Nasady kominowe – patent na poprawę ciągu

Jeśli system kominowy nie funkcjonuje prawidłowo, zawsze wiąże się to z pewnym niebezpieczeństwem dla domowników, a na pewno ze zmniejszeniem komfortu przebywania w pomieszczeniu. Masz podobny problem? W takim razie jednym z możliwych rozwiązań może być zamontowanie nasady kominowej. Sprawdź co warto wiedzieć o tym elemencie konstrukcyjnym komina.

czytaj dalej

Czujniki ruchu do oświetlenia – gdzie można je zamontować?

Za pomocą czujników ruchu natychmiast można wykryć ruch w danym miejscu, które objęte jest ich zasięgiem. Z tego względu elementy te mają bardzo szerokie zastosowanie i również używane są one powszechnie w domach, zwłaszcza jako dodatek do oświetlenia. Gdzie warto je wtedy zamontować?

czytaj dalej

Czym najlepiej łączyć bloczki z betonu komórkowego?

Beton komórkowy, który nazywany jest także gazobetonem jest jednym z częściej wybieranych materiałów do murowania ścian zewnętrznych i wewnętrznych. Wpływ mają na to właściwości tego materiału, a także trwałość łączenia, dzięki zastosowaniu odpowiedniej zaprawy. Warto dowiedzieć się, czym najlepiej łączyć bloczki z betonu komórkowego, a także jakie są jego właściwości.

czytaj dalej

Cena wełny mineralnej

Ceny wełny mineralnej urosły w 2022 roku nawet o 86% w porównaniu do poprzedniego! Dynamiczne wzrosty cen nieco osłabły ciepłym lipcem 2022 roku, ale wełna nadal rosła, choć w wolniejszym tempie. Jaki jest obecny koszt jednego metra kwadratowego wełny mineralnej? Czy cena wełny nadal będzie rosnąć? Dlaczego warto ocieplić wełną mineralną?

czytaj dalej

Sztyce budowlane – czym są i jaką funkcję pełnią?

Stworzenie solidnego stropu jest tak ważne jak wykonanie fundamentu dla trwałości całej konstrukcji danego budynku. Aby strop miał właściwą wytrzymałość potrzebne są elementy, które pomagają podtrzymywać wiążącą się mieszankę betonową. Wśród nich można wyróżnić sztyce budowlane. Czym są i jaką pełnią funkcję?

czytaj dalej