Cennik malowania w częstochowie 2023

Malowanie ścian to usługa, na której wielu z nas chce zaoszczędzić. Nie zawsze jest to dobry pomysł. Nawet jeśli prawidłowo dobierzemy rodzaj farby, starannie zabezpieczymy pomieszczenie, kupimy zestaw wałków i pędzli do malowania, nasza wiedza i umiejętności mogą nie wystarczyć, by odpowiednio przygotować podłoże, a następnie pomalować je równo i nie pozostawiając smug. Takim problemom zapobiegnie skorzystanie z usług dobrego malarza. Profesjonalista zapewni wysoką jakość wykonania oraz trwałość efektów swojej pracy.

Ile kosztuje malowanie ścian w Częstochowie? Sprawdź ceny 2023

To jedna z tańszych usług remontowych. Jej dokładna cena zależy od ilości warstw naniesionej farby oraz jej barwy. Za malowanie ścian dwukrotne białą farbą zapłacimy od 7 do 10 zł/m2, kolorową – od 8 do 11 zł. Jeszcze tańsze jest jednokrotne malowanie ścian (farba biała – 5-8 zł/m2, farba kolorowa – 6-9 zł/m2). Profesjonaliści zadbają także o odpowiednie przygotowanie podłoża. Koszt skrobania starych powłok malarskich to 4-10 zł/m2, malowanie podkładowe wyniesie nas w granicach 3-4 zł/m2. Usługą droższą, ale wartą polecenia osobom szukającym niebanalnych rozwiązań we wnętrzu jest malowanie artystyczne (50-250 zł/m2).

CennikCena odCena doZa
Malowanie rur wod - kan, lub c.o.820m2
Impregnacja drewna 3 krotne nasycenie pędzlem1223m2
Malowanie na biało grzejników716Żebro
Malowanie ścian jednokrotne (farba-kolor)813m2
Malowanie podkładowe210m2
Malowanie fantazyjne1120m2
Gruntowanie18m2
Opalanie starej powłoki malarskiej na powierzchniach drewnianych4053m2
Skrobanie starych powłok malarskich617m2
Malowanie sufitu dwukrotne (farba-kolor)1216m2
Lakierowanie (farby olejne)1216m2
Malowanie okien70184m2
Malowanie ścian jednokrotne (farba-biała)718m2
Malowanie ścian dwukrotne (farba-biała)611m2
Malowanie sufitu jednokrotne (farba-kolor)718m2
Malowanie artystyczne61281m2
Malowanie ścian dwukrotne (farba-kolor)618m2
Malowanie balustrad lub poręczy balkonowych4277m2
Malowanie drzwi24104m2
Skrobanie i mycie ścian z farby klejowej (pod malowanie)717m2
Malowanie sufitu jednokrotne (farba-biała)814m2
Malowanie sufitu dwukrotne (farba-biała)1014m2

Wybierz interesujące Cię miasto:

Jak pomalować wnętrze o nietypowych wymiarach?

Dzięki doborowi odpowiednich kolorów i technik można z powodzeniem zmienić proporcje wnętrza. Jeśli pokój jest długi i wąski, zastanówmy się nad malowaniem ścian w dwóch kolorach. Ciemniejsza farba nałożona na krótsze ściany optycznie je przybliży. Niskie pomieszczenie to dobra okazja do wykorzystania jednego z ostatnich trendów w malowaniu ścian – pionowych pasów.

W pokojach o niewielkim metrażu sprawdzi się stosowanie minimalnej ilości barw – w tym przypadku istotne jest zatem także malowanie okien i drzwi. Mała powierzchnia to jednak nie powód, by przestać szukać niebanalnych inspiracji i zrezygnować z ciekawych pomysłów na malowanie ścian.

Nieduże pomieszczenie ożywi wyeksoponowanie niewielkiego fragmentu muru – z kominkiem czy galerią rodzinnych zdjęć. Aby podkreślić takie miejsce, można skusić się na dekoracyjne malowanie ścian, obejmujące zastosowanie różnych wzorów i faktur.

Malowanie dużych powierzchni

Malowanie ścian bez chlapania oraz unikanie zbyt długich przerw w czasie pracy (kolejne fragmenty należy malować, zanim wyschną sąsiednie) jest trudne w przypadku dużych powierzchni. Ich efektywne i estetyczne pokrycie zapewni malowanie agregatem. Farba w urządzeniu znajduje się pod wysokim ciśnieniem, co umożliwia rozpylanie jej drobinek na ścianę. Metoda ta nie tylko zapewnia dobre krycie już po nałożeniu jednej warstwy – znacząco także ogranicza czas pracy.

Malowanie ścian w Częstochowie, czyli gdzie?

Wszystkie usługi dotyczące malowania ścian wymienione w cenniku można zamówić w następujących dzielnicach: Błeszno, Częstochówka-Parkitka, Dźbów, Gnaszyn-Kawodrza, Grabówka, Kiedrzyn, Lisiniec, Mirów, Ostatni Grosz, Podjasnogórska, Północ, Raków, Stare Miasto, Stradom, Śródmieście, Trzech Wieszczów, Tysiąclecie, Wrzosowiak, Wyczerpy-Aniołów, Zawodzie-Dąbie.

częstochowskie FIRMY OFERUJĄCE malowanie: