Cennik instalacji wodno-kanalizacyjno-gazowych 2023

Pomoc hydraulika może okazać się niezbędna przy montażu instalacji wodno-kanalizacyjnych. Sprawna instalacja wod-kan-gaz  jest podstawą funkcjonowania każdego domu, mieszkania i innego lokalu użytkowego, bo przecież nikt z nas nie wyobraża sobie bez niej kuchni czy łazienki.

Instalacje wod-kan-gaz – sprawdź cennik na 2023

CennikCena odCena doZa
Demontaż starych punktów hydraulicznych6591szt
Demontaż starej instalacji hydraulicznej metalowej z odkuciem w ścianach26123mb
Wykonanie podejścia wodno - kanalizacyjnego plastik i miedź117325pkt
Wykonanie odejścia kanalizacyjnego65195szt
Montaż licznika wody z zaworami odcinającymi6578szt
Piony ?wodne i kanalizacyjne wykucie520650szt
Instalacja zaworu podtynkowego-prysznic3901040szt
Instalacja odpływu liniowego260390szt
Instalacja odpływu garażowego260520szt
Wykonanie nowej kompleksowej instalacji hydraulicznej4551040
Kanalizacja zewnętrzna przyłącza wodne i kanalizacyjne260390mb
Przesunięcie przyłącza wodno - kanalizacyjnego193388pkt
Wykucie bruzd pod rury kanalizacyjne2652mb
Montaż rewizji kanalizacyjnej2678szt
Montaż kratki ściekowej1326szt
Montaż bojlera elektrycznego wraz z armaturą195325szt

Wybierz interesujące Cię miasto:

Instalacja wodno-kanalizacyjne

Jednym z niezbędnych mediów zapewniających komfort użytkowania jest instalacja wodno-kanalizacyjna. Poprawnie wykonana nie wydziela nieprzyjemnych zapachów, nie zatyka się i nie hałasuje. Standardowa instalacja składa się z przewodów, łączników, zaworów, wodomierzy oraz urządzeń pomocniczych, takich jak: syfony, wywiewki wentylacyjne, wpusty podłogowe.

Instalacja kanalizacyjna jest równie ważna, co doprowadzenie wody. Wewnętrzna instalacja kanalizacyjna odprowadza ścieki z urządzeń sanitarnych. Główny przewód odpływowy wprowadza się do szamba, oczyszczalni lub kanału ulicznego. Sieć wewnętrzna systemu kanalizacyjnego składa się z: podejść kanalizacyjnych, pionów kanalizacyjnych, poziomów kanalizacyjnych.

Montaż instalacji wodno kanalizacyjnych to niełatwe zadanie, które wymaga zatrudnienia fachowca. W ramach montażu instalacji wod-kan wykonuje się m.in. instalacje wody zimnej, ciepłej oraz cyrkulacji, która zapewnia komfort wody ciepłej w odległych punktach poboru CWU, instalacje kanalizacji sanitarnej i deszczowej, przydomowe oczyszczalnie ścieków oraz inne przyłącza wodne i kanalizacyjne. Podejście kanalizacyjne to połączenie sanitariatów (umywalek, zlewów, pryszniców, wanien) z pionami. Przybory sanitarne mogą mieć wspólne podejście do pionu pod jednym warunkiem – każdy z nich musi mieć szczelne zamknięcia wodne. Oddzielne podejścia kanalizacyjne powinna mieć miska ustępowa.

Instalacje gazowe

Ogrzewanie gazem to nie tylko wysoki komfort cieplny, ale i praktycznie bezobsługowe funkcjonowanie. W domach jednorodzinnych gaz wykorzystuje się od ogrzewania powierzchni, c.w.u. oraz w kuchenkach. Gaz należy do grupy konwencjonalnych paliw energetycznych. Instalacja gazowa może przybierać dwie formy: LGP i gaz ziemny. LGP jest gazem ziemnych umieszczonym na zewnątrz budynku. Z kolei gaz ziemny może mieć zastosowanie wyłącznie wtedy, kiedy obok budynku przebiega sieć instalacji gazowej.  Budowę instalacji gazowej powinno poprzedzić uzyskanie pozwolenia budowlanego oraz projekt instalacji. Tylko poprawnie wykonana instalacja gazowa daje gwarancje bezpieczeństwa. Jest to szczególnie ważne, ponieważ dostarczany do domów gaz ziemny jest bezwonny i ciężko go wyczuć