Cennik malowania w częstochowie 2024

Malowanie ścian to usługa, na której wielu z nas chce zaoszczędzić. Nie zawsze jest to dobry pomysł. Nawet jeśli prawidłowo dobierzemy rodzaj farby, starannie zabezpieczymy pomieszczenie, kupimy zestaw wałków i pędzli do malowania, nasza wiedza i umiejętności mogą nie wystarczyć, by odpowiednio przygotować podłoże, a następnie pomalować je równo i nie pozostawiając smug. Takim problemom zapobiegnie skorzystanie z usług dobrego malarza. Profesjonalista zapewni wysoką jakość wykonania oraz trwałość efektów swojej pracy.

Ile kosztuje malowanie ścian w Częstochowie? Sprawdź ceny 2024

To jedna z tańszych usług remontowych. Jej dokładna cena zależy od ilości warstw naniesionej farby oraz jej barwy. Za malowanie ścian dwukrotne białą farbą zapłacimy od 7 do 10 zł/m2, kolorową – od 8 do 11 zł. Jeszcze tańsze jest jednokrotne malowanie ścian (farba biała – 5-8 zł/m2, farba kolorowa – 6-9 zł/m2). Profesjonaliści zadbają także o odpowiednie przygotowanie podłoża. Koszt skrobania starych powłok malarskich to 4-10 zł/m2, malowanie podkładowe wyniesie nas w granicach 3-4 zł/m2. Usługą droższą, ale wartą polecenia osobom szukającym niebanalnych rozwiązań we wnętrzu jest malowanie artystyczne (50-250 zł/m2).

CennikCena od (zł)Cena do (zł)Za
Malowanie rur wod - kan, lub c.o.1640m2
Impregnacja drewna 3 krotne nasycenie pędzlem2446m2
Malowanie na biało grzejników1432Żebro
Malowanie ścian jednokrotne (farba-kolor)1626m2
Malowanie podkładowe420m2
Malowanie fantazyjne2240m2
Gruntowanie216m2
Opalanie starej powłoki malarskiej na powierzchniach drewnianych80106m2
Skrobanie starych powłok malarskich1234m2
Malowanie sufitu dwukrotne (farba-kolor)2432m2
Lakierowanie (farby olejne)2432m2
Malowanie okien140368m2
Malowanie ścian jednokrotne (farba-biała)1436m2
Malowanie ścian dwukrotne (farba-biała)1222m2
Malowanie sufitu jednokrotne (farba-kolor)1436m2
Malowanie artystyczne122562m2
Malowanie ścian dwukrotne (farba-kolor)1236m2
Malowanie balustrad lub poręczy balkonowych84154m2
Malowanie drzwi48208m2
Skrobanie i mycie ścian z farby klejowej (pod malowanie)1434m2
Malowanie sufitu jednokrotne (farba-biała)1628m2
Malowanie sufitu dwukrotne (farba-biała)2028m2

Wybierz interesujące Cię miasto:

Jak pomalować wnętrze o nietypowych wymiarach?

Dzięki doborowi odpowiednich kolorów i technik można z powodzeniem zmienić proporcje wnętrza. Jeśli pokój jest długi i wąski, zastanówmy się nad malowaniem ścian w dwóch kolorach. Ciemniejsza farba nałożona na krótsze ściany optycznie je przybliży. Niskie pomieszczenie to dobra okazja do wykorzystania jednego z ostatnich trendów w malowaniu ścian – pionowych pasów.

W pokojach o niewielkim metrażu sprawdzi się stosowanie minimalnej ilości barw – w tym przypadku istotne jest zatem także malowanie okien i drzwi. Mała powierzchnia to jednak nie powód, by przestać szukać niebanalnych inspiracji i zrezygnować z ciekawych pomysłów na malowanie ścian.

Nieduże pomieszczenie ożywi wyeksoponowanie niewielkiego fragmentu muru – z kominkiem czy galerią rodzinnych zdjęć. Aby podkreślić takie miejsce, można skusić się na dekoracyjne malowanie ścian, obejmujące zastosowanie różnych wzorów i faktur.

Malowanie dużych powierzchni

Malowanie ścian bez chlapania oraz unikanie zbyt długich przerw w czasie pracy (kolejne fragmenty należy malować, zanim wyschną sąsiednie) jest trudne w przypadku dużych powierzchni. Ich efektywne i estetyczne pokrycie zapewni malowanie agregatem. Farba w urządzeniu znajduje się pod wysokim ciśnieniem, co umożliwia rozpylanie jej drobinek na ścianę. Metoda ta nie tylko zapewnia dobre krycie już po nałożeniu jednej warstwy – znacząco także ogranicza czas pracy.

Malowanie ścian w Częstochowie, czyli gdzie?

Wszystkie usługi dotyczące malowania ścian wymienione w cenniku można zamówić w następujących dzielnicach: Błeszno, Częstochówka-Parkitka, Dźbów, Gnaszyn-Kawodrza, Grabówka, Kiedrzyn, Lisiniec, Mirów, Ostatni Grosz, Podjasnogórska, Północ, Raków, Stare Miasto, Stradom, Śródmieście, Trzech Wieszczów, Tysiąclecie, Wrzosowiak, Wyczerpy-Aniołów, Zawodzie-Dąbie.

częstochowskie FIRMY OFERUJĄCE malowanie: