Cennik usług murarsko – tynkarskich w częstochowie 2023

Tynkowanie domu czy mieszkania warto powierzyć profesjonalnemu tynkarzowi. Fachowiec wykończy ściany tak, aby nie rozwijała się na nich zbyt szybko pleśń, tynk nie odpadał, a powierzchnia stanowiła dobrze przygotowane podłoże pod farby czy tapety. Podobnie rzecz ma się z usługami murarskimi – doświadczony murarz wie, jak zabrać się za wyburzanie ściany z cegły i wykonać je tak, by nie naruszyć ważnych elementów konstrukcyjnych budynku.

Ile kosztują usługi murarsko-tynkarskie w Częstochowie? Sprawdź ceny 2023

Fachowcy z Częstochowy pomogą nam w tynkowaniu mieszkania oraz wykonają wybrane usługi murarskie rzetelnie i za przystępną cenę. Skuwanie tynku to koszt od 8 do 40 zł/m2. Za murowanie z cegły zapłacimy od 40 do 85 zł/m2. Najdroższa z usług to wykonanie schodów murowanych betonowych (od 200 do 400 zł). Na życzenie klienta tynkowanie może zostać wykonane ręcznie. W przypadku ścian cena tego rodzaju pracy zawiera się w przedziale 19-32 zł/m2, zaś w przypadku sufitów – od 50 do 80 zł/m2.

CennikCena odCena doZa
Skuwanie tynku1555m2
Wylewki samopoziomujące2054m2
Tynkowanie ręczne sufitów5796m2
Uzupełnienie pasów tynków po wyburzonych ścianach i otworach2338m2
Warstwa wyrównująca pod gładzie (przy bardzo nierównych tynkach)1020m2
Wyburzanie ścian z cegły115157m2
Montaż parapetów wewnętrznych78173szt
Montaż kasetonów1783m2
Naprawa rys i pęknięć1216m2
Gładź gipsowa1645m2
Tynki akrylowe-mineralne1654m2
Wyrównanie ścian tynkiem gipsowym1728m2
Wylewki trudne podłoża4863m2
Tynkowanie ręczne ścian2738m2
Wyrównywanie krzywych naroży przed gładzią2139m2
Tynki kwarcowe „kamyczki”3360m2
Obsadzanie narożników aluminiowych1318m2
Wymurowanie stopnia6067m2
Murowanie z cegły54116m2
Dwustronne obrobienie glifów przy drzwiach5467m2
Tynki ozdobne4045m2
Docieplanie ścian wewnątrz29105m2
Wykonanie schodów murowanych betonowych227512m2
Tynkowanie maszynowe tynk z agregatu2022m2
Obróbka otworów okiennych2251m2

Wybierz interesujące Cię miasto:

Tynkowanie problematycznych miejsc

Tynkowanie domu głównie kojarzy się z wykańczaniem ścian, dotyczy jednak również kładzenia tynku na powierzchniach problematycznych lub trudno dostępnych, takich jak:

  • komin;
  • łuki;
  • karton gipsy (ścianki działowe, wnęki);
  • bardzo duże powierzchnie.

Tynkowanie kominów

Każde z wymienionych miejsc wymaga zastosowania odpowiednio dobranej zaprawy tynkarskiej, jednak jej rodzaj jest szczególnie istotny w przypadku tynkowania komina. Do tego rodzaju pracy wykorzystujemy zazwyczaj materiał cementowy. Należy sprawdzić, czy ma on odpowiednie parametry techniczne (wysokie współczynniki niepalności, nietopliwości oraz odporności na wilgoć).

Tynkowanie łuków

Tynkowanie łuków niewiele różni się od kładzenia zaprawy na ścianie. Wymaga jednak odpowiedniej techniki – na nieregularnej powierzchni należy ułożyć warstwę tynku równą, bez śladów łączeń. Warto ułatwić sobie pracę, mocując na łukach siatkę tynkarską (poprawia ona przyczepność tynku).

Tynkowanie karton gipsów

Bardzo istotny etap pracy w przypadku tynkowania karton gipsów to przygotowanie powierzchni. Materiał ten jest silnie higroskopijny (pochłania i magazynuje wilgoć), wymaga zatem dokładnego gruntowania (np. farbą gruntującą). Ze względów estetycznych powinno się również zastosować gładź do płyt gipsowych (pozwoli ona zakryć miejsca łączenia karton gipsów ze ścianami lub sufitem).

Tynkowanie dużych powierzchni

W przypadku sporego metrażu należy rozważyć tynkowanie agregatem. Znacznie przyspiesza ono pracę i pozwala położyć tynk równomiernie. Warunkiem pozwalającym na zastosowanie tej techniki jest jednak powierzchnia pozbawiona nierówności.

Usługi murarsko-tynkarskie w Częstochowie, czyli gdzie?

Wszystkie usługi murarsko-tynkarskie wymienione w cenniku można zamówić w następujących dzielnicach: Ostatni Grosz, Lisiniec, Kiedrzyn, Błeszno, Raków, Śródmieście, Północ, Dźbów, Stare Miasto, Grabówka, Trzech Wieszczów, Zawodzie-Dąbie, Wyczerpy-Aniołów, Stradom, Wrzosowiak, Podjasnogórska, Gnaszyn-Kawodrza, Mirów, Częstochówka-Parkitka, Tysiąclecie.

częstochowskie FIRMY OFERUJĄCE usługi murarsko – tynkarskie: