Cennik malowania w krakowie 2024

Malowanie i tapetowanie to podstawowe prace wykończeniowe, bez których żaden remont nie ma miejsca. Pomimo że malowanie ścian nie jest trudną czynnością, to źle przygotowane podłoże i nieumiejętne nałożenie farby może skutecznie popsuć efekt końcowy. Dobry malarz to taki, który wie, jak profesjonalnie i z dbałością o każdy detal pomalować ściany.

Ile kosztuje malowanie wnętrz w Krakowie? Sprawdź ceny 2024

Często zadajemy sobie pytanie, ile będzie kosztować nas pomalowanie ścian w pokoju? Otóż koszt tego przedsięwzięcia jest uzależniony od dwóch podstawowych czynników, takich jak: specyfika malowania oraz powierzchnia pomieszczenia, które wymaga odświeżenia. Dobry fachowiec wie, że prace związane z malowaniem zawsze należy rozpocząć od odpowiedniego przygotowania podłoża i zagruntowania ścian. Gruntowanie ścian specjalnym preparatem gruntującym lub podkładowym w celu ujednolicenia i wyrównania powierzchni to niewielki wydatek w granicach 1 do 5 zł za metr kwadratowy. Dopiero gdy ściana jest odpowiednio przygotowana, można przystąpić do nanoszenia farby. Za malowanie ścian zapłacimy w przedziale od 5 do 11 zł za metr kwadratowy. Różnice w cenie uzależnione są przede wszystkim od tego, czy decydujemy się na malowanie ścian jednokrotne czy dwukrotne, które jest z reguły droższe. Z jeszcze większymi kosztami musimy się liczyć w przypadku malowania fantazyjnego (9-16 zł/m2) lub artystycznego (50-250 zł/m2). Poniżej przedstawiony cennik malowania uwzględnia również takie prace malarskie, jak: malowanie drzwi (30-95 zł/m2) i malowanie okien (50-170 zł/m2).

CennikCena od (zł)Cena do (zł)Za
Malowanie na biało grzejników1422Żebro
Malowanie fantazyjne2040m2
Malowanie rur wod - kan, lub c.o.1836m2
Malowanie sufitu jednokrotne (farba-biała)1830m2
Malowanie ścian jednokrotne (farba-biała)1630m2
Impregnacja drewna 3 krotne nasycenie pędzlem1846m2
Malowanie okien134440m2
Skrobanie i mycie ścian z farby klejowej (pod malowanie)1442m2
Malowanie ścian dwukrotne (farba-kolor)1430m2
Gruntowanie416m2
Malowanie sufitu jednokrotne (farba-kolor)1622m2
Lakierowanie (farby olejne)3434m2
Malowanie podkładowe1018m2
Malowanie sufitu dwukrotne (farba-biała)1832m2
Opalanie starej powłoki malarskiej na powierzchniach drewnianych5688m2
Malowanie drzwi72202m2
Malowanie sufitu dwukrotne (farba-kolor)1622m2
Skrobanie starych powłok malarskich1428m2
Malowanie ścian dwukrotne (farba-biała)1028m2
Malowanie balustrad lub poręczy balkonowych74128m2
Malowanie artystyczne132632m2
Malowanie ścian jednokrotne (farba-kolor)830m2

Wybierz interesujące Cię miasto:

Rodzaje farb

Najczęściej można spotkać cztery rodzaje farb do malowania ścian wewnętrznych. Najpopularniejsze są farby winylowe odporne na zmywanie. Farby akrylowe, których spoiwem jest żywica akrylowa, są bardzo odporne na działanie środków chemicznych, dlatego można je nakładać w kuchniach lub łazienkach podobnie zresztą, jak farby lateksowe, które są odporne na ścieranie i szorowanie. Farby akrylowo-lateksowe łączą w sobie cechy farb akrylowych (dobra przepuszczalność powietrza) i lateksowych (odporność na szorowanie).

W ostatnim czasie szczególnie popularne jest malowanie ścian w dwóch kolorach. Malowanie ścian w sposób dekoracyjny to sposób na efektowne wykończenie wnętrza.

Malowanie agregatem

Alternatywą dla tradycyjnych pędzli do malowania stosowaną przez profesjonalne firmy remontowo-wykończeniowe jest malowanie agregatem. Malowanie natryskowe polega na wyrzucaniu drobinek farby za pomocą agregatu hydrodynamicznego. Malowanie ścian agregatem pozwala na szybsze i dokładniejsze pokrycie ścian farbą.

Malowanie w Krakowie, czyli gdzie?

Z usług firm remontowo-wykończeniowych, w tym z malowania ścian można skorzystać zamieszkując następujące krakowskie dzielnice: Czyżyny, Prądnik Czerwony, Wzgórza Krzesławickie, Bronowice, Mistrzejowice, Czyżyny, Prądnik Biały, Zwierzyniec, Stare Miasto, Krowodrza, Swoszowice, Grzegórzki, Nowa Huta, Dębniki, Bieżanów-Prokocim, Łagiewniki-Borek Fałęcki, Podgórze Duchackie, Bieńczyce, Podgórze. 

 

krakowskie FIRMY OFERUJĄCE malowanie: