Cennik instalacji grzewczych w częstochowie 2023 – sprawdź ceny 2023

Główną rolą centralnego ogrzewania w domu jest rozprowadzenie ciepła po wszystkich pomieszczeniach tak, by zostały one ogrzane do pożądanej temperatury przy jak najmniejszej stracie energii. Istnieje wiele typów instalacji, których nazwy nie mówią nic laikowi – ten zazwyczaj termin ,,ogrzewanie” kojarzy z kaloryferem. Warto zatem w kwestii technik grzewczych poradzić się fachowców – pomogą oni znaleźć rozwiązanie dopasowane do naszych oczekiwań, konstrukcji i wieku domu oraz możliwości finansowych.

Ceny instalacji grzewczych w Częstochowie – sprawdź cennik 2023

Instalacja grzewcza powinna zostać wykonana tak, by służyć nam długie lata. Nie oznacza to korzystania z najdroższych dostępnych na rynku usług – wybór fachowców z Częstochowy to świetny kompromis pomiędzy ceną a jakością pracy. Za instalację centralnego ogrzewania zapłacimy od 90 do 190 zł/ pkt. Koszt wykonania podejścia do grzejnika to w zależności od materiału 80-90 zł/pkt (plastik) lub 90-110 zł/pkt (miedź). Droższe usługi to montaż pieca gazowego (300-450 zł) lub węglowego (300-600 zł). Niewiele zapłacimy za demontaż starej instalacji c.o. – cena za punkt to w tym przypadku od 30 do 70 zł.

CennikCena odCena doZa
Wykonanie podejścia do grzejnika c.o. (plastik)98130pkt
Demontaż gazowego pieca c.o.3674szt
Demontaż grzejnika (c.o.)4184szt
Montaż pieca gazowego412602szt
Montaż rozdzielacza do ogrzewania centralnego295339szt
Wykonanie podejścia do grzejnika (miedź)123161pkt
Wykonanie ogrzewania podłogowego6491m2
Przesunięcie przyłącza do grzejnika197413pkt
wykonania bruzd pod rury z zatarciem1438mb
Zawieszenie grzejnika (c.o.)52113szt
Montaż szafki do ogrzewania centralnego202307szt
Montaż pieca węglowego409770szt
Demontaż starej instalacji C.O.43109pkt
Instalacja centralnego ogrzewania (C.O)126288pkt

Wybierz interesujące Cię miasto:

Ogrzewanie pompowe czy grawitacyjne?

Ogrzewanie grawitacyjne kojarzy się ze starym budownictwem i masywnymi, żebrowymi grzejnikami. Ma jednak kilka istotnych zalet mogących zdecydować o jego wyborze. Przede wszystkim funkcjonuje w wypadku odcięcia zasilania elektrycznego. Cechuje się mniejszą zawodnością – brak tu pompy, która mogłaby się zepsuć. Jest też tańsze i łatwiejsze w naprawie.

Ogrzewanie pompowe łatwiej regulować. Wiąże się ono z nieco niższymi kosztami rur (stosowne w tym przypadku mają niewielką średnicę, a zatem są dość tanie). Nie występuje tu ograniczenie dotyczące wielkości instalacji. Straty ciepła w przypadku tego typu instalacji są niższe.

Jaki kaloryfer dla alergika?

Ogrzewanie w domu alergika powinno być przemyślane, aby nie przyczyniać się do nasilenia nieprzyjemnych dolegliwości. Jeśli chodzi o wybór kaloryferów, nieistotny jest materiał – zarówno grzejniki aluminiowe, jak i stalowe sprawdzą się w równym stopniu. Należy jednak zwrócić uwagę na kształt urządzenia grzewczego – powinien on sprzyjać utrzymywaniu czystości (grzejnik żebrowy czy łazienkowy o finezyjnym, skomplikowanym kształcie nie jest dobrym rozwiązaniem). Alergikom poleca się w grzejniki płytowe. Ich budowa ułatwia czyszczenie – w tego typu kaloryferach praktycznie brak trudno dostępnych miejsc, w których gromadziłby się kurz i brud.

Instalacje grzewcze w Częstochowie, czyli gdzie?

Wszystkie usługi dotyczące instalacji grzewczych wymienione w cenniku można zamówić w następujących dzielnicach: Błeszno, Kiedrzyn, Tysiąclecie, Wrzosowiak, Częstochówka-Parkitka, Dźbów, Gnaszyn-Kawodrza, Grabówka, Wyczerpy-Aniołów, Północ, Raków, Stare Miasto, Stradom, Zawodzie-Dąbie, Ostatni Grosz, Lisiniec, Mirów, Podjasnogórska, Śródmieście, Trzech Wieszczów.

częstochowa FIRMY OFERUJĄCE instalacje grzewcze: