Cennik montażu drzwi w katowicach 2024

Od drzwi wymaga się, aby były estetyczne,funkcjonalne oraz zapewniały izolację cieplną. Nawet najlepszy produkt nie spełni tych wymagań, jeśli zostanie nieprawidłowo zamontowany. Skorzystanie z pomocy profesjonalistów zapewni nie tylko bezpieczeństwo i trwałość, ale również zapobiegnie ewentualnym problemom w trakcie wymiany drzwi. Warunkiem reklamacji części produktów jest bowiem fachowy montaż drzwi, wykonany przez odpowiednią ekipę.

Ile kosztuje montaż drzwi w Katowicach? Sprawdź ceny 2024

Wstawianie czy wymiana drzwi to koszt niewielki w skali remontu mieszkania czy domu. Najmniej zapłacimy za wstawianie drzwi wewnętrznych (150-280 zł) oraz pojedynczych (170-280 zł). Cena za sztukę w przypadku montażu drzwi zewnętrznych (przy gotowym otworze) jest również niewielka i wynosi od 200 do 250 zł. Najdroższa usługa to montaż drzwi antywłamaniowych – 350-400 zł. Fachowcy pomogą również przy pozostałych pracach – obróbka otworów drzwiowych to koszt od 15 do 45 zł/mn, zaś rozbiórka starych otworów drzwiowych – 55 zł/m2.

CennikCena od (zł)Cena do (zł)Za
Wykonanie otworu na drzwi w ściance z płyt gips-karton102150m2
Montaż drzwi zewnętrznych (gotowy otwór)412548szt
Wykucie otworu drzwiowego w ściance działowej100126szt
Podcinanie drzwi2650szt
Demontaż ościeżnicy drzwiowej3256szt
Obróbka otworów drzwiowych2694mb
Rozbiórka starych otworów drzwiowych110124m2
Montaż drzwi rewizyjnych88128szt
Montaż drzwi wewnętrznych300538szt
Montaż drzwi pojedynczych312596szt
Montaż drzwi antywłamaniowych696930szt
Montaż drzwi zewnętrznych z wycięciem starej ościeżnicy520938szt

Wybierz interesujące Cię miasto:

Błędy przy montażu futryny

Bardzo ważny element to futryna (tzw. ościeżnica), nie niej bowiem zawiesza się skrzydło drzwi. Podstawowym błędem, popełnianym przez początkujących montażystów, jest nieprawidłowe wymierzenie otworu drzwiowego. Skutkuje to niestabilnym umocowaniem zbyt luźnej ościeżnicy czy niemożnością wprowadzenia pianki montażowej w przypadku zbyt ciasnej futryny.

Pomyłki zdarzają się również przy wyborze dopasowanego do naszych potrzeb oraz umiejętności montażysty typu futryny. Ościeżnica stała to popularne rozwiązanie, stosowane zwłaszcza w przypadku nowego budownictwa. Prawidłowy jej montaż sprawia jednak wiele trudności i wymaga dużej precyzji. Lepszym wyjściem jest wybór ościeżnicy regulowanej, dającej się dopasować nawet do ścian o niestandardowych grubościach. Osobom, którym zależy na estetyce, poleca się ościeżnice maskujące, pozwalające na montaż neutralnych lub ozdobnych elementów wykończeniowych.

Czym jest ciepły montaż drzwi?

Ciepły montaż drzwi pozwala na ograniczenie strat ciepła oraz zapobiega niszczącemu działaniu wilgoci. To pojęcie dotyczy zwłaszcza mocowania stolarki otworowej zewnętrznej. Polega na stosowaniu odpowiednich materiałów uszczelniających (pianki termoizolacyjnej, taśm parizolacyjnych), zabezpieczeniu miejsc łączenia muru i ościeżnicy oraz zapewnieniu właściwej wentylacji.

Montaż drzwi w Katowicach, czyli gdzie?

Wszystkie usługi wchodzące w zakres montażu drzwi wymienione w cenniku można zamówić w następujących dzielnicach: Szopienice-Burowiec, Zawodzie, Os. Witosa, Janów-Nikiszowiec, Osiedle Tysiąclecia, Ligota-Panewniki, Wełnowiec-Józefowiec, Piotrowice-Ochojec, Koszutka, Brynów-Osiedle Zgrzebnioka, Śródmieście, Załęska Hałda-Brynów, Os. Paderewskiego – Muchowiec, Dąb, Kostuchna, Załęże, Zarzecze, Murcki, Dąbrówka Mała, Podlesie, Bogucice, Giszowiec.

katowickie FIRMY OFERUJĄCE MONTAŻ DRZWI: