Cennik tapetowania w łodzi 2024

Tapetowanie ścian, podobnie jak malowanie, to sposób na szybkie i względnie tanie odświeżenie wnętrza. Tapety mogą stanowić bardzo efektowną dekorację ścian. Jednak, aby tapeta dodawała wnętrzom niepowtarzalnego klimatu, ważne jest jej odpowiednie i umiejętne położenie.

Ile kosztuje tapetowanie w Łodzi? Sprawdź ceny 2024

Ceny tapetowania zależą przede wszystkim od wielkości pomieszczeniu i stanu podłoża. Tapetowanie zawsze powinno zostać poprzedzone odpowiednim przygotowaniem podłoża. Za zerwanie starych tapet i przygotowanie powierzchni do tapetowania zapłacimy od 7 do 20 zł za m2. Tradycyjne tapetowanie ścian w Łodzi kosztuje od 10 do 40 zł za m2. Im tapeta jest trudniejsza do naklejenia, tym droższy koszt usługi. Z wyższym wydatkiem musimy się liczyć, jeśli decydujemy się na tapetowanie ścian dwoma tapetami. Jest to koszt między 70 a 80 zł za jedną rolkę tapety.

CennikCena od (zł)Cena do (zł)Za
Tapetowanie dwoma tapetami152218Rolka
Przygotowanie powierzchni do tapetowania1418m2
Tapetowanie sufitu3076m2
Przyklejenie bordy1212m2
Tapetowanie ścian26116m2
Zrywanie starych tapet462m2
Zagruntowanie podłoża klejem1020m2
Wykończenie paskiem612m2

Wybierz interesujące Cię miasto:

Jak przygotować ściany do tapetowania?

Sposób przygotowania ściany pod tapetę zależy od tego, z jakim typem ścian mamy do czynienia. W przypadku ścian nieotynkowanych można przykleić bezpośrednio tapetę tylko wtedy, gdy ściana jest dostatecznie równa. Wcześniej przed tapetowaniem ścianę należy zagruntować. Podobnie postępujemy, gdy tapetę nakładamy na tynki tradycyjne. Gdy nasze ściany wzniesione są z płyt kartonowo gipsowych, zanim zaczniemy tapetować ściany, należy odczekać do czasu wyschnięcia masy szpachlowej, dopiero potem można zagruntować powierzchnię.

Tapety dekoracyjne

Tapety dekoracyjne to doskonały sposób na nadanie wnętrzu niepowtarzalnego i indywidualnego klimatu. Tapetę dekoracyjną można wykorzystać w sypialni, przedpokoju czy salonie. W sklepach dostępne jest wiele rozmaitych wzorów i kolorów tapet, które z łatwością można dopasować do wystroju poszczególnych wnętrz. Tapety dekoracyjne mogą imitować drewno, kamień lub przedstawiać określony motyw. Wśród tapet dekoracyjnych na szczególną uwagę zasługują fototapety, które dzięki dużemu wyborowi motywów – od pejzaży, widokówek miast po motywy filmowe – pięknie podkreślą charakter pomieszczenia.

Tapetowanie w Łodzi, czyli gdzie?

Z profesjonalnych usług tapetowania ścian można skorzystać zamieszkując następujące łódzkie dzielnice: Górna, Widzew, Polesie Bałuty, Śródmieście. Zapraszamy do zapoznania się z cenami usług tapetowania wnętrz w Łodzi i okolicach.

łódzkie FIRMY OFERUJĄCE tapetowanie: