Tekst dostarczony przez partnera

Stworzenie funkcjonalnej i ergonomicznej przestrzeni magazynowej wymaga doboru odpowiednich regałów. Są to najważniejsze elementy wyposażenia w tego typu pomieszczeniach, dlatego ich zakup powinien być dobrze przemyślany. Podpowiadamy, jak dobrać odpowiednie regały do magazynu.

Wybór regałów do magazynu – czym się kierować?

Odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni w magazynie przekłada się na ergonomię pracy oraz jej znacznie większą efektywność. Jest to niezwykle istotna zasada, która dotyczy zarówno dużych magazynów, jak i ich niewielkich odpowiedników. Aby osiągnąć takie efekty, należy stawiać na wysokiej jakości regały, które muszą być dostosowane do kilku czynników, a najważniejsze z nich to:

  • przeznaczenie i wielkość magazynu,
  • rodzaj przechowywanych towarów,
  • sposób przyjmowania dostaw oraz wydawania produktów,
  • możliwość dalszej rozbudowy systemu regałów.

Należy pamiętać, że bagatelizowanie którejkolwiek ze wspomnianych kwestii będzie przynosić niepożądane rezultaty. Przykładowo, zakup zbyt dużych regałów przy niewielkiej ilości przestrzeni sprawi, że realizowanie zamówień oraz wykładanie towarów na półki będzie niezwykle uciążliwe, a tego rodzaju zajęcia będą zajmowały znacznie więcej czasu, niż powinny.

Jak wybrać dobry regał?

Przy zakupie regału do magazynu, należy zadać sobie pytanie dotyczące intensywności jego eksploatacji. Jeżeli charakter działalności będzie wymagał częstego odkładania oraz rotowania ciężkimi towarami, to opisywane elementy wyposażenia, powinny być wykonane z trwałego materiału. W tym wypadku najlepszym wyborem okażą się regały metalowe. Kolejna kwestia to rodzaj materiałów, przykładowo mogą to być substancje niebezpieczne, na przykład chemikalia. W takiej sytuacji materiał, z którego wykonano regał, nie powinien ulegać uszkodzeniom po ich ewentualnym wycieku. Należy pamiętać, że wysoka jakość wykonania regału przekłada się nie tylko na efektywność, ale również na bezpieczeństwo użytkowania.

Zalety regałów z metalu

Istnieje wiele powodów, dla których warto postawić na trwały regał do magazynu wykonany z metalu. Pierwszy z nich to możliwość bezpiecznego przechowywania ciężkich produktów. Kolejne kwestie to wytrzymałość i stabilność takich elementów wyposażenia magazynu. W razie potrzeby można je wielokrotnie rozmontowywać i składać. Poza tym systemy regałów metalowych mogą być rozbudowywane wraz z rozwojem firmy. Nie można zapominać, że takie regały są odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, a ponadto ich utrzymywanie w czystości nie sprawia żadnych problemów.