Cennik montażu okien w częstochowie 2024

Wstawianie czy wymiana okien wydają się proste, wymagają jednak dbałości o detale i praktycznej wiedzy. Prawidłowe wykonanie tych czynności gwarantuje komfort termiczny w naszym mieszkaniu – fachowy montaż okien zapewnia zarówno właściwą wentylację, jak i termoizolację. Specjaliści oferujący tego usługi w tym zakresie zadbają również o estetyczne wykończenie otworów okiennych czy wymienią istotne dla wyglądu pomieszczenia detale (klamki, listwy maskujące).

Cennik montażu okien w Częstochowie – sprawdź ceny 2024

Ceny profesjonalnego montażu okien różnią się w zależności od typu materiału oraz przeznaczenia produktu (za montaż świetlików zapłacimy więcej niż za zamocowanie standardowych okien). Montaż okien wewnętrznych, drewnianych i plastikowych to koszt w granicach 32-100 zł/mb. Taki sam zakres cenowy dotyczy montażu okien balkonowych oraz  zespolonych. Fachowcy wykonają również inne prace w przystępnych cenach – demontaż okien wyniesie nas od 32 do 100 zł/mb, obróbka otworów okiennych – od 40 do 60 zł/mb, zaś wymiana klamek i szyldów okiennych – od 28 do 40 zł/szt.

CennikCena od (zł)Cena do (zł)Za
Montaż okien dachowych4521506mb
Demontaż okien104332mb
Montaż okien zespolonych88332mb
Obróbka otworów okiennych144208mb
Montaż okien wewnętrznych94338mb
Wymiana klamek i szyldów okiennych98140szt
Montaż ościeżnic okiennych280422szt
Montaż okien plastikowych114366mb
Montaż świetlików5481462mb
Montaż okien drewnianych116328mb
Demontaż ościeżnic okiennych146366szt
Montaż okien balkonowych128406mb

Wybierz interesujące Cię miasto:

Rodzaje montażu okien

Tradycyjnie okna osadza się po wewnętrznej stronie muru i uszczelnia za pomocą pianki montażowej. To najpowszechniejszy, ale nie jedyny sposób montażu okien. Technika ta nie zapewnia bowiem maksymalnej termoizolacji, nie sprawdza się również w budynkach pasywnych.

Ze względu na przywiązywanie dużej wagi do energooszczędności w nowym budownictwie, coraz częściej wykonuje się tzw. ciepły montaż okien. Priorytetem podczas jego realizacji jest zapewnienie jak najlepszego poziomu uszczelnienia. Ta technika polega na warstwowym montażu okien z wykorzystaniem taśm paroszczelnych i paroprzepuszczalnych.

Montaż okien pasywnych (pozbawionych możliwości otwarcia skrzydła) wykonuje się w budynkach z instalacją nawiewno-wywiewną. W tej technice okno osadzane jest w warstwie izolacyjnej (a więc na zewnętrznej stronie budynku).

Jaką ościeżnicę wybrać?

Ościeżnica stała to taka, której szerokości nie można modyfikować. Jeśli zależy nam na możliwości zmiany wymiarów produktu, zdecydujmy się na ościeżnicę regulowaną. Dobrym wyborem jest też zakup ościeżnicy maskującej – skonstruowanej i montowanej tak, aby ukryć miejsca łączeń tego elementu ze ścianami.

Montaż okien w Częstochowie, czyli gdzie?

Wszystkie usługi dotyczące montażu okien wymienione w cenniku można zamówić w następujących dzielnicach: Tysiąclecie, Wyczerpy-Aniołów, Raków, Trzech Wieszczów, Grabówka, Stradom, Lisiniec, Dźbów, Śródmieście, Podjasnogórska, Wrzosowiak, Zawodzie-Dąbie, Północ, Gnaszyn-Kawodrza, Błeszno, Częstochówka-Parkitka, Mirów, Stare Miasto, Ostatni Grosz, Kiedrzyn.

częstochowskie FIRMY OFERUJĄCE MONTAŻ OKIEN: