Cennik cyklinowania w krakowie 2023

Piękna i zadbana podłoga to atut każdego mieszkania. Sposobem na odświeżenie drewnianej podłogi jest cyklinowanie. Cyklinowanie parkietu polega na szlifowaniu powierzchni specjalną maszynką – cykliniarką, dzięki której pozbywamy się nierówności, rys i zniszczonej warstwy drewna.

Ile kosztuje cyklinowanie w Krakowie? Sprawdź ceny 2023

Za cyklinowanie parkietu w Krakowie zapłacimy w przedziale od 18 do 24 zł za m2. Na specjalne życie Klienta szlifowanie może zostać przeprowadzone w sposób bezpyłowy. Cyklinowanie bezpyłowe to wydatek rzędu 19-21 zł za m2. Nieco więcej zapłacimy decydując się na cyklinowanie bezpyłowe +3 krotne lakierowanie (30-64 zł/m2). Dzięki lakierowaniu zyskujemy dodatkowe zabezpieczenie posadzki. Kolejnym etapem zwieńczającym pracę jest polerowanie. Polerowanie bezpyłowe to koszt 6-10 zł/m2. Cena cyklinowania uzależniona jest przede wszystkim od tego, na ile warstw lakieru się zdecydujemy. Każda warstwa lakieru to wydatek 4-6 zł za m2.

CennikCena odCena doZa
Cyklinowanie desek Barlineckich2633m2
Polerowanie bezpyłowe819m2
Cyklinowanie podłogi z desek2840m2
Cyklinowanie bezpyłowe + olejowanie5891m2
Wylewanie mas samopoziomujących3377m2
Szpachlowanie szczelin712m2
Cyklinowanie desek z farby olejnej6374m2
Cyklinowanie desek2337m2
Gruntowanie posadzki29m2
Lakierowanie dodatkowe214m2
Konserwacja podłóg olejowanych922m2
Cyklinowanie bezpyłowe2639m2
Cyklinowanie parkietu2833m2
Olejowanie dodatkowe922m2
Cyklinowanie bezpyłowe + 3 krotne lakierowanie3788m2

Wybierz interesujące Cię miasto:

Jak przygotować podłogę do cyklinowania?

Przed renowacją podłogi koniecznie z pomieszczenia trzeba usunąć wszystkie przedmioty, ponieważ w domu może być bardzo duże zapylenie. Problem ten można jednak zminimalizować decydując się na cyklinowanie bezpyłowe przy wykorzystaniu specjalistycznych cykliniarek, które najczęściej posiadają profesjonalne ekipy remontowe. Kolejnym krokiem jest odpowiednie przygotowanie podłoża. Podłogę należy dokładnie oczyścić ze wszelkich zabrudzeń. W warunkach domowych zaleca się, aby podłoga została wcześniej odkurzona.

Olejowanie posadzki drewnianej

Olej na drewnie nadaje ciepłą barwę i ładny połysk, dzięki czemu nawet stary parkiet prezentuje się niemal jak nowy. Przed olejowaniem podłoga musi zostać dokładnie oczyszczona z kurzu i zabrudzeń. Jeśli na parkiecie znajduje się stara warstwa oleju, należy ją zeszlifować. Olejowanie parkietu przeprowadza się na dwa sposoby – na zimno lub gorąco. To, ile czasu będzie schnął olej w głównej mierze zależy od gatunku drewna i sposobu jego nakładania. Z reguły dłużej schnie olej nakładany na zimno.

Wylewki samopoziomujące

Sposobem na wyrównanie nierówności w podłodze jest masa samopoziomująca. Wylewka samopoziomująca jest przeznaczona do wygładzania powierzchni przed układaniem wszelkich pokryć podłogowych, w tym parkietu. Tego typu masy po wymieszaniu z wodą stają się jednobarwną masą o wysokiej przyczepności do podłoża i krótkim czasie schnięcia.

Cyklinowanie w Krakowie, czyli gdzie?

Z usługi cyklinowania podłóg można skorzystać zamieszkując następujące krakowskie dzielnice: Podgórze, Stare Miasto, Bieżanów-Prokocim, Zwierzyniec, Łagiewniki-Borek Fałęcki, Grzegórzki, Wzgórza Krzesławickie, Krowodrza, Swoszowice, Czyżyny, Bronowice, Prądnik Czerwony, Mistrzejowice, Czyżyny, Bieńczyce, Nowa Huta, Podgórze Duchackie, Prądnik Biały, Dębniki.

krakowskie FIRMY OFERUJĄCE cyklinowanie: