Listwy przysufitowe i ich zastosowanie

Dziś skupimy się na jednym z tych niezwykle istotnych elementów, który często bywa niedoceniany, choć może całkowicie odmienić wygląd i atmosferę w pomieszczeniach. Mowa o listwach przysufitowych – małych, ale niezwykle wszechstronnych detalach, które potrafią uczynić prawdziwe cuda w naszych domach.

czytaj dalej

Krzesła vintage: powrót do klasyki w nowoczesnym wnętrzu

Inspiracje klimatem vintage wciąż są bardzo aktualne w urządzaniu współczesnych wnętrz. Jeżeli i Ty lubisz meble i dodatki, inspirowane latami pięćdziesiątymi, sześćdziesiątymi i siedemdziesiątymi ubiegłego wieku, ale nie bardzo wiesz, jak połączyć je z nowoczesną stylistyką, postaw na początek na niewielkie elementy wystroju. Idealne będą krzesła vintage, jakie znajdziesz w ofercie Vokato.

czytaj dalej

Nawiewniki okienne i ścienne – najważniejsze różnice

Nawiewniki to proste urządzenia nawiewne, których zadaniem jest zapewnienie regulowanego napływu świeżego powietrza bez konieczności otwierania okien. Zapewniany przez nie przepływ powietrza to także sposób na zachowanie prawidłowego działania wentylacji. Nawiewniki przeznaczone są do budynków wyposażonych w wentylację grawitacyjną, mechaniczną wywiewną lub hybrydową (która jest połączeniem dwóch poprzednich). Nawiewniki występują w dwóch głównych odmianach – okiennej i ściennej. Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje o tych urządzeniach oraz różnicach między nimi.

czytaj dalej