Cennik usług glazurniczych 2024

Glazura – pojęcie, które z definicji odnosi się do szklistej powłoki pokrywającej wszelkie produkty znajdujące zastosowanie w budownictwie, do języka potocznego przeszło, obok terakoty, jako nazwa synonimiczna dla płytek ceramicznych itp. materiałów dekoracyjnych i wykończeniowych. Pracownicy firm budowlanych układanie glazury często więc określają także mianem układania dekorów czy płytek.

Układanie płytek – sprawdź cennik na 2024

Układanie płytek to usługa, która z pozoru wydaje się być prostą bo przecież jedną z podstawowych wykonywanych w domu każdego z nas. Tak naprawdę jednak i to zajęcie wymaga sporo wysiłku zarówno od firmy budowlanej, jak i od zleceniodawcy, który stoi przed koniecznością wyboru płytek, dekorów i wykończeń. Współcześnie z pomocą przychodzi glazura królewska, a więc salony, które oprócz szerokiej oferty wysokiej jakości kafelków posiadają pracowników, którzy ułatwią klientom dokonanie decyzji aranżacyjnej. Wybranie optymalnego rozwiązania w przypadku każdego pomieszczenia wiąże się bowiem z odmiennym charakterem działania.
CennikCena od (zł)Cena do (zł)Za
Układanie glazury124262m2
Układanie terakoty124262m2
Układanie mozaiki232464m2
Układanie gresu124248m2
Układanie płytek138368m2
Układanie płytek klinkierowych186216m2
Układanie dekorów42116m2
Opłytkowanie wanny3101642szt
Opłytkowanie brodzika1541084szt
Opłytkowanie geberitu248930szt
Opłytkowanie schodów200324m2
Opłytkowanie zabudowy rur186186m2
Montaż cokołów gotowych1458m2
Montaż cokołów ciętych18138m2
Wiercenie otwor?w w glazurze24200szt
Zamocowanie narożnych listew14108m2
Wykonanie półki, wnęk i nietypowych powierzchni z glazury248868szt
Wyszlifowanie krawędzi płytek na narożnikach76294m2
Fugowanie1424m2
Skucie starej glazury3670m2
Wyrównanie ścian i posadzki pod nowe płytki3688m2
Montaż drzwiczek rewizyjnych108154szt

Wybierz interesujące Cię miasto:

Łazienka

Wykończenie łazienki to nie tylko glazura łazienkowa, ale obok układania płytek to także konieczność lub możliwość opłytkowania wanny oraz opłytkowanie brodzika, geberitu, czy zabudowy rur. W zależności od ilości usług, jakie firma budowlana będzie musiała wykonać w wykańczanej łazience, ich cena może mieścić się w bardzo zróżnicowanym przedziale.

 

Łazienka jednak jest pomieszczeniem szczególnym, przy pracy nad którym warto pomyśleć nie tylko o estetyce, ale i o funkcjonalności. Dlatego też terakota podłogowa montowana w łazience winna być antypoślizgowa, gwarantując bezpieczeństwo zażywającym codziennych kąpieli. Jej cena, nieco wyższa w stosunku do klasycznych płytek, jest warta tego, by zainwestować.

Nie bez znaczenia pozostaje też fugowanie. Łazienka, jako pomieszczenie szczególnie narażone na wilgotność i działanie wody wymaga zastosowania szczególnych rozwiązań, do których zalicza się kafelkowanie bezfugowe lub z użyciem fugi wodoszczelnej. Na pierwsze z rozwiązań firmy budowlane jednak decydują się stosunkowo rzadko, gdyż jego zastosowanie wymaga poddania płytek dodatkowej obróbce, do której zalicza się także wyszlifowanie krawędzi płytek na narożnikach.

Ładnie i praktycznie

Detale to zazwyczaj takie elementy dopełniające całości wyglądu wykańczanego pomieszczenia, których zamontowanie pochłania sporo czasu i pieniędzy. W przypadku łazienki do takich prac należy: wykonanie półki, wnęk i nietypowych powierzchni z glazury oraz układanie dekorów. W przypadku kuchni półki wykonuje się rzadko. Sen z powiek ekipie budowlanej spędza natomiast zamocowanie narożnych listew lub konieczność wiercenia otworów w glazurze tak, by istniała możliwość zamontowania wieszaka, czy powieszenia zegara. Kolejnym problemem jest montaż cokołów gotowych, które powinny być docięte idealnie na wymiar, a których osadzenie wymaga precyzji oraz montaż cokołów ciętych. Wszystkie elementy wykończenia winny sprawić, że glazura kuchenna prezentowała się będzie jeszcze lepiej. Jeśli jednak ta została nieodpowiednio położona to prace wykończeniowe mogą uwydatnić błędy.

Wykańczanie pozostałych pomieszczeń

Nieco innymi prawami niż łazienka czy kuchnia rządzą się pozostałe pomieszczenia domu, jak korytarz, przedpokój, czy ganek. Praktyką często stosowaną w tego typu przestrzeniach jest układanie gresu, mozaiki lub układanie płytek klinkierowych, gwarantującym zachowanie surowej i prostej aranżacji wnętrza. Zastosowanie tego typu rozwiązań jest niezwykle praktyczne, gdyż wszystkie wymienione materiały są łatwo zmywalne. Odstraszać może jedynie ich cena za metr bieżący, która wraz z robocizną do najtańszych nie należy.

Zarówno u wejścia do domu, jak i na klatce schodowej pracą zupełnie podstawową wydaje się być opłytkowanie schodów, a w zakładach przemysłowych także opłytkowanie zabudowy rur. Prace te, zwłaszcza w starych budynkach przeznaczonych na firmy, często rozpoczyna skucie starej glazury oraz konieczność wyrównania ścian i posadzki pod nowe płytki. Bezpośrednio potem następuje fugowanie z wykorzystaniem popularnej fugi elastycznej oraz ewentualny montaż drzwiczek rewizyjnych, które zamaskują wszelkie zawory i bezpieczniki ukryte w ścianie.

Usługi glazurnicze – cennik

Wśród usług glazurniczych dostępnych na rynku najdroższą może być ta związana z opłytkowaniem wanny, zaś najtańsze wydaje się być fugowanie. Wykonanie półek i wnęk również nie należy do najtańszych prac, podobnie opłytkowanie geberitu. Statystyki te wskazują, że glazurniczo łazienka jest pomieszczeniem najbardziej wymagającym i najbardziej kosztownym. Warto więc przygotować się finansowo na jej remont.