Cennik białego montażu w katowicach 2024

Biały montaż to dla osoby niezorientowanej w branży budowlanej zupełnie obco brzmiące pojęcie. Dotyczy ono prac związanych z wszelkiego rodzaju armaturą. W praktyce obejmuje między innymi montaż toalety, prysznica, wanny, umywalki, baterii wannowej czy kuchennej. Montaż armatury wymaga nie tylko dużych umiejętności technicznych, ale i fachowej wiedzy, szczególnie w kwestii doboru uszczelek i taśm izolacyjnych. Stąd warto powierzyć go profesjonalistom z Katowic, z usług których można skorzystać w Śródmieściu, Koszutce, Giszowcu czy na osiedlu Witosa.

Ile kosztuje biały montaż w Katowicach? Sprawdź ceny 2024

Jakie są koszty montażu urządzeń sanitarnych w Katowicach? Ceny bywają zróżnicowane, zależą jednak głównie od rodzaju usługi i specyfiki sprzętu, który chcemy umieścić w swojej łazience. Za montaż muszli klozetowej zapłacimy od 60 do 180 zł, umywalki – 40-180 zł, sedesu podwieszanego – 90-180 zł. Nieco drożej może nas wynieść instalacja panelu prysznicowego (50-750 zł) czy wanny (120-600 zł). Montaż pralki to stosunkowo niski koszt – od 20 do 79 zł. Demontaż wanny, brodzika czy umywalki mieści się w przedziale cenowym 20-100 zł. Specjaliści z Katowic za 20-50 zł powieszą nam także lustro, szafkę łazienkową czy półkę.

CennikCena od (zł)Cena do (zł)Za
Montaż geberitu356842szt
Montaż panelu prysznicowego1241820szt
Montaż brodziku158742szt
Montaż baterii wannowej80606szt
Montaż muszli klozetowej182452szt
Montaż wentylacji50142szt
Montaż kabiny prysznicowej4361882szt
Montaż sedesu podwieszanego242468szt
Montaż umywalki148432szt
Montaż wanny3161616szt
Montaż pralki50226szt
Powieszenie lustra, szafki łazienkowej, półki48124szt
Montaż baterii prysznicowej100486szt
Montaż bidetu176450szt
Demontaż wanny, brodzika, umywalki46344szt

Wybierz interesujące Cię miasto:

Montaż urządzeń sanitarnych w łazience

Wymiana armatury czeka każdego, kto chce cieszyć się własnym, dobrze wyposażonym lokum przez wiele lat. Instalacja jakiegokolwiek urządzenia to kilkuetapowa czynność – przykłady dwóch takich procesów znajdują się poniżej. Sam montaż jest jedynie początkiem pracy. Po nim następuje wypoziomowanie i podłączenie wanny, umywalki czy innego sprzętu. Remont łazienki wymaga również działań w obszarze białego montażu elektrycznego, związanego z montowaniem gniazdek i włączników.

Montaż baterii łazienkowej

W zależności od tego, czy rury doprowadzające wodę znajdują się powyżej czy poniżej wanny, wybiera się baterie ścienne lub stojące. Po ich zamocowaniu w przygotowanych wcześniej otworach, przy pomocy tulejowej nakrętki zabezpiecza się je, by nie przeciekały. Następnie podłącza się przewody do instalacji wodociągowej i robi test szczelności – przepuszcza najpierw mały, a potem większy strumień przez baterię.

Montaż WC podtynkowego

Pierwszy etap to stworzenie zabudowy z płyt gipsowych. Wywiercamy w niej otwory precyzyjnie dopasowane do urządzenia. Ten krok często trzeba poprzedzić uszczelnieniem instalacji wełną mineralną. Po zamocowaniu i podłączeniu toalety robi się test szczelności. Pamiętajmy o tym, że montaż WC zawsze wykonujemy przed układaniem glazury.

Biały montaż w Katowicach, czyli gdzie?

Wszystkie usługi wchodzące w zakres białego montażu wymienione w cenniku można zamówić w następujących dzielnicach: Szopienice-Burowiec, Osiedle Tysiąclecia, Ligota-Panewniki, Wełnowiec-Józefowiec, Piotrowice-Ochojec, Zarzecze, Murcki, Brynów-Osiedle Zgrzebnioka, Śródmieście, Załęska Hałda-Brynów, Os. Paderewskiego – Muchowiec, Zawodzie, Os. Witosa, Janów-Nikiszowiec, Dąb, Kostuchna, Załęże, Dąbrówka Mała, Koszutka, Podlesie, Bogucice, Giszowiec.

katowickie FIRMY OFERUJĄCE BIAŁY MONTAŻ: