Cennik cyklinowania w warszawie 2023

Po pewnym czasie każda podłoga drewniana wymaga odnowienia. Jednym z najpopularniejszych sposobów odnowienia i odświeżenie podłóg drewnianych jest cyklinowanie. Cyklinowanie polega na usunięciu zniszczonej warstwy drewna maszyną szlifującą, czyli tzw. cykliniarką. Renowacja parkietu i innych posadzek z drewna to czynność wymagająca nie tylko odpowiedniego sprzętu, ale i należytego doświadczenia. Poniżej znajduje się pełny cennik usług cyklinowania wykonywanych w Warszawie i okolicach.

Ceny cyklinowania parkietu w Warszawie – sprawdź cennik 2023

Podczas wyceny usług cyklinowania bierze się pod uwagę metraż i rodzaj podłogi, na jakiej będzie pracować firma. Ceny samego cyklinowania bezpyłowego kształtują się w przedziale 19-21 zł/m2. W stolicy za cyklinowanie bezpyłowe + 3 krotne lakierowanie zapłacimy od 30-64 zł/m2. Za cyklinowanie desek z farby olejnej poniesiemy wydatek rzędu 45-46 zł/m2. Z procesem cyklinowania wiążą się również takie czynności, jak szpachlowanie szczelin (5-10 zł/m2), polerowanie bezpyłowe (6-10 zł/m2) czy lakierowanie (4-6 zł/m2).

CennikCena odCena doZa
Cyklinowanie bezpyłowe + 3 krotne lakierowanie44110m2
Cyklinowanie parkietu3147m2
Cyklinowanie desek Barlineckich3055m2
Cyklinowanie bezpyłowe + olejowanie63105m2
Lakierowanie dodatkowe48m2
Polerowanie bezpyłowe1324m2
Konserwacja podłóg olejowanych1521m2
Cyklinowanie desek2747m2
Olejowanie dodatkowe1026m2
Szpachlowanie szczelin826m2
Wylewanie mas samopoziomujących3981m2
Cyklinowanie desek z farby olejnej85102m2
Cyklinowanie podłogi z desek3655m2
Cyklinowanie bezpyłowe3049m2
Gruntowanie posadzki410m2

Wybierz interesujące Cię miasto:

Odnawianie podłogi lakierowanej

Sposób odnawiania posadzek drewnianych zależy przede wszystkim od tego, czym zostały one wcześniej zaimpregnowane. Powłoki lakierowane wymagają całkiem innego postępowania niż te olejowanie. Renowacja podłóg lakierowanych, wymaga usunięcia wszelkich rys. Można to zrobić używając odpowiednich mazaków lub wosków koloryzujących. Jeśli na posadzce znajdziemy inne uszkodzenia mechaniczne, należy je odtłuścić specjalnym detergentem. Kolejnym krokiem obejmującym renowację parkietu jest cyklinowanie, które najlepiej powierzyć fachowcom, ponieważ w przypadku nieumiejętnego wycyklinowania, w posadzce na trwałe mogą powstać głębokie uszkodzenia. Cyklinowanie należy przeprowadzić kilka razy (od trzech do pięciu), za każdym razem zmieniając papier ścierny na drobniejszy.

Renowacja parkietu – olejowanie

Najczęściej po cyklinowaniu parkietu na podłogę stosuje się lakier, olejowanie lub woskowanie. Olejowanie parkietu to czynność, która zabezpiecza naszą posadzkę przed uszkodzeniami. Olej wnika w głąb drewnianych desek i dzięki temu podłoga olejowana przypomina w dotyku naturalne, nieobrobione drewno. Atutem zastosowania olejowania jest naturalny wygląd, który niekiedy ciężko uzyskać po zastosowaniu wysoko połyskowych lakierów.

Woskowanie podłogi drewnianej

Woskowanie parkietu polega na zaimpregnowaniu drewnianej posadzki warstwą wosku. Jest to doskonały sposób na zabezpieczenie podłogi oraz podkreślenie jej naturalnego piękna. Wosk przeznaczony do parkietów charakteryzuje się doskonałymi właściwościami zabezpieczającymi posadzkę.

Cyklinowanie w Warszawie

Z profesjonalnych usług z zakresu wykonania cyklinowania parkietu możemy skorzystać na terenie całej Warszawy w następujących dzielnicach: Śródmieście, Wola, Targówek, Ochota, Wesoła, Ursynów, Wilanów, Bemowo, Rembertów, Bielany, Wawer, Śródmieście, Mokotów, Żoliborz, Białołęka, Praga Południe, Ursus, Praga Północ.

WARSZAWSKIE FIRMY OFERUJĄCE cyklinowanie: