Cennik montażu okien w katowicach 2024

Nawet najbardziej energooszczędne szyby nie spełnią swojego zadania, jeśli wstawianie okien zostanie wykonane błędnie. Konsekwencje tego rodzaju zaniedbań są poważne – należą do nich zniszczenie muru w okolicach wnęki okiennej czy zawilgocenie ściany, na której z czasem rozwiną się grzyby czy pleśń. Z tego powodu fachowy montaż okien warto powierzyć doświadczonym ekipom z różnych rejonów Katowic – między innymi Śródmieścia, Bogucic czy Zawodzia.

Cena montażu okien w Katowicach – sprawdź ceny 2024

Koszty montażu okien w Katowicach nie są wysokie – ceny za metr bieżący zaczynają się już od 32 zł. Ta kwota to dolny limit opłaty za montaż okien plastikowych, drewnianych, wewnętrznych, balkonowych i zespolonych, przy czym cena tego rodzaju usługi rzadko kiedy zbliża się do górnej granicy 100 zł. Najwięcej zapłacimy za montaż drzwi dachowych i świetlików – od 100 do 450 złotych. Cennik obejmuje także prace dodatkowe – między innymi wymianę klamek i szyldów okiennych (28-40 zł/szt.) czy obróbkę otworów okiennych (40-60 zł/mb). A ile kosztuje demontaż okien? Tu ceny wahają się od 32 do 100 zł/mb.

CennikCena od (zł)Cena do (zł)Za
Montaż okien drewnianych130370mb
Montaż ościeżnic okiennych266456szt
Demontaż ościeżnic okiennych146444szt
Montaż świetlików4681484mb
Montaż okien dachowych4781506mb
Montaż okien plastikowych102374mb
Montaż okien wewnętrznych114370mb
Obróbka otworów okiennych162240mb
Montaż okien balkonowych98362mb
Montaż okien zespolonych120388mb
Wymiana klamek i szyldów okiennych84132szt
Demontaż okien84348mb

Wybierz interesujące Cię miasto:

Ciepły a warstwowy montaż okien

Standardowo podczas wymiany okien wykorzystuje się piankę montażową PUR (poliuretanową). Ciepły montaż natomiast zakłada użycie dodatkowych zabezpieczeń w postaci folii wodoodpornych i paroprzepuszczalnych. Nie trudno domyślić się, że pierwszy z wymienionych sposobów jest najtańszy. Cena nie przekłada się jednak na użyteczność rozwiązania. Pianka poliuretanowa to zbyt mało, aby zapewnić właściwe uszczelnienie połączenia okna z ościeżem. Ciepły montaż w znacznie większym stopniu zapobiega stratom ciepła.

Określenie ,,montaż ciepły” często używa się jako synonimu terminu ,,montaż warstwowy”. Te dwie nazwy nie są jednak ze sobą tożsame, choć montaż warstwowy wymaga stosowania takich samych materiałów, jak te wymienione wyżej. Eksperci radzą, by montażem ciepłym określać jedynie montaż okna w warstwie ocieplenia, pozostałe zaś przypadki nazywać montażem warstwowym.

Jak przebiega wymiana okien?

Do wymiany okien trzeba się odpowiednio przygotować – należy zabezpieczyć folią pomieszczenie oraz mieć na względzie, że czynność ta zajmie minimum 2 dni. Pierwszym etapem jest demontaż okien. Następnie ekipa przystępuje do montażu ościeżnic okiennych. Istnieje kilka rodzajów tych elementów: ościeżnice stałe, regulowane (z możliwością dopasowania, np. w przypadku muru o zróżnicowanej grubości czy źle wypoziomowanego okna) i maskujące (dające dobre efekty wizualne). Zazwyczaj na drugi dzień wykańcza się otwory i szpachluje wnęki okienne oraz dokładnie sprawdza, czy zamontowane skrzydła poruszają się w pożądany sposób.

Montaż okien w Katowicach czyli gdzie?

Wszystkie usługi dotyczące montażu okien wymienione w cenniku można zamówić w następujących dzielnicach: Dąb, Zawodzie, Kostuchna, Os. Witosa, Giszowiec, Szopienice-Burowiec, Wełnowiec-Józefowiec, Bogucice, Ligota-Panewniki, Osiedle Tysiąclecia, Piotrowice-Ochojec, Janów-Nikiszowiec, Podlesie, Koszutka, Murcki, Śródmieście, Załęska Hałda-Brynów, Zarzecze, Brynów-Osiedle Zgrzebnioka, Załęże, Dąbrówka Mała, Os. Paderewskiego – Muchowiec.

katowickie FIRMY OFERUJĄCE MONTAŻ OKIEN: