Cennik instalacji grzewczych w katowicach 2024

Ogrzewanie domu to nie tylko kwestia komfortu mieszkańców. Wybór odpowiedniej techniki grzewczej pozwoli nam dodatkowo zaoszczędzić na opłatach oraz ograniczyć negatywny wpływ pracy urządzeń na środowisko naturalne. Ze strony profesjonalistów w Katowicach klienci mogą liczyć na fachowe doradztwo i wysoką jakość usług. Zainstalować centralne ogrzewanie mieszkania czy pojedynczy kaloryfer pomogą doświadczone ekipy z dzielnic takich jak Śródmieście, Ligota-Panewniki, Bogucice czy Zawodzie.

Cennik instalacji grzewczych w Katowicach – sprawdź ceny 2024

Koszty instalacji grzewczych zależą od rodzaju usługi, jednak przedziały cenowe nie są zbyt szerokie – różnica między dolną i górną granicą potencjalnych kosztów to często 10-30 zł. Przykładowo za zawieszenie grzejnika zapłacimy 40-70 zł, jego demontaż – 50-70 zł, wykonanie ogrzewania podłogowego – 40-55 zł/m2. Nieco więcej zapłacimy za instalację centralnego ogrzewania (90-190 zł) czy montaż piecy: gazowego (300-450 zł) lub węglowego (300-600 zł). A ile kosztuje wykonanie podejścia do grzejnika? Uzależnione jest to od materiału. Cena w przypadku miedzi wynosi od 90 do 110 zł, koszt ten nieco maleje, gdy mamy do czynienia z plastikiem – od 80 do 90 zł.

CennikCena od (zł)Cena do (zł)Za
Wykonania bruzd pod rury z zatarciem3048mb
Montaż rozdzielacza do ogrzewania centralnego540782szt
Zawieszenie grzejnika (c.o.)124210szt
Demontaż gazowego pieca c.o.96160szt
Wykonanie podejścia do grzejnika (miedź)266308pkt
Wykonanie podejścia do grzejnika c.o. (plastik)210252pkt
Instalacja centralnego ogrzewania (C.O)236526pkt
Montaż pieca gazowego8421286szt
Wykonanie ogrzewania podłogowego112196m2
Przesunięcie przyłącza do grzejnika384818pkt
Montaż szafki do ogrzewania centralnego376512szt
Montaż pieca węglowego8261594szt
Demontaż grzejnika (c.o.)98196szt
Demontaż starej instalacji C.O.70240pkt

Wybierz interesujące Cię miasto:

Rodzaje grzejników

Istnieje wiele rodzajów grzejników, różniących się od siebie budową, mocą czy materiałem. W sporej ilości domów można natknąć się na grzejniki żebrowe – czy to starsze, czy nowsze (ten typ kaloryferów w ostatnich latach wraca do łask). Choć można dyskutować o ich wydajności i wyglądzie, mają jedną istotną zaletę – długo trzymają  ciepło.

Grzejnik płytowy sprawdzi się w niewielkich pomieszczeniach. Wyróżnia się szybkim czasem nagrzewania. Jest zbudowany z gładkich lub perforowanych paneli ze stalowej blachy. Grzejniki płytowe poleca się alergikom ze względu na łatwość utrzymywania ich w czystości.

Kolejnym popularnym  typem kaloryferów są członowe grzejniki aluminiowe. Składają się one z jednakowo odlewanych elementów, w obrębie których występują kanały powietrzne. Szczególnie dobrze sprawdzają się w przypadku, kiedy w starej instalacji trzeba wymienić kaloryfery.

Trudno wyobrazić sobie nowoczesną łazienkę bez specyficznie ukształtowanego grzejnika łazienkowego. Dekoracyjny kaloryfer stanowi nie tylko praktyczny element wyposażenia, ale także podnosi walory estetyczne wnętrza. Model drabinkowy posłuży także jako wieszak na ręczniki czy przyda się, kiedy zechcemy wysuszyć bieliznę.

Instalacje grzewcze w Katowicach czyli gdzie?

 

 

Wszystkie usługi dotyczące instalacji grzewczych wymienione w cenniku można zamówić w następujących dzielnicach: Koszutka, Ligota-Panewniki, Murcki, Zawodzie, Os. Paderewskiego – Muchowiec, Załęska Hałda-Brynów, Piotrowice-Ochojec, Dąb, Os. Witosa, Zarzecze, Kostuchna, Wełnowiec-Józefowiec, Janów-Nikiszowiec, Bogucice, Giszowiec, Dąbrówka Mała, Osiedle Tysiąclecia, Brynów-Osiedle Zgrzebnioka, Szopienice-Burowiec, Śródmieście, Załęże, Podlesie.

katowickie FIRMY OFERUJĄCE instalacje grzewcze: