Cennik malowania w warszawie 2023

Wiele osób decyduje się na samodzielne pomalowanie ścian i nie jest w tym nic złego pod warunkiem, że dana osoba się na tym zna. Jednak wszystkim tym, którzy do malowania wolą zatrudnić fachowca polecamy zapoznać się ze szczegółowym cennikiem usług malowania ścian w Warszawie. Malowanie to sposób na szybkie odświeżenie mieszkania, bo przecież nic tak nie nada wnętrzu urody, jak świeżo pomalowane ściany.

Malowanie ścian – cennik – sprawdź ceny 2023

Ceny malowania ścian są bardzo zróżnicowane, w głównej mierze zależą od stanu powierzchni, od wielkości pomieszczenia i od rodzaju zastosowanej metody malowania. Podobnie jak w przypadku tapetowania, jedną z pierwszych czynności, którą należy wykonać przed przystąpieniem do malowania ściany, jest odpowiednie przygotowanie podłoża, które w przypadku starych tynków może obejmować skrobanie starych powłok malarskich (4-10/m2), jak i gruntowanie (1-5 zł/m2). Nie zawsze jednokrotne malowanie ścian (5-8 zł/m2), zwłaszcza gdy chcemy przemalować jaśniejszą farbą ciemne podłoże, zapewni idealne pokrycie. W takich przypadkach koniecznym jest zdecydowanie się na malowanie ścian dwukrotne (7-10 zł/m2). Za malowanie sufitu jednokrotne zapłacimy 7-10 zł/m2, z kolei za malowanie sufitu dwukrotne 9-12 zł/ m2.

Zarówno w przypadku odnawianego podłoża, jak i tego całkowicie nowego zaleca się stosowanie farb podkładowych. Malowanie podkładowe to wydatek rzędu 3-4 zł/m2. Podczas remontu domu bardzo często odświeżenia wymagają również okna (50-170 zł/m2) i drzwi (30-95 zł/m2).

CennikCena odCena doZa
Malowanie ścian jednokrotne (farba-biała)815m2
Malowanie ścian dwukrotne (farba-biała)612m2
Malowanie ścian jednokrotne (farba-kolor)811m2
Malowanie ścian dwukrotne (farba-kolor)1018m2
Malowanie sufitu jednokrotne (farba-biała)516m2
Malowanie sufitu dwukrotne (farba-biała)517m2
Malowanie sufitu jednokrotne (farba-kolor)618m2
Malowanie sufitu dwukrotne (farba-kolor)813m2
Lakierowanie (farby olejne)1320m2
Malowanie podkładowe612m2
Gruntowanie18m2
Skrobanie starych powłok malarskich517m2
Malowanie fantazyjne1318m2
Malowanie artystyczne61292m2
Malowanie drzwi33123m2
Malowanie okien75230m2
Malowanie rur wod - kan, lub c.o.1020m2
Malowanie balustrad lub poręczy balkonowych2667m2
Opalanie starej powłoki malarskiej na powierzchniach drewnianych3347m2
Impregnacja drewna 3 krotne nasycenie pędzlem1227m2
Malowanie na biało grzejników516Żebro
Skrobanie i mycie ścian z farby klejowej (pod malowanie)816m2

Wybierz interesujące Cię miasto:

Dekoracyjne malowanie ścian

Każdy dobry malarz zna trendy w malowaniu ścian. Ciekawym pomysłem na pomalowanie ścian jest malowanie dekoracyjne. Obecnie mamy do wyboru wiele farb dekoracyjnych, dzięki którym można efektywnie przyozdobić mieszkanie i osiągnąć rewelacyjne, niebanalne efekty. Bardzo często stosowanym zabiegiem dekoracyjnym jest malowanie ścian w dwóch kolorach.

Rodzaje farb

Do malowania pomieszczeń wewnętrznych najczęściej stosuje się produkty wodorozcieńczalne. Do takich produktów zaliczymy farby winylowe, akrylowe, lateksowe, akrylowo-lateksowe. Każda z nich ma nieco inne właściwości. Trzeba pamiętać, że właściwy wybór farby w istotnym stopniu wpływa na wygląd i trwałość.

Malowanie hydrodynamiczne to jedna z technik malarskich, która zamiast tradycyjnego pędzla do malowania wykorzystuje agregat hydrodynamiczny. Malowanie agregatem to technika, która polega na aplikacji farby pod dużym ciśnieniem w postaci niewielkich drobinek (kropelek). Aby móc pomalować ściany w ten sposób niezbędny jest pistolet natryskowy.

 

Malowanie ścian w Warszawie

Z profesjonalnych usług malowania ścian możemy skorzystać na terenie całej Warszawy w następujących dzielnicach: Praga Północ, Wola, Bemowo, Bielany, Wawer, Ursus, Wesoła, Targówek, Śródmieście, Białołęka, Rembertów, Ursynów, Mokotów, Ochota, Śródmieście, Wilanów, Żoliborz, Praga Południe, Włochy.

WARSZAWSKIE FIRMY OFERUJĄCE malowanie: