Cennik montażu drzwi w częstochowie 2023

Fachowy montaż drzwi decyduje nie tylko o estetyce naszego domu, ale również jego bezpieczeństwie. Dlatego warto zlecić tę usługę profesjonalistom. Pomogą oni na każdym etapie pracy – doradzą wybór właściwego materiału, zajmą się demontażem starych drzwi, zamocują ościeżnice, zabezpieczą futrynę pianką i wykończą ściany. Wszystkie te czynności wykonają tak, aby drzwi otwierały się swobodnie oraz wspierały termoizolację naszego mieszkania.

Ile kosztuje montaż drzwi w Częstochowie – sprawdź ceny 2023

Montaż drzwi nie jest dużym wydatkiem, jego ceny są jednak zróżnicowane w zależności od typu produktu i zakresu prac. Za montaż drzwi zewnętrznych w gotowym otworze zapłacimy od 200 do 250 zł/szt. W przypadku drzwi pojedynczych cena usługi to 170-280 zł/szt. Największy jest koszt montażu drzwi antywłamaniowych – zawiera się w przedziale 350-450 zł/szt. Fachowcy pomogą w obróbce otworów drzwiowych (15-45 zł/mb) czy wykuciu otworu drzwiowego w ściance działowej (40-60 zł/szt). Wyręczą nas także w podcinaniu drzwi (15-20 zł/szt).

CennikCena odCena doZa
Rozbiórka starych otworów drzwiowych4168m2
Montaż drzwi wewnętrznych155289szt
Montaż drzwi rewizyjnych4555szt
Montaż drzwi antywłamaniowych358461szt
Montaż drzwi zewnętrznych (gotowy otwór)205258szt
Obróbka otworów drzwiowych1242mb
Demontaż ościeżnicy drzwiowej1634szt
Montaż drzwi zewnętrznych z wycięciem starej ościeżnicy250433szt
Podcinanie drzwi1721szt
Wykonanie otworu na drzwi w ściance z płyt gips-karton5072m2
Montaż drzwi pojedynczych136297szt
Wykucie otworu drzwiowego w ściance działowej4161szt

Wybierz interesujące Cię miasto:

Montaż ościeżnic

Wstawianie drzwi, a niejednokrotnie także ich wymiana wymaga montażu nowych ościeżnic. Przed tą czynnością warto wybrać odpowiedni typ produktu. W przypadku ościeżnicy regulującej, w odróżnieniu od ościeżnicy stałej mamy możliwość zmiany szerokości produktu i dopasowania jego wymiarów do drzwi. Jeżeli zależy nam na estetycznym wykończeniu, wybierzmy ościeżnice maskujacą (ukryje ona miejsca łączenia za ścianą).

Pierwszym etapem pracy jest wstawienie ościeżnicy w futrynę i jej stabilizacja za pomocą klinów. Następnym krokiem jest uszczelnienie z wykorzystaniem pianki montażowej. Wcześniej warto dodatkowo zabezpieczyć ościeżnicę za pomocą rozpórek (zapobiegnie to przemieszczaniu się ościeżnicy). W przypadku drzwi przeciwpożarowych zamiast pianki stosuje się wełnę mineralną. Końcowym etapem, poprzedzającym montaż skrzydła, jest zamocowanie listew maskujących.

Skutki niepoprawnego wypoziomowania drzwi

Właściwe wyznaczanie pionu i poziomu drzwi to istotny etap montażu drzwi. Prawidłowo wykonany zapobiegnie sytuacji, w których skrzydło będzie szurać po podłodze. Częstym problemem po wymianie drzwi jest ich samoistne otwieranie się – to znak, że drzwi są niestarannie wypoziomowane. Podobna przyczyna może powodować trudności z domykaniem skrzydła.

Montaż drzwi w Częstochowie, czyli gdzie?

Wszystkie usługi dotyczące montażu drzwi wymienione w cenniku można zamówić w następujących dzielnicach: Ostatni Grosz, Lisiniec, Tysiąclecie, Dźbów, Stare Miasto, Zawodzie-Dąbie, Wrzosowiak, Gnaszyn-Kawodrza, Stradom, Raków, Grabówka, Częstochówka-Parkitka, Błeszno, Kiedrzyn, Północ, Mirów, Trzech Wieszczów, Podjasnogórska, Śródmieście, Wyczerpy-Aniołów.

częstochowskie FIRMY OFERUJĄCE MONTAŻ DRZWI: