Cennik usług glazurniczych w katowicach 2023

Układanie glazury to czynność, którą warto powierzyć profesjonaliście. O ile z kładzeniem płytek na gładkiej ścianie poradzi sobie (choć z różnym skutkiem) nawet amator, o tyle opłytkowanie geberitu czy zabudowy rur to nieco bardziej skomplikowane zadanie. Glazurnicy z Katowic wykonają te oraz inne usługi w sposób kompetentny i za przystępną cenę. Fachową pomoc znajdziesz w wielu dzielnicach: Śródmieściu, Giszowcu, Bogucicach, Zawodziu, na osiedlach Tysiąclecia czy Witosa.

Cennik usług glazurniczych – sprawdź ceny 2023

Koszty tradycyjnych usług glazurniczych nie są zbyt wygórowane – za układanie glazury czy terakoty zapłacimy od 40 do 80 zł za m2 Ceny prac dodatkowych zaczynają się już od kilku złotych – fugowanie wyniesie nas od 5 do 8 zł za m2, opłata za zamocowanie narożnych listew mieści się w przedziale 5-35 zł za m2. A ile kosztuje generalny remont u glazurnika? Za skucie starej glazury czy wyrównywanie ścian lub posadzek zapłacimy od 12 do dwudziestu kilku złotych za metr kwadratowy.

CennikCena odCena doZa
Układanie glazury67112m2
Opłytkowanie geberitu101515szt
Układanie płytek77145m2
Zamocowanie narożnych listew658m2
Układanie gresu67121m2
Fugowanie715m2
Układanie dekorów1662m2
Opłytkowanie brodzika62518szt
Wyszlifowanie krawędzi płytek na narożnikach34154m2
Montaż drzwiczek rewizyjnych5680szt
Wiercenie otworów w glazurze1284szt
Układanie terakoty49135m2
Opłytkowanie zabudowy rur7074m2
Opłytkowanie wanny173746szt
Skucie starej glazury1341m2
Wyrównanie ścian i posadzki pod nowe płytki1246m2
Układanie mozaiki111197m2
Montaż cokołów ciętych1346m2
Wykonanie półki, wnęk i nietypowych powierzchni z glazury133432szt
Układanie płytek klinkierowych102123m2
Montaż cokołów gotowych1224m2
Opłytkowanie schodów101173m2

Wybierz interesujące Cię miasto:

Kafelkowanie łazienki

Glazura łazienkowa musi być nie tylko estetyczna, powinna także charakteryzować się właściwościami użytkowymi. Zwróćmy uwagę na to, czy wybrany przez nas materiał jest antypoślizgowy i mało nasiąkliwy (te parametry wyrażane są w procentach dla każdego dostępnego w sprzedaży produktu). Układanie odpowiedniej glazury jest równie istotne co fugowanie właściwymi preparatami. Do łazienki warto wybrać fugę cementową elastyczną, silikonową czy nieco droższą, ale odporniejszą na uszkodzenia – epoksydową. Wszystkie one są fugami wodoszczelnymi.

Co kłaść na podłogę w kuchni?

Zanim przystąpimy do opłytkowywania podłogi, warto skuć starą glazurę oraz wyrównać posadzkę pod nowe płytki. W przypadku kuchni dobrym rozwiązaniem jest terakota podłogowa. Ten materiał ma dużo większe właściwości antypoślizgowe niż tradycyjne płytki, jest odporny na ścieranie, obciążenia i uszkodzenia oraz ma małą nasiąkliwość, co zapobiega powstawaniu plam.

Warto zastanowić się, czy w pomieszczeniu, w którym kroimy produkty, pieczemy i gotujemy nie sprawdziłoby się kafelkowanie bezfugowe. Jest to klejenie płytek na styk – bez pozostawiania odstępów na fugi. Wymaga zastosowania ściśle określonego materiału – płytek rektyfikowanych (ich kluczowa cecha to możliwość przycinania za pomocą frezarki). Zaletą takiego rozwiązania jest głównie higiena – łatwiej utrzymać czystość w kuchni, jeśli nie musimy czyścić fug, w których zbierają się zanieczyszczenia.

Usługi glazurnicze w Katowicach, czyli gdzie?

Wszystkie usługi glazurnicze wymienione w cenniku można zamówić w następujących dzielnicach: Dąb, Zarzecze, Dąbrówka Mała, Brynów-Osiedle Zgrzebnioka, Kostuchna, Śródmieście, Os. Paderewskiego – Muchowiec, Wełnowiec-Józefowiec, Janów-Nikiszowiec, Podlesie, Szopienice-Burowiec, Bogucice, Załęże, Murcki, Załęska Hałda-Brynów, Ligota-Panewniki, Os. Witosa, Zawodzie, Piotrowice-Ochojec, Giszowiec, Osiedle Tysiąclecia, Koszutka.

katowickie FIRMY OFERUJĄCE usługi glazurnicze: