Cennik montażu drzwi w częstochowie 2024

Fachowy montaż drzwi decyduje nie tylko o estetyce naszego domu, ale również jego bezpieczeństwie. Dlatego warto zlecić tę usługę profesjonalistom. Pomogą oni na każdym etapie pracy – doradzą wybór właściwego materiału, zajmą się demontażem starych drzwi, zamocują ościeżnice, zabezpieczą futrynę pianką i wykończą ściany. Wszystkie te czynności wykonają tak, aby drzwi otwierały się swobodnie oraz wspierały termoizolację naszego mieszkania.

Ile kosztuje montaż drzwi w Częstochowie – sprawdź ceny 2024

Montaż drzwi nie jest dużym wydatkiem, jego ceny są jednak zróżnicowane w zależności od typu produktu i zakresu prac. Za montaż drzwi zewnętrznych w gotowym otworze zapłacimy od 200 do 250 zł/szt. W przypadku drzwi pojedynczych cena usługi to 170-280 zł/szt. Największy jest koszt montażu drzwi antywłamaniowych – zawiera się w przedziale 350-450 zł/szt. Fachowcy pomogą w obróbce otworów drzwiowych (15-45 zł/mb) czy wykuciu otworu drzwiowego w ściance działowej (40-60 zł/szt). Wyręczą nas także w podcinaniu drzwi (15-20 zł/szt).

CennikCena od (zł)Cena do (zł)Za
Rozbiórka starych otworów drzwiowych82136m2
Montaż drzwi wewnętrznych310578szt
Montaż drzwi rewizyjnych90110szt
Montaż drzwi antywłamaniowych716922szt
Montaż drzwi zewnętrznych (gotowy otwór)410516szt
Obróbka otworów drzwiowych2484mb
Demontaż ościeżnicy drzwiowej3268szt
Montaż drzwi zewnętrznych z wycięciem starej ościeżnicy500866szt
Podcinanie drzwi3442szt
Wykonanie otworu na drzwi w ściance z płyt gips-karton100144m2
Montaż drzwi pojedynczych272594szt
Wykucie otworu drzwiowego w ściance działowej82122szt

Wybierz interesujące Cię miasto:

Montaż ościeżnic

Wstawianie drzwi, a niejednokrotnie także ich wymiana wymaga montażu nowych ościeżnic. Przed tą czynnością warto wybrać odpowiedni typ produktu. W przypadku ościeżnicy regulującej, w odróżnieniu od ościeżnicy stałej mamy możliwość zmiany szerokości produktu i dopasowania jego wymiarów do drzwi. Jeżeli zależy nam na estetycznym wykończeniu, wybierzmy ościeżnice maskujacą (ukryje ona miejsca łączenia za ścianą).

Pierwszym etapem pracy jest wstawienie ościeżnicy w futrynę i jej stabilizacja za pomocą klinów. Następnym krokiem jest uszczelnienie z wykorzystaniem pianki montażowej. Wcześniej warto dodatkowo zabezpieczyć ościeżnicę za pomocą rozpórek (zapobiegnie to przemieszczaniu się ościeżnicy). W przypadku drzwi przeciwpożarowych zamiast pianki stosuje się wełnę mineralną. Końcowym etapem, poprzedzającym montaż skrzydła, jest zamocowanie listew maskujących.

Skutki niepoprawnego wypoziomowania drzwi

Właściwe wyznaczanie pionu i poziomu drzwi to istotny etap montażu drzwi. Prawidłowo wykonany zapobiegnie sytuacji, w których skrzydło będzie szurać po podłodze. Częstym problemem po wymianie drzwi jest ich samoistne otwieranie się – to znak, że drzwi są niestarannie wypoziomowane. Podobna przyczyna może powodować trudności z domykaniem skrzydła.

Montaż drzwi w Częstochowie, czyli gdzie?

Wszystkie usługi dotyczące montażu drzwi wymienione w cenniku można zamówić w następujących dzielnicach: Ostatni Grosz, Lisiniec, Tysiąclecie, Dźbów, Stare Miasto, Zawodzie-Dąbie, Wrzosowiak, Gnaszyn-Kawodrza, Stradom, Raków, Grabówka, Częstochówka-Parkitka, Błeszno, Kiedrzyn, Północ, Mirów, Trzech Wieszczów, Podjasnogórska, Śródmieście, Wyczerpy-Aniołów.

częstochowskie FIRMY OFERUJĄCE MONTAŻ DRZWI: