Cennik malowania 2023

Malowanie to usługa jaką wykonywał lub z jakiej korzystał każdy z nas podczas remontu domu lub mieszkania Nic więc dziwnego, że jest to jedna z najpopularniejszych, najczęściej wykonywanych prac przez firmy trudniące się pracami budowlanymi. Wydaje się, że nie jest to sztuka skomplikowana, jednak każdy kto podjął się pokrycia farbą dużej powierzchni potrafi docenić malowanie ścian bez chlapania.

Cena za malowanie – od czego zależy? sprawdź cennik na 2023

CennikCena odCena doZa
Malowanie ścian jednokrotne (farba-biała)610m2
Malowanie ścian dwukrotne (farba-biała)812m2
Malowanie ścian jednokrotne (farba-kolor)711m2
Malowanie ścian dwukrotne (farba-kolor)1013m2
Malowanie sufitu jednokrotne (farba-biała)711m2
Malowanie sufitu dwukrotne (farba-biała)1013m2
Malowanie sufitu jednokrotne (farba-kolor)812m2
Malowanie sufitu dwukrotne (farba-kolor)1115m2
Lakierowanie (farby olejne)1518m2
Malowanie podkładowe35m2
Gruntowanie16m2
Skrobanie starych powłok malarskich512m2
Malowanie fantazyjne1120m2
Malowanie artystyczne62312m2
Malowanie drzwi37118m2
Malowanie okien62212m2
Malowanie rur wod - kan, lub c.o.715m2
Malowanie balustrad lub poręczy balkonowych3775m2
Opalanie starej powłoki malarskiej na powierzchniach drewnianych3137m2
Impregnacja drewna 3 krotne nasycenie pędzlem1125m2
Malowanie na biało grzejników310Żebro
Skrobanie i mycie ścian z farby klejowej (pod malowanie)615m2

Wybierz interesujące Cię miasto:

Przygotowanie powierzchni do malowania

Przygotowanie do malowania wymaga zadbania o malowaną powierzchnię oraz zaopatrzenia się ekipy malarzy w stosowne materiały. Dobry malarz zawsze ma przy sobie pędzle do malowania i wiedzę na temat najnowszych trendów w malowaniu ścian.

Przygotowując powierzchnię do malowania fachowiec winien uprzednio wykonać skrobanie i mycie ścian z farby klejowej (pod malowanie), jeśli taką były pokryte. W przypadku powierzchni drewnianych robotnik nie powinien zapominać o konieczności impregnacji drewna 3-krotnie nasyconym pędzlem.

Jeszcze bardziej skomplikowanym procesem jest malowanie mebli, które wymaga zeskrobania starych powłok malarskich. Najpopularniejszą metodą wykorzystywaną w tym celu jest opalanie starej powłoki malarskiej na powierzchniach drewnianych. Kolejne kroki to gruntowanie i malowanie podkładowe, nałożenie farby i lakierowanie.

W przypadku mebli bardzo często wykorzystuje się malowanie fantazyjne lub malowanie artystyczne, nanosząc na bejcę lub farbę podkładową oryginalny wzór. Malowanie artystyczne należy do najdroższych, gdyż jego cena (niezależnie od malowanej powierzchni) sięga 250 zł za metr kwadratowy.

Ciekawe pomysły na malowanie ścian

Do prawdziwych hitów na rynku malarskim w ostatnich latach należało malowanie ścian w dwóch kolorach tak, by dwie ściany pomieszczenia miały inną barwę niż dwie kolejne. Rodzaje farb wykorzystywane w tym celu najczęściej były zestawiane kontrastowo. Współcześnie inspiracji dostarcza technika zdobienia, która przekłada się na dekoracyjne malowanie ścian lub wymalowanie wzorów na pomalowanej przy użyciu agregatu lub pędzla ścianie.