Cennik montażu drzwi 2024

Montaż drzwi to usługa, z jakiej wykonaniem mierzyć musiał się niemal każdy, a zwłaszcza właściciel prywatnego domu lub deweloper. Z uwagi na technikę i sposób jej wykonania tak zwykły Kowalski, jak i przedsiębiorca rzadko decyduje się zrobić to samodzielnie. Z pomocą przychodzą ekipy budowlane, które oferują swoją pomoc w określonych z góry cenach.

Ile kosztuje montaż drzwi? Sprawdź cennik na 2024

CennikCena od (zł)Cena do (zł)Za
Montaż drzwi pojedynczych442728szt
Montaż drzwi zewnętrznych (gotowy otwór)520650szt
Montaż drzwi zewnętrznych z wycięciem starej ościeżnicy6501170szt
Montaż drzwi antywłamaniowych9101170szt
Montaż drzwi wewnętrznych390728szt
Wykonanie otworu na drzwi w ściance z płyt gips-karton126178m2
Montaż drzwi rewizyjnych104104szt
Obr?bka otwor?w drzwiowych38116mb
Rozbi?rka starych otwor?w drzwiowych142142m2
Podcinanie drzwi3852szt
Demontaż ościeżnicy drzwiowej3878szt
Wykucie otworu drzwiowego w ściance działowej104156szt

Wybierz interesujące Cię miasto:

Montaż drzwi krok po kroku

Prawidłowo wykonana usługa montażu drzwi będzie przebiegała inaczej w budynkach w surowym stanie niż w tych, które są w pełni wyposażone. Zakładając jednak, że praca fachowców nie wymaga demontażu, ekipa budowlana powinna postępować według podobnych zasad, zaczynając od oględzin miejsca pracy i pomiaru otworów drzwiowych. Ten krok pomoże fachowcom określić ile przestrzeni między ścianą a futryną wypełni pianka montażowa, a tym samym jakie będzie zużycie materiału. Istotnym elementem pracy montażysty jest wypoziomowanie drzwi tak, aby mogły zostać równo osadzone. Na tym etapie prac koniecznym może okazać się ich przycięcie. Nie bez znaczenia dla osadzenia drzwi jest także dobór stosownych ościeżnic, wśród których wyróżnia się: ościeżnica stała, ościeżnica regulowana i maskująca.

Cena montażu drzwi często bywa także wyznacznikiem jakości wykonania tej usługi. Nie warto więc na niej oszczędzać zwłaszcza wówczas, gdy osadzamy drzwi zewnętrzne, które mają chronić nasz dom przed działaniem szkodliwych warunków atmosferycznych. Najpopularniejszym w ostatnim czasie sposobem na poradzenie sobie z tym zadaniem jest tzw. ciepły montaż drzwi, w którym to futryna umieszczana jest bezpośrednio na warstwie pianki. Same otwory drzwiowe zaś są dodatkowo zabezpieczone przed działaniem wody. Ciepły montaż drzwi to montaż szczelny, ograniczający wpływ mroźnego powietrza do naszych domów nawet podczas siarczystej zimy.

Montaż drzwi antywłamaniowych

Montaż drzwi antywłamaniowych, ze względu na pełnioną przez nie funkcje jest znacznie bardziej wymagający i kosztowny niż osadzenie standardowych drzwi zewnętrznych. Ich ościeżnica bowiem osadzana jest za pomocą stalowych kotew rozporowych, co wymaga uprzedniego sprawdzenia wytrzymałości ściany. Gdy ta jest za słaba to obowiązkiem ekipy remontowo-budowlanej jest dodatkowe wykonanie metalowych lub żelbetowych wzmocnień. Nic więc dziwnego, że usługa może kosztować nawet 450zł.

Wykończenia czyli kosmetyka

Na osadzeniu drzwi w ścianie praca fachowca nie powinna się zakończyć. Po dobraniu drzwi do ościeża, ich unieruchomieniu w otworze, zamontowaniu zawiasów, uszczelek itp. koniecznym staje się umieszczenie wkładki zamka centralnego i wyposażenie drzwi w klamki. Często i to nie jest koniec pracy, gdyż niektórzy klienci decydują się na dodatkowe wyposażenie drzwi o wizjer lub samozamykacz.