Cennik cyklinowania 2023

Cyklinowanie to usługa wykonywana na wszystkich typach podłóg drewnianych, a więc zarówno na tych powstałych z desek, jak i na zbudowanych z klepek parkietach. Samo w sobie jest czynnością złożoną, na którą składa się wiele wykonywanych kolejno kroków, jak. np. szpachlowanie parkietu lub szpachlowanie szczelin powstałych w desce, szlifowanie podłóg oraz ich lakierowanie i polerowanie.

Cyklinowanie parkietu krok po kroku – sprawdź cennik na 2023

CennikCena odCena doZa
Cyklinowanie parkietu2533m2
Cyklinowanie desek2533m2
Cyklinowanie podłogi z desek2533m2
Cyklinowanie desek Barlineckich2835m2
Cyklinowanie bezpyłowe2629m2
Cyklinowanie bezpyłowe + 3 krotne lakierowanie4289m2
Cyklinowanie bezpyłowe + olejowanie4984m2
Cyklinowanie desek z farby olejnej6364m2
Szpachlowanie szczelin714m2
Polerowanie bezpyłowe814m2
Lakierowanie dodatkowe58m2
Konserwacja podłóg olejowanych1419m2
Olejowanie dodatkowe1216m2
Gruntowanie posadzki57m2
Wylewanie mas samopoziomujÄ…cych2856m2

Wybierz interesujące Cię miasto:

O czym warto pamiętać przed  cyklinowaniem?

Niezależnie od tego, czy pragniemy położyć podłogę po raz pierwszy, czy jedynie odświeżyć stary parkiet warto pamiętać, że podstawą wykonania jakichkolwiek prac jest wypoziomowanie podłogi. Jedynie równa powierzchnia zapewni bowiem piękno i trwały wygląd cyklinowanego parkietu. W przypadku nierówności betonu wylewka samopoziomująca jest chwytem, który pozwoli osiągnąć ten efekt w możliwie najkrótszym czasie. Wylewanie mas samopoziomujących to koszt od 20 do 40 zł za metr kwadratowy.

Lakierowania, a olejowanie

Usługą niegdyś popularną, a współcześnie wykonywaną jedynie na specjalne zlecenie jest cyklinowanie desek z farby olejnej, umieszczanej na odświeżanych dziś podłogach. Renowacja parkietu, tudzież naprawa podłogi drewnianej polega tu na zeszlifowaniu farby z desek, a następnie na wyrównaniu ich i nałożeniu oleju. Ze względu na specyfikę substancji tego typu działanie jest niezwykle wymagające i możliwe jedynie przy dużym zużyciu taśm szlifierskich.

Konserwacja podłóg olejowanych wiąże się z koniecznością wykonania olejowania dodatkowego i gruntowania posadzki, które zabezpieczą powierzchnię na długo. Gruntowanie posadzki w tym przypadku jednak często powoduje kruszenie się szpachli i powstawanie nierówności, stąd wymaga precyzji działania ze strony fachowca. Najczęściej wykonywanymi usługami w przypadku odświeżania tego typu podłóg są cyklinowanie bezpyłowe i olejowanie, choć to ostatnie zastępuje dziś o połowę tańsze lakierowanie podłogi drewnianej.

Pielęgnacja powierzchni drewnianej, niezależnie od typu położonego na niej lakieru wymaga od właściciela woskowania podłogi przynajmniej raz w miesiącu. Pozwoli to na zabezpieczenie nawierzchni i nadanie jej przyjemnego połysku.

Cyklinowanie desek Barlineckich

Cyklinowanie desek Barlineckich to usługa wykonywana przez cykliniarzy wszędzie tam, gdzie położona podłoga zbudowana jest w 100% z naturalnego drewna. Jako produkt naturalny tego typu deski są zdecydowanie trwalsze niż inne materiały podlegające cyklinowaniu i mogą podlegać wielokrotnej obróbce bez straty dla ich walorów estetycznych. Koszt wycyklinowania tego typu desek mieści się w granicy 25 zł za metr kwadratowy położonej z ich wykorzystaniem podłogi.