Cennik usług murarsko – tynkarskich

Usługi murarsko-tynkarskie to prace, które w praktyce firm budowlanych i remontowych wykonuje się każdego dnia, zarówno w pomieszczeniach dopiero przystosowywanych do użytku, jak i w budynkach remontowanych. Specyfika pracy w każdym z wymienionych wnętrz nieco się różni.

Murowanie i tynkowanie

CennikCena odCena doZa
Skuwanie tynku840m2
Uzupełnienie pasów tynków po wyburzonych ścianach i otworach1228m2
Tynkowanie maszynowe tynk z agregatu1518m2
Tynki akrylowe-mineralne1650m2
Tynki kwarcowe „kamyczki”3050m2
Murowanie z cegły4085m2
Wykonanie schodów murowanych betonowych200400m2
Wylewki samopoziomujące1535m2
Wylewki trudne podłoża3545m2
Gładź gipsowa1825m2
Warstwa wyrównująca pod gładzie (przy bardzo nierównych tynkach)1015m2
Wyrównywanie krzywych naroży przed gładzią2030m2
Obsadzanie narożników aluminiowych912m2
Obróbka otworów okiennych1540m2
Tynki ozdobne3038m2
Montaż parapetów wewnętrznych65150szt
Docieplanie ścian wewnątrz2575m2
Wyburzanie ścian z cegły90120m2
Wyrównanie ścian tynkiem gipsowym1525m2
Naprawa rys i pęknięć715m2
Montaż kasetonów1560m2
Dwustronne obrobienie glifów przy drzwiach4050m2
Wymurowanie stopnia4548m2
Tynkowanie ręczne ścian1932m2
Tynkowanie ręczne sufitów5080m2

Wybierz interesujące Cię miasto:

Tynkowanie

Tynkowanie jest usługą znacznie szerszą i bardziej skomplikowaną niż murowanie. Tynkarz bowiem powinien posiadać ogromną wiedzę o materiałach, jak zaprawy tynkarskie oraz o  samych technikach tynkowania, a także winien być doskonałym praktykiem.

Do usług oferowanych przez tynkarzy należą: tynkowanie maszynowe (tynk z agregatu) oraz tynkowanie ręczne ścian i sufitów, a także uzupełniające je prace, jak: skuwanie tynku lub uzupełnienie pasów tynków po wyburzonych ścianach i otworach.

Cena każdej z tych usług uzależniona jest od możliwości, jakie stwarza konkretny budynek. Najdroższe jednak każdorazowo jest tynkowanie sufitów, ze względu na specyfikę powierzchni.

Jaki tynk wybrać?

Tynkowanie ścian, tynkowanie domu, tynkowanie karton-gipsów, komina i luków to tak naprawdę różne prace, choć teoretycznie mieszczą się w obrębie tej samej usługi. Ich wykonanie wymaga bowiem od fachowców doboru odpowiedniego rodzaju tynku. Do najpopularniejszych z  nich należą: tynki akrylowo-mineralne, tynki kwarcowe „kamyczki” oraz różnego rodzaju tynki ozdobne, których cena uzależniona jest od panujących na rynku trendów oraz od sposobu i czasu wykonania usługi.

Tynkowanie mieszkania zajmie zdecydowanie więcej czasu, gdy będzie wykonywane ręcznie. Jako takie jednak winno być bardziej precyzyjne niż wymagające wprawy tynkowanie agregatem. Ze względu na dokładność w przypadku niektórych powierzchni warto zostać przy metodach tradycyjnych, jak tynkowanie ręczne sufitów.

Niezależnie od obranej metody tynkowanie powinno poprzedzić obsadzenie narożników aluminiowych.

Nie tylko tynki

Tynkowanie jako usługa pełni bardzo wiele praktycznych funkcji, z których najważniejszą jest stanowienie podłoża pod farby itp. Dlatego też wśród usług oferowanych przez firmy remontowo-budowlane znajdziemy: wyrównanie ścian przed tynkiem gipsowym, położenie warstwy wyrównującej pod gładzie ( przy bardzo nierównych tynkach), jak i wyrównywanie krzywych naroży przed gładzią.

Tynkowanie jako takie wiąże się także z koniecznością obróbki otworów okiennych, dwustronnym obrobieniem glifów przy drzwiach oraz naprawą rys i pęknięć powstałych w trakcie innych prac wykonywanych na placu budowy. Tynk maskuje także nijako docieplenie ścian wewnątrz budynku i dziury powstałe podczas montażu parapetów wewnętrznych.

Gładź gipsowa

Położenie gładzi to ostatnia szansa na wyrównanie powierzchni ściany przed malowaniem. Ceny tej usługi są zróżnicowane w zależności od tego, czy do jej wykonania stosowana jest gładź bezpyłowa, czy gładź na mokro oraz jaki rodzaj powierzchni podlega gładzeniu. Gładź do płyt gipsowych bowiem jest nieco inna niż ta, którą stosuje się na ścianie z cegły. Nic więc dziwnego, że ceny za metr kwadratowy gładzi plasują się na poziomie 18-25zł.

Po wykonaniu wszystkich prac pozostaje już tylko kosmetyka. Chyba, że wykańczaną powierzchnią jest przestrzeń biura. W takim przypadku całości dopełnia montaż kasetonów na suficie.