Cennik białego montażu w Częstochowie 2024

Biały montaż to usługi w zakresie mocowania wybranych elementów ceramiki sanitarnej. Przyjmuje się, że dotyczy on następującego wyposażenia łazienek: wanny, prysznica, toalety, pisuaru i bidetu. Instalacja armatury wymaga uwzględnienia kształtu, rodzaju tworzywa urządzeń sanitarnych oraz specyfiki baterii. Biały montaż to nie tylko zamocowanie sprzętów, ale także podłączenie wanny czy umywalki do domowej sieci wodno-kanalizacyjnej.

Ceny białego montażu w Częstochowie

Koszty białego montażu są zróżnicowane w zależności od rodzaju mocowanego urządzenia. Najtańsze usługi to powieszenie lustra, szafki łazienkowej, półki oraz montaż wentylacji – zapłacimy za nie 20-50 zł/szt. Nieco większy koszt to montaż pralki (20-79 zł/szt.), muszli klozetowej (45-180 zł/szt.) czy umywalki (40-180 zł/szt.). Cena za montaż panelu prysznicowego to od 50 do 750 zł/szt., w przypadku wanny zapłacimy 120-600 zł/szt. Fachowcy pomogą nam również w demontażu wanny, brodzika i umywalki – taka usługa wyniesie nas od 20 do 100 zł/szt.

CennikCena od (zł)Cena do (zł)Za
Montaż panelu prysznicowego1241662szt
Demontaż wanny, brodzika, umywalki48336szt
Montaż wentylacji48132szt
Montaż geberitu352810szt
Montaż kabiny prysznicowej4341716szt
Montaż muszli klozetowej142478szt
Montaż wanny3481496szt
Montaż sedesu podwieszanego268488szt
Powieszenie lustra, szafki łazienkowej, półki56148szt
Montaż pralki58220szt
Montaż bidetu150514szt
Montaż baterii prysznicowej68480szt
Montaż umywalki176482szt
Montaż brodziku166778szt
Montaż baterii wannowej78694szt

Wybierz interesujące Cię miasto:

Zasady białego montażu

Przy generalnym remoncie łazienki lub wymianie armatury warto pamiętać o wyodrębnieniu w pomieszczeniu trzech funkcjonalnych stref i zachowywaniu w ich obrębie podstawowych zasad.

Strefa umywalkowa

Umywalkę warto zainstalować blisko okna, aby zapewnić dopływ naturalnego światła korzystającym z niej osobom. Jeżeli łazienka ma mały metraż, zdecydujmy się wielofunkcyjne meble. Wybierzmy szafkę z umywalką oraz powieśmy na ścianie szafkę z lustrzanymi drzwiczkami.

Strefa sanitarna

Montaż WC zaplanujmy w miejscu, które zapewni domownikom maksymalne poczucie prywatności. W zależności od potrzeb wybierzmy miskę sedesu wiszącą (sprzyjającą utrzymywaniu czystości) lub stojącą (łatwiejszą do instalacji). Pamiętajmy o tym, żeby toaleta znajdowała się w pobliżu umywalki. Jeżeli pozwalają nam na to finanse i metraż, pomyślmy o montażu bidetu i pisuary (zwłaszcza, jeśli większość lokatorów to panowie).

Strefa kąpielowa

Wannę montujemy na środku pomieszczenia, by zapewnić do niej swobodne dojście. W przypadku prysznica najbardziej praktycznym rozwiązaniem jest umieszczenie go w rogu łazienki. Jeśli zależy nam na tym, by móc brać zarówno szybkie prysznice, jak i długie kąpiele, w ścianie nad wanną zamontujmy słuchawkę prysznicową, samą wannę zaś otoczmy osłoną prysznicową.

Biały montaż w Częstochowie, czyli gdzie?

Wszystkie usługi dotyczące białego montażu wymienione w cenniku można zamówić w następujących dzielnicach: Błeszno, Kiedrzyn, Tysiąclecie, Wrzosowiak, Częstochówka-Parkitka, Dźbów, Gnaszyn-Kawodrza, Grabówka, Wyczerpy-Aniołów, Północ, Raków, Stare Miasto, Stradom, Zawodzie-Dąbie, Ostatni Grosz, Lisiniec, Mirów, Podjasnogórska, Śródmieście, Trzech Wieszczów.

częstochowskie FIRMY OFERUJĄCE BIAŁY MONTAŻ: