Cennik usług murarsko – tynkarskich w katowicach 2023

Generalny remont to nie tylko malowanie ścian, tapetowanie pokoi czy kładzenie podłóg. Aby farba czy panele mogły przez wiele lat cieszyć nasze oczy, konieczne jest odpowiednie przygotowanie podłoża. Skorzystanie z profesjonalnych usług murarskich zapewni trwałość powierzchniom w naszym domu. Tynkarz będzie dysponował odpowiednimi zaprawami tynkarskimi, w razie potrzeby podejmie się skuwania tynku czy wyrówna ściany tynkiem gipsowym.

Ile kosztują usługi murarsko-tynkarskie w Katowicach? Sprawdź ceny 2023

Usługi murarsko-tynkarskie to jedne z ważniejszych prac wykończeniowych, zatem szukając murarza, powinniśmy znaleźć kompromis pomiędzy rozsądną ceną a dobrą jakością wykonania pracy. Zapewniają to fachowcy z Katowic. Za uzupełnienie pasów tynków po wyburzonych ścianach i otworach zapłacimy od 12 do 28 zł/m2, zaś za naprawę rys i pęknięć – od 7 do 15 zł. Wyrównanie ścian tynkiem gipsowym wyniesie nas od 15 do 25 zł. Skuwanie starego tynku to koszt od 8 do 40 zł. Z droższych, ale często niezbędnych usług należy wymienić docieplanie ścian wewnątrz (25-75 zł/m2), montaż parapetów wewnętrznych (65-150 zł) czy wyburzanie ścian z cegły (90-120 zł/m2).

CennikCena odCena doZa
Wyrównywanie krzywych naroży przed gładzią2833m2
Uzupełnienie pasów tynków po wyburzonych ścianach i otworach1730m2
Wylewki trudne podłoża3956m2
Warstwa wyrównująca pod gładzie (przy bardzo nierównych tynkach)1123m2
Dwustronne obrobienie glifów przy drzwiach4957m2
Gładź gipsowa2033m2
Wyburzanie ścian z cegły121149m2
Tynki kwarcowe „kamyczki”3565m2
Montaż kasetonów1666m2
Obsadzanie narożników aluminiowych1123m2
Skuwanie tynku1643m2
Wymurowanie stopnia6083m2
Wykonanie schodów murowanych betonowych268528m2
Tynkowanie ręczne sufitów57102m2
Docieplanie ścian wewnątrz2498m2
Montaż parapetów wewnętrznych88183szt
Tynkowanie ręczne ścian2140m2
Obróbka otworów okiennych1554m2
Tynkowanie maszynowe tynk z agregatu2122m2
Wyrównanie ścian tynkiem gipsowym1738m2
Tynki akrylowe-mineralne2072m2
Murowanie z cegły4698m2
Naprawa rys i pęknięć1015m2
Tynki ozdobne3354m2
Wylewki samopoziomujące1544m2

Wybierz interesujące Cię miasto:

Tynkowanie domu przez profesjonalistę

Usługi murarsko-tynkarskie pozwolą nam wykończyć cały dom – obejmują bowiem nie tylko tynkowanie ścian. Profesjonalista położy wylewki na trudne podłoża, wykona betonowe schody murowane, zapewni obróbkę otorów okiennych, tynkowanie komina, karton gipsów czy łuków.

W przypadku nierównych powierzchni sprawdzi się ręczne tynkowanie ścian, jeśli zaś mamy do czynienia z w miarę równym podłożem, efektywniejsze będzie tynkowanie agregatem. To technika, która pozwala pokryć w czasie duże powierzchnie. Warto rozważyć jej zastosowanie, jeśli tynk musimy położyć na przestrzeni większej niż jedno pomieszczenie.

Rodzaje wylewek i gładzi

Istnieje wiele rodzajów wylewek, różniących się między sobą zastosowanym materiałem czy techniką wykonania. Do najbardziej tradycyjnych należą wylewki cementowe, anhydrytowe i betonowe. Popularne są również wylewki samopoziomujące, które po rozdrobnieniu w wodzie dają się rozlewać niczym gęsta ciecz. Na większe zautomatyzowanie procesu tworzenia posadzki pozwala zastosowanie wylewek maszynowych.

Wybór gładzi uzależniony jest od rodzaju powierzchni. Na rynku dostępnych jest wiele uniwersalnych produktów, jednak należy jednak zastanowić się, czy produkt stosowany w przypadku ścian sprawdzi się również jako gładź do płyt gipsowych. Różny jest również sposób kładzenia preparatu – szczególnie często wybiera się wykonanie gładzi bezpyłowej na mokro – to rozwiązanie minimalizuje powstawanie kurzu, a ponadto po jego zastosowaniu można dość szybko przystąpić do malowania ścian.

Usługi murarsko-tynkarskie w Katowicach, czyli gdzie?

Wszystkie usługi murarsko-tynkarskie wymienione w cenniku można zamówić w następujących dzielnicach: Śródmieście, Os. Paderewskiego – Muchowiec, Załęże, Os. Witosa, Koszutka, Bogucice, Zawodzie, Dąbrówka Mała, Szopienice-Burowiec, Janów-Nikiszowiec, Giszowiec, Murcki, Piotrowice-Ochojec, Zarzecze, Kostuchna, Podlesie, Osiedle Tysiąclecia, Dąb, Wełnowiec-Józefowiec, Załęska Hałda-Brynów, Brynów-Osiedle Zgrzebnioka, Ligota-Panewniki.

katowickie FIRMY OFERUJĄCE usługi murarsko – tynkarskie: