Cennik cyklinowania w krakowie 2024

Piękna i zadbana podłoga to atut każdego mieszkania. Sposobem na odświeżenie drewnianej podłogi jest cyklinowanie. Cyklinowanie parkietu polega na szlifowaniu powierzchni specjalną maszynką – cykliniarką, dzięki której pozbywamy się nierówności, rys i zniszczonej warstwy drewna.

Ile kosztuje cyklinowanie w Krakowie? Sprawdź ceny 2024

Za cyklinowanie parkietu w Krakowie zapłacimy w przedziale od 18 do 24 zł za m2. Na specjalne życie Klienta szlifowanie może zostać przeprowadzone w sposób bezpyłowy. Cyklinowanie bezpyłowe to wydatek rzędu 19-21 zł za m2. Nieco więcej zapłacimy decydując się na cyklinowanie bezpyłowe +3 krotne lakierowanie (30-64 zł/m2). Dzięki lakierowaniu zyskujemy dodatkowe zabezpieczenie posadzki. Kolejnym etapem zwieńczającym pracę jest polerowanie. Polerowanie bezpyłowe to koszt 6-10 zł/m2. Cena cyklinowania uzależniona jest przede wszystkim od tego, na ile warstw lakieru się zdecydujemy. Każda warstwa lakieru to wydatek 4-6 zł za m2.

CennikCena od (zł)Cena do (zł)Za
Cyklinowanie desek Barlineckich5266m2
Polerowanie bezpyłowe1638m2
Cyklinowanie podłogi z desek5680m2
Cyklinowanie bezpyłowe + olejowanie116182m2
Wylewanie mas samopoziomujących66154m2
Szpachlowanie szczelin1424m2
Cyklinowanie desek z farby olejnej126148m2
Cyklinowanie desek4674m2
Gruntowanie posadzki418m2
Lakierowanie dodatkowe428m2
Konserwacja podłóg olejowanych1844m2
Cyklinowanie bezpyłowe5278m2
Cyklinowanie parkietu5666m2
Olejowanie dodatkowe1844m2
Cyklinowanie bezpyłowe + 3 krotne lakierowanie74176m2

Wybierz interesujące Cię miasto:

Jak przygotować podłogę do cyklinowania?

Przed renowacją podłogi koniecznie z pomieszczenia trzeba usunąć wszystkie przedmioty, ponieważ w domu może być bardzo duże zapylenie. Problem ten można jednak zminimalizować decydując się na cyklinowanie bezpyłowe przy wykorzystaniu specjalistycznych cykliniarek, które najczęściej posiadają profesjonalne ekipy remontowe. Kolejnym krokiem jest odpowiednie przygotowanie podłoża. Podłogę należy dokładnie oczyścić ze wszelkich zabrudzeń. W warunkach domowych zaleca się, aby podłoga została wcześniej odkurzona.

Olejowanie posadzki drewnianej

Olej na drewnie nadaje ciepłą barwę i ładny połysk, dzięki czemu nawet stary parkiet prezentuje się niemal jak nowy. Przed olejowaniem podłoga musi zostać dokładnie oczyszczona z kurzu i zabrudzeń. Jeśli na parkiecie znajduje się stara warstwa oleju, należy ją zeszlifować. Olejowanie parkietu przeprowadza się na dwa sposoby – na zimno lub gorąco. To, ile czasu będzie schnął olej w głównej mierze zależy od gatunku drewna i sposobu jego nakładania. Z reguły dłużej schnie olej nakładany na zimno.

Wylewki samopoziomujące

Sposobem na wyrównanie nierówności w podłodze jest masa samopoziomująca. Wylewka samopoziomująca jest przeznaczona do wygładzania powierzchni przed układaniem wszelkich pokryć podłogowych, w tym parkietu. Tego typu masy po wymieszaniu z wodą stają się jednobarwną masą o wysokiej przyczepności do podłoża i krótkim czasie schnięcia.

Cyklinowanie w Krakowie, czyli gdzie?

Z usługi cyklinowania podłóg można skorzystać zamieszkując następujące krakowskie dzielnice: Podgórze, Stare Miasto, Bieżanów-Prokocim, Zwierzyniec, Łagiewniki-Borek Fałęcki, Grzegórzki, Wzgórza Krzesławickie, Krowodrza, Swoszowice, Czyżyny, Bronowice, Prądnik Czerwony, Mistrzejowice, Czyżyny, Bieńczyce, Nowa Huta, Podgórze Duchackie, Prądnik Biały, Dębniki.

krakowskie FIRMY OFERUJĄCE cyklinowanie: