Cennik usług glazurniczych w częstochowie 2023

Układanie glazury łazienkowej czy kuchennej wydaje się stosunkowo prostą pracą w porównaniu z montażem sanitariów czy instalacją urządzeń kuchennych. Wykonanie tych czynności przez niedoświadczoną osobę może jednak przełożyć się na nieestetyczny efekt końcowy (zwłaszcza przy niestarannym opłytkowaniu wanny, schodów czy innych problematycznych miejsc) i dodatkowe koszty. Profesjonalny glazurnik nie tylko ułoży gres, ale również skuje starą glazurę, wywierci potrzebne otwory oraz wyrówna ściany i posadzki pod nowe płytki.

Ile kosztują usługi glazurnicze w Częstochowie? Sprawdź ceny 2023

Koszty usług glazurniczych są zróżnicowane i zależą od rodzaju pracy, jej zróżnicowania, powierzchni i typu obiektu oraz warunków realizacji i specjalnych życzeń klienta. Za układanie glazury lub terakoty zapłacimy od 40 do 85 zł/m2. Cena za metr kwadratowy w przypadku płytek mieści się w przedziale 46-119 zł/m2. Możemy również zlecić opłytkowanie wyłącznie niestandardowych miejsc – wanny (100-530 zł), brodzika (50-350 zł), schodów (65-105 zł/m2), zabudowy rur (60 zł/m2). Fachowiec pomoże także, jeśli płytki układamy sami, problematyczne jest jednak dla nas fugowanie. Koszt takiej usługi to od 5 do 8 zł/m2.

CennikCena odCena doZa
Wiercenie otworów w glazurze698szt
Montaż drzwiczek rewizyjnych6187szt
Fugowanie1019m2
Układanie terakoty49145m2
Układanie płytek klinkierowych101126m2
Zamocowanie narożnych listew1047m2
Układanie dekorów2749m2
Opłytkowanie geberitu129459szt
Opłytkowanie zabudowy rur6786m2
Wyszlifowanie krawędzi płytek na narożnikach28152m2
Montaż cokołów ciętych959m2
Układanie płytek49141m2
Opłytkowanie brodzika67525szt
Skucie starej glazury1840m2
Układanie glazury53147m2
Opłytkowanie schodów89163m2
Opłytkowanie wanny136798szt
Wykonanie półki, wnęk i nietypowych powierzchni z glazury105404szt
Wyrównanie ścian i posadzki pod nowe płytki1340m2
Układanie mozaiki104246m2
Układanie gresu47141m2
Montaż cokołów gotowych1530m2

Wybierz interesujące Cię miasto:

Rodzaje fug do spoinowania płytek

Fugi cementowe

Wiele spośród tego typu fug ma niezbyt dobre parametry – niską trwałość, brak odporności na ścieranie, wysoką zmywalność. Istotne jest zatem, aby materiał do fugowania pochodził od sprawdzonego producenta i był dobrej jakości. Fugi cementowe stosuje się najczęściej w przypadku płytek ceramicznych, sprawdzą się podczas układanie ceramiki. Te gruboziarniste są z powodzeniem wykorzystywane w zakładach przemysłowych.

Uelastycznione fugi cementowe

Elastyczne fugi, które w odróżnieniu od poprzednich mają wysoką trwałość, szybko wiążą oraz schną. Ich zaletami są również długi czas zachowywania jednolitego koloru oraz stosunkowo mała nasiąkliwości (zwłaszcza, jeśli wybierzemy materiał z dodatkiem substancji hydrofobowych). Sprawdzą się w przypadku rozmaitych typów terakot podłogowych, można je stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.

Fugi epoksydowe

To fugi wodoszczelne, bardzo elastyczne, odporne na uszkodzenia, duże wahania temperatury, działanie chemikaliów oraz kwasoodporne. W związku z tym mają specjalne przeznaczenie – spoinuje się nimi podłogi w supermarketach, ośrodkach zdrowia, a nawet na basenach.

Fugi silikonowe i akrylowe

Wykorzystywane głównie do wypełniania szczelin przy urządzeniach sanitarnych. Pełnią funkcję uszczelniaczy, a ponadto często mają właściwości pleśnio- i grzybobójcze. Służą również do fugowania szczelin dylatacyjnych (naroża ścian, połączenia ścian z posadzką). Sprzedaje się w je opakowaniach, które umożliwiają bezpośrednią aplikację.

Usługi glazurnicze w Częstochowie, czyli gdzie?

Wszystkie usługi glazurnicze wymienione w cenniku można zamówić w następujących dzielnicach: Tysiąclecie, Gnaszyn-Kawodrza, Śródmieście, Podjasnogórska, Północ, Raków, Częstochówka-Parkitka, Wrzosowiak, Wyczerpy-Aniołów, Błeszno, Zawodzie-Dąbie, Grabówka, Kiedrzyn, Lisiniec, Stare Miasto, Stradom, Mirów, Ostatni Grosz, Dźbów, Trzech Wieszczów.

częstochowskie FIRMY OFERUJĄCE usługi glazurnicze: