Cennik montażu urządzeń kuchennych w katowicach 2024

Urządzanie kuchni to nie tylko wybór mebli czy kafelków. Ważnym etapem aranżacji wnętrza jest instalacja większych i mniejszych urządzeń – podłączenie zmywarki, montaż okapu czy baterii kuchennej. Od poziomu wykonania tej usługi zależeć będzie nie tylko funkcjonalność pomieszczenia, ale przede wszystkim – nasze bezpieczeństwo. W kuchni, gdzie często pieczemy czy gotujemy, jest to szczególnie ważne.

Cennik montażu urządzeń kuchennych w Katowicach – sprawdź ceny 2024

Najtańsze usługi to te związane z montażem i modyfikacją mebli kuchennych – za ich złożenie i powieszenie zapłacimy od 50 do 80 zł/szt. Zamontowanie blatu kuchennego będzie nas kosztowało 45-50 zł/szt., wycięcie otworów w blacie – 15-25 zł/szt. Niewiele droższy jest montaż zlewozmywaka na szafce (70-80 zł) czy na blacie (100-125 zł). Podłączenie kuchenki gazowej to koszt 40-60 zł, zaś elektrycznej 3-fazowej – 100-120 zł. Warto skorzystać z usługi demontażu urządzeń kuchennych, gdyż jest ona stosunkowo niedroga – jej cena zawiera się w przedziale 15-25 zł/szt.

CennikCena od (zł)Cena do (zł)Za
Demontaż sanitariatów i urządzeń kuchennych2266szt
Podłączenie kuchenki elektrycznej 3-fazowej246304szt
Podłączenie zmywarki84106szt
Wycięcie otworów w blacie2688szt
Montaż zlewozmywaka na szafce160216szt
Montaż okapu kuchennego i podłączenie do komina238336szt
Podłączenie kuchenki gazowej104140szt
Montaż okapu kuchennego podszafkowego106140szt
Złożenie i powieszenie mebli kuchennych116200szt
Montaż zlewozmywaka na blacie254284szt
Montaż baterii kuchennej88492szt
Zamontowanie blatu kuchennego102166szt

Wybierz interesujące Cię miasto:

Kolejność umieszczania urządzeń kuchennych w ciągu roboczym

Przed rozpoczęciem montażu należy przemyśleć układ urządzeń i mebli w naszej kuchni. Warto zaplanować go tak, aby był funkcjonalny – w pełni wykorzystywał dostępną przestrzeń oraz odpowiadał kolejności czynności wykonywanych podczas gotowania. Ciąg roboczy powinna rozpoczynać lodówka. Następnie, za krótkim blatem, umieśćmy zlewozmywak. Czas na montaż blatu kuchennego – miejsca, gdy będziemy kroić, obierać, siekać wcześniej wyjęte z lodówki i umyte rzeczy. Kolejnym elementem ciągu jest kuchenka. Dobrze, jeśli zabudowę kończy krótki blat, pomocny przy nakładaniu posiłków.

W nowoczesnej kuchni często rezygnuje się ze schematu przedstawionego wyżej. Miejscem przeznaczonym na przygotowywanie potraw staje się wyspa kuchenna, niemająca połączenia z pozostałymi elementami zabudowy.

Warto pamiętać, że aranżacja kuchni to nie tylko kwestia pomysłu czy funkcjonalności. Planując podłączenie zmywarki czy zlewozmywaka trzeba mieć na uwadze usytuowanie pionu wodno-kanalizacyjnego. Miejsce podłączenia kuchenki gazowej przemyślmy pod kątem rozmieszczenia kratek wentylacyjnych.

Montaż urządzeń kuchennych w Katowicach, czyli gdzie?

 

 

Wszystkie usługi wchodzące w zakres montażu urządzeń kuchennych wymienione w cenniku można zamówić w następujących dzielnicach: Szopienice-Burowiec, Osiedle Tysiąclecia, Ligota-Panewniki, Wełnowiec-Józefowiec, Piotrowice-Ochojec, Zarzecze, Murcki, Brynów-Osiedle Zgrzebnioka, Śródmieście, Załęska Hałda-Brynów, Os. Paderewskiego – Muchowiec, Zawodzie, Os. Witosa, Janów-Nikiszowiec, Dąb, Kostuchna, Załęże, Dąbrówka Mała, Koszutka, Podlesie, Bogucice, Giszowiec.

katowickie FIRMY OFERUJĄCE montaż urządzeń kuchennych: