opłytkowanie schodów60110m2
Opłytkowanie wanny92539szt
Wykonanie półki, wnęk i nietypowych powierzchni z glazury71273szt
Wyrównanie ścian i posadzki pod nowe płytki927m2
Układanie mozaiki70166m2
Układanie gresu3295m2
Montaż cokołów gotowych1020m2

Wybierz interesujące Cię miasto:

Rodzaje fug do spoinowania płytek

Fugi cementowe

Wiele spośród tego typu fug ma niezbyt dobre parametry – niską trwałość, brak odporności na ścieranie, wysoką zmywalność. Istotne jest zatem, aby materiał do fugowania pochodził od sprawdzonego producenta i był dobrej jakości. Fugi cementowe stosuje się najczęściej w przypadku płytek ceramicznych, sprawdzą się podczas układanie ceramiki. Te gruboziarniste są z powodzeniem wykorzystywane w zakładach przemysłowych.

Uelastycznione fugi cementowe

Elastyczne fugi, które w odróżnieniu od poprzednich mają wysoką trwałość, szybko wiążą oraz schną. Ich zaletami są również długi czas zachowywania jednolitego koloru oraz stosunkowo mała nasiąkliwości (zwłaszcza, jeśli wybierzemy materiał z dodatkiem substancji hydrofobowych). Sprawdzą się w przypadku rozmaitych typów terakot podłogowych, można je stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.

Fugi epoksydowe

To fugi wodoszczelne, bardzo elastyczne, odporne na uszkodzenia, duże wahania temperatury, działanie chemikaliów oraz kwasoodporne. W związku z tym mają specjalne przeznaczenie – spoinuje się nimi podłogi w supermarketach, ośrodkach zdrowia, a nawet na basenach.

Fugi silikonowe i akrylowe

Wykorzystywane głównie do wypełniania szczelin przy urządzeniach sanitarnych. Pełnią funkcję uszczelniaczy, a ponadto często mają właściwości pleśnio- i grzybobójcze. Służą również do fugowania szczelin dylatacyjnych (naroża ścian, połączenia ścian z posadzką). Sprzedaje się w je opakowaniach, które umożliwiają bezpośrednią aplikację.

Usługi glazurnicze w Częstochowie, czyli gdzie?

Wszystkie usługi glazurnicze wymienione w cenniku można zamówić w następujących dzielnicach: Tysiąclecie, Gnaszyn-Kawodrza, Śródmieście, Podjasnogórska, Północ, Raków, Częstochówka-Parkitka, Wrzosowiak, Wyczerpy-Aniołów, Błeszno, Zawodzie-Dąbie, Grabówka, Kiedrzyn, Lisiniec, Stare Miasto, Stradom, Mirów, Ostatni Grosz, Dźbów, Trzech Wieszczów.

częstochowskie FIRMY OFERUJĄCE usługi glazurnicze: