Cennik usług glazurniczych w katowicach

Układanie glazury to czynność, którą warto powierzyć profesjonaliście. O ile z kładzeniem płytek na gładkiej ścianie poradzi sobie (choć z różnym skutkiem) nawet amator, o tyle opłytkowanie geberitu czy zabudowy rur to nieco bardziej skomplikowane zadanie. Glazurnicy z Katowic wykonają te oraz inne usługi w sposób kompetentny i za przystępną cenę. Fachową pomoc znajdziesz w wielu dzielnicach: Śródmieściu, Giszowcu, Bogucicach, Zawodziu, na osiedlach Tysiąclecia czy Witosa.

Cennik usług glazurniczych

Koszty tradycyjnych usług glazurniczych nie są zbyt wygórowane – za układanie glazury czy terakoty zapłacimy od 40 do 80 zł za m2 Ceny prac dodatkowych zaczynają się już od kilku złotych – fugowanie wyniesie nas od 5 do 8 zł za m2, opłata za zamocowanie narożnych listew mieści się w przedziale 5-35 zł za m2. A ile kosztuje generalny remont u glazurnika? Za skucie starej glazury czy wyrównywanie ścian lub posadzek zapłacimy od 12 do dwudziestu kilku złotych za metr kwadratowy.

CennikCena odCena doZa
Układanie glazury4576m2
Opłytkowanie geberitu68348szt
Układanie płytek5298m2
Zamocowanie narożnych listew439m2
Układanie gresu4582m2
Fugowanie510m2
Układanie dekorów1142m2
Opłytkowanie brodzika42350szt
Wyszlifowanie krawędzi płytek na narożnikach23104m2
Montaż drzwiczek rewizyjnych3854szt
Wiercenie otworów w glazurze857szt
Układanie terakoty3391m2
Opłytkowanie zabudowy rur4750m2
Opłytkowanie wanny117504szt
Skucie starej glazury928m2
Wyrównanie ścian i posadzki pod nowe płytki831m2
Układanie mozaiki75133m2
Montaż cokołów ciętych931m2
Wykonanie półki, wnęk i nietypowych powierzchni z glazury90292szt
Układanie płytek klinkierowych6983m2
Montaż cokołów gotowych816m2
Opłytkowanie schodów68117m2

Wybierz interesujące Cię miasto:

Kafelkowanie łazienki

Glazura łazienkowa musi być nie tylko estetyczna, powinna także charakteryzować się właściwościami użytkowymi. Zwróćmy uwagę na to, czy wybrany przez nas materiał jest antypoślizgowy i mało nasiąkliwy (te parametry wyrażane są w procentach dla każdego dostępnego w sprzedaży produktu). Układanie odpowiedniej glazury jest równie istotne co fugowanie właściwymi preparatami. Do łazienki warto wybrać fugę cementową elastyczną, silikonową czy nieco droższą, ale odporniejszą na uszkodzenia – epoksydową. Wszystkie one są fugami wodoszczelnymi.

Co kłaść na podłogę w kuchni?

Zanim przystąpimy do opłytkowywania podłogi, warto skuć starą glazurę oraz wyrównać posadzkę pod nowe płytki. W przypadku kuchni dobrym rozwiązaniem jest terakota podłogowa. Ten materiał ma dużo większe właściwości antypoślizgowe niż tradycyjne płytki, jest odporny na ścieranie, obciążenia i uszkodzenia oraz ma małą nasiąkliwość, co zapobiega powstawaniu plam.

Warto zastanowić się, czy w pomieszczeniu, w którym kroimy produkty, pieczemy i gotujemy nie sprawdziłoby się kafelkowanie bezfugowe. Jest to klejenie płytek na styk – bez pozostawiania odstępów na fugi. Wymaga zastosowania ściśle określonego materiału – płytek rektyfikowanych (ich kluczowa cecha to możliwość przycinania za pomocą frezarki). Zaletą takiego rozwiązania jest głównie higiena – łatwiej utrzymać czystość w kuchni, jeśli nie musimy czyścić fug, w których zbierają się zanieczyszczenia.

Usługi glazurnicze w Katowicach, czyli gdzie?

Wszystkie usługi glazurnicze wymienione w cenniku można zamówić w następujących dzielnicach: Dąb, Zarzecze, Dąbrówka Mała, Brynów-Osiedle Zgrzebnioka, Kostuchna, Śródmieście, Os. Paderewskiego – Muchowiec, Wełnowiec-Józefowiec, Janów-Nikiszowiec, Podlesie, Szopienice-Burowiec, Bogucice, Załęże, Murcki, Załęska Hałda-Brynów, Ligota-Panewniki, Os. Witosa, Zawodzie, Piotrowice-Ochojec, Giszowiec, Osiedle Tysiąclecia, Koszutka.

katowickie FIRMY OFERUJĄCE usługi glazurnicze: