Cennik instalacji grzewczych 2024

Dobrze działająca instalacja grzewcza jest podstawą każdego domu. Odpowiednio wykonana instalacja centralnego ogrzewania (C.O) zapewni bezpieczeństwo i komfort. Wbrew powszechnemu przekonaniu – nie zawsze instalacja C.O w domu jednorodzinnym musi wiązać się z wysokimi kosztami.

Instalacje elektryczne – kosztorys – sprawdź cennik na 2024

Ceny usług elektrycznych uzależnione są od rodzaju zastosowanej instalacji elektrycznej, wykorzystywanych technologii, potrzeb Klientów. Najniższe ceny przewidziane są za demontaż starej instalacji C.O, demontaż gazowego pieca, montaż grzejnika (30-40 zł). Wydatek w granicach 300 zł poniesie Klient, który decyduje się na montaż pieca gazowego lub węglowego.
CennikCena od (zł)Cena do (zł)Za
Instalacja centralnego ogrzewania (C.O)234494pkt
Wykonanie podejścia do grzejnika c.o. (plastik)208234pkt
Wykonanie podejścia do grzejnika (miedź)234286pkt
Montaż szafki do ogrzewania centralnego390520szt
Montaż rozdzielacza do ogrzewania centralnego520650szt
Zawieszenie grzejnika (c.o.)104182szt
Demontaż grzejnika (c.o.)78130szt
wykonania bruzd pod rury  z zatarciem2652mb
Demontaż gazowego pieca c.o.78130szt
Demontaż starej instalacji C.O.78182pkt
Montaż pieca gazowego7801170szt
Montaż pieca węglowego7801560szt
Przesunięcie przyłącza do grzejnika388778pkt
Wykonanie ogrzewania podłogowego104144m2

Wybierz interesujące Cię miasto:

Rodzaje instalacji centralnego ogrzewania

Kocioł węglowy jest już coraz mniej popularnym rozwiązaniem grzewczym, a  to dlatego, że jest to bardzo uciążliwy dla użytkowników sposób ogrzewania budynków. Rozpalanie w piecu, a następnie podtrzymywanie ognia to czynność, która wymaga wysiłku i stałej kontroli. Kolejną wadą systemu opartego na piecu węglowym jest brak jakiejkolwiek ekologiczności, dlatego obecnie coraz więcej ludzi decyduje się na demontaż pieca węglowego.

Popularną alternatywą dla ogrzewania węglowego jest kocioł gazowy. Sprawdza się on w miejscach z dostępem do gazu ziemnego. Komfort użytkowania gazu ziemnego jest niezwykle duży, sprowadza się w zasadzie do comiesięcznego płacenia rachunków. W zależności od zapotrzebowania regulujemy odpowiednią temperaturę. Jest to dobre rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy stawiają na pierwszym miejscu wygodę i ekologiczność. Do wyboru mamy trzy rodzaje pieców gazowych: tradycyjny, pulsacyjny i kondensacyjny. Ze względu na bezpieczeństwo, montaż i demontaż pieca gazowego zaleca się powierzyć fachowcom.

Innymi powszechnie stosowanymi rozwiązaniami grzewczymi są m.in. kocioł na gaz płynny lub LPG, kocioł na olej opałowy lub ogrzewanie kominkowe. Coraz więcej osób decyduje się również na alternatywne źródła energii (pompa ciepła gruntowa i pompa powietrzna), które charakteryzują się zmniejszonym negatywnym oddziaływaniem na środowisko.

Ogrzewanie elektryczne

Ogrzewanie elektryczne ma swoje wady i zalety. Charakteryzuje je stosunkowo niski koszt montażu, wysoka bezobsługowość, ale niestety jest to rozwiązanie, które nie należy do najtańszych. Na rynku istnieje co najmniej kilka urządzeń wykorzystujących energię elektryczną – grzejniki konwektorowe, promiennikowe, radiacyjne i olejowe.

Ogrzewanie podłogowe

W ostatnim czasie szczególnie dużą popularnością cieszy się ogrzewanie podłogowe. Z pozoru proste rozprowadzenie rury grzewczej pod powierzchnią podłogi bez profesjonalnej ekipy remontowej może zakończyć się fiaskiem. Przy wykorzystaniu ogrzewania podłogowego temperatura podłogi najczęściej oscyluje w granicach 24-29 stopni. Instalacja ogrzewania podłogowego stwarza komfort cieplny, jednocześnie jest rozwiązaniem energooszczędnym. Ogrzewanie podłogowe instaluje się według dwóch metod: tradycyjnej (mokrej) oraz suchej.

Rodzaje grzejników

Wybierając grzejnik do mieszkania, trzeba zwrócić uwagę nie tylko na jego wygląd, ale również na kilka aspektów technicznych. Warto pamiętać również o tym, że wymienić grzejnik można bez zmiany całej instalacji grzewczej. Na rynku możemy spotkać  jedne z najpopularniejszych grzejników –  grzejniki żeliwne (kaloryfer), które już od kilku dobrych lat nie odstraszają wyglądem, dzięki różnym kształtom i kolorom potrafią być naprawdę eleganckie. Grzejniki płytowe, które bardzo szybko się nagrzewają. Możemy znaleźć również grzejniki aluminiowe, konwektorowe, kanałowe i na podczerwień. Osobną grupę stanowią grzejniki dekoracyjne i łazienkowe.