Cennik usług stolarskich 2024

Usługi stolarskie obejmują szereg czynności z zakresu prac zewnętrznych – tarasy, wiaty, altany, schody zewnętrzne, meble ogrodowe, prac wykończeniowych wewnątrz domu – meble na wymiar, montaż paneli, wykładzin oraz szeroko pojętej stolarki okiennej i drzwiowej.

Usługi stolarskie – SPRAWDŹ CENNIK NA 2024

Ceny poszczególnych usług stolarskich są bardzo zróżnicowane.  Niewielki wydatek poniesiemy, jeśli zdecydujemy się powierzyć ekipie zrywanie starych wykładzin i parkietu (od 5 do 20 zł/ m2). Nieco więcej kosztuje montaż paneli podłogowych (od 15 do 37 zł/m2) i ściennych (od 20 do 60 zł/ m2). Podobnie zapłacimy za montaż deski Barlineckiej (od 20 do 35 zł/m2) oraz dwuwarstwowej drewnianej podłogi Finishparkiet (od 35 do 55 zł/ m2). Cena montażu paneli uzależniona jest od rodzaju i wielkości pomieszczenia oraz od samego rodzaju podłogi, na który się zdecydujemy.
CennikCena od (zł)Cena do (zł)Za
Położenie wykładziny dywanowej2880m2
Układanie parkietu78100m2
Położenie wykładziny PCV52110m2
Montaż paneli podłogowych42106m2
Montaż paneli ściennych58174m2
Montaż podłogi deska (Finish Parkiet)100158m2
Układanie mozaiki86130m2
Montaż deski Berlineckiej58100m2
Montaż progów28144szt
Zrywanie starych wykładzin1458m2
Zrywanie parkietu starego20100m2
Montaż cokołów14130m2
Montaż listew wykończeniowych1042m2
Podcinanie drzwi3442szt
Bejcowanie1428m2
Wykonanie rusztu z listew i montaż boazerii z drewna72116m2
Szlifowanie i lakierowanie boazerii1628m2

Wybierz interesujące Cię miasto:

Podłogi drewniane

Podłogi drewniane świetnie sprawdzają się we wnętrzach z co najmniej kilku powodów: zapewniają komfort użytkowania, łatwo utrzymać je w czystości, doskonale pasują do każdego wnętrza, a co najważniejsze – służą wiele lat. Podłogi drewniane można szybko odświeżyć, dzięki procesowi cyklinowania. Cyklinowanie polega na usunięciu zniszczonej warstwy drewna tzw. maszyną szlifującą – szlifierką.  Decydując się na drewnianą posadzkę, możemy wybierać spośród tradycyjnego parkietu, paneli podłogowych, desek podłogowych, bruku drewnianego, tzw. mozaiki oraz parkietu przemysłowego.

Parkiet występuje w dwóch odmianach: tej tradycyjnej oraz jako parkiet lamelowy. Parkiet tradycyjny najczęściej wykonywany jest z takich gatunków drewna, jak: dąb, jesion, buk, brzoza. Parkiet ten można układać na betonie, podkładzie cementowym, gipsowych lub płytach drewnopodobnych. Parkiet lamelowy jest tańszy od parkietu tradycyjnego, ale i cieńszy. Może być wykonany z dębu lub z egzotycznych gatunków drewna (parkiet egzotyczny).

Deski podłogowe najczęściej wykonywane są z drewna litego lub klejonego.  Z kolei panele podłogowe składają się z trzech warstw drewna klejonego ze sobą. Zewnętrzna warstwa paneli pokryta jest wysokogatunkowym drewnem. Ten rodzaj podłogi jest łatwy w montażu, z reguły nie wymaga też cyklinowania.

Bruk drewniany to nic innego, jak kostka ułożona na podłodze najczęściej z twardego drewna (dąb, jesion). Jest ona dość rzadko spotykaną odmianą podłogi drewnianej, ale za to bardzo oryginalną. Jej główną zaletą jest to, że jest bardzo odporna na ścieranie. Mozaika wykonana jest z kilkudziesięciu drobnych deszczułek naklejonych na papier lub siatkę. Mozaiki mogą występować w wielu kolorach i wzorach.

Alternatywą dla tradycyjnych paneli drewnianych są panele podłogowe 3d. Jest to doskonałe rozwiązanie dla nowoczesnych wnętrz. Panele dekoracyjne 3D dzięki wielu wzorom i efektom graficznym stanowią ciekawy sposób na uzyskanie wielu efektów. Sprawdzą się nie tylko na podłodze, ale również na ścianie.

Okładziny ścienne

Uniwersalne panele z PCV to doskonałe rozwiązanie służące do pokrycia ścian wewnętrznych budynków. Można je stosować we wszystkich rodzajach pomieszczeń, szczególnie dobrze spisują się we wnętrzach wilgotnych (łazienki i kuchnie). Konserwacja paneli PCV jest bardzo prosta, w przypadku zabrudzenia wystarczy je przemyć gąbką. Panele można układać w układzie pionowym oraz poziomym.

Wykładziny

Tańszą w stosunku do paneli podłogowych możliwością na aranżację podłogi są wykładziny podłogowe. Na rynku znajdziemy wykładziny elastyczne i dywanowe. Wykładziny elastyczne  z PCV ze względu na szeroki zakres wzornictwa oraz bardzo dobrą odporność na ścieranie można układać praktycznie wszędzie. Mogą naśladować posadzki drewniane, płytki kamienne czy ceramiczne. Wykładziny dywanowe są wykonane z surowców naturalnych lub syntetycznych.  Najczęściej wykonuje się je z wełny owczej. Wykładziny dywanowe są miękkie, sprężyste, doskonale chronią przed hałasem.