Cennik montażu urządzeń kuchennych 2023

Montaż urządzeń kuchennych, często postrzegany jako kosmetyka  i wykończeniówka, a tak naprawdę w praktyce wymaga sporych nakładów pracy. Podejmowany wysiłek jest tym większy im bardziej wymyślne rozwiązania aranżacyjne przyjęliśmy.

Montaż urządzeń kuchennych czyli co? SPRAWDŹ CENNIK NA 2023

CennikCena odCena doZa
Montaż zlewozmywaka na szafce87100szt
Montaż zlewozmywaka na blacie125156szt
Podłączenie zmywarki3750szt
Złożenie i powieszenie mebli kuchennych62100szt
Zamontowanie blatu kuchennego5062szt
Wycięcie otworów w blacie1831szt
Montaż okapu kuchennego i podłączenie do komina125150szt
Montaż okapu kuchennego podszafkowego5075szt
Podłączenie kuchenki gazowej5075szt
Podłączenie kuchenki elektrycznej 3-fazowej125150szt
Montaż baterii kuchennej37225szt
Demontaż sanitariatów i urządzeń kuchennych1831szt

Wybierz interesujące Cię miasto:

Montaż zlewozmywaka

Współcześnie coraz rzadziej decydujemy się na montaż zlewozmywaka na szafce, jak to miało miejsce w przypadku tradycyjnych kuchni naszych babć. Tego rodzaju usługę zastąpił montaż zlewozmywaka na blacie, który wymaga uprzedniego wycięcia otworu w blacie, dostosowanego wielkością do komór zlewu. To usługa stosunkowo tania, gdyż profesjonalista wykona ją nawet za jedyne 15zł. Kolejnym krokiem jest podłączenie baterii, które w przypadku zlewów umieszczanych na wyspie kuchennej wymagają przebudowania instalacji wodno-kanalizacyjnej. Planując aranżację nowoczesnej kuchni z wyspą warto więc pomyśleć o przygotowaniu pomieszczenia pod montaż urządzeń kuchennych. W przypadku ich wymiany i metamorfozy kuchni należy liczyć się z tym, że prace remontowe obejmą także konieczność kucia i wymiany płytek.

Montaż urządzeń gastronomicznych – cennik

Ceny montażu urządzeń wykorzystywanych w zacisznych kuchniach naszych domów, jak i w wielkich restauracjach uzależnione są od rodzaju sprzętu oraz ilości i stopnia skomplikowania prac, jakie w jego czasie będzie trzeba wykonać. Montaż okapu kuchennego i podłączenie do komina będzie więc nawet trzykrotnie droższy niż montaż okapu kuchennego podszafkowego. Podobne wydatki przyniesie kuchnia. Podłączenie kuchenki gazowej może okazać się kilkukrotnie tańsze od podłączenia kuchenki elektrycznej 3-fazowej.

Najniższym kosztem dokonamy zamontowania blatu kuchennego, za który fachowiec policzy maksymalnie 50zł, zaś największy koszt wygeneruje montaż baterii kuchennej. Usługą stosunkowo drogą okaże się być także zamontowanie okapu kuchennego wraz z podłączeniem go do komina. W tym przypadku cenę uzasadnia konieczność dokonania wielu starannych prac, które zapewnią poprawną wentylację i dobre działanie okapu.

Wyspy kuchenne

Moda na wyspy kuchenne przybyła do nas z Zachodu i od kilku lat cieszy się dużą popularnością, zwłaszcza w kuchniach łączonych z salonem i tzw. aneksach kuchennych. Do niedawna wyspa stanowiła wyłącznie kawałek dodatkowego blatu, jednak od kilku lat coraz częściej umieszczamy w niej kuchnię lub zlew. To nieoczywiste rozwiązanie buduje intrygujący efekt wizualny ale jako takie wymaga dużej przebudowy przestrzeni, która nie będzie możliwa bez pomocy ekipy remontowo-budowlanej.