Cennik instalacji grzewczych w krakowie 2024

Instalacje grzewcze są podstawą systemu grzewczego każdego domu. Każde urządzenie grzewcze, aby prawidłowo funkcjonowało musi być nie tylko odpowiednio dobrane, ale i poprawnie podłączone.

Cennik instalacji grzewczych w Krakowie – sprawdź ceny 2024

Ceny wykonania instalacji centralnego ogrzewania są bardzo zróżnicowane. Kluczowe znaczenie ma wielkość budynku – im większa powierzchnia, tym więcej źródeł ciepła będziemy potrzebować. Najpopularniejszym sposobem na pozyskanie ciepła jest montaż grzejnika. Za zawieszenie grzejnika (c.o.) w Krakowie zapłacimy od 40 do 70 zł za sztukę. Najwięcej osób do ogrzania domu używa gazu. Montaż pieca gazowego to jednorazowy wydatek w granicach 300-450 zł. Coraz więcej osób decyduje się również na ogrzewanie podłogowe. Koszty wykonania ogrzewania podłogowego są obecnie niższe niż jeszcze kilka lat temu, a to przez stagnację gospodarczą. Montaż ogrzewania podłogowego to wydatek 40-55 zł/m2.

CennikCena od (zł)Cena do (zł)Za
Zawieszenie grzejnika (c.o.)98214szt
Instalacja centralnego ogrzewania (C.O)210514pkt
Montaż rozdzielacza do ogrzewania centralnego542702szt
Wykonanie ogrzewania podłogowego98134m2
Przesunięcie przyłącza do grzejnika344734pkt
Demontaż gazowego pieca c.o.80150szt
Montaż pieca gazowego7121154szt
Wykonanie podejścia do grzejnika (miedź)204286pkt
Montaż pieca węglowego7901500szt
Demontaż starej instalacji C.O.82226pkt
Demontaż grzejnika (c.o.)82136szt
Wykonanie podejścia do grzejnika c.o. (plastik)200256pkt
Montaż szafki do ogrzewania centralnego402514szt
wykonania bruzd pod rury z zatarciem3056mb

Wybierz interesujące Cię miasto:

Rodzaje instalacji c.o.

Domowe instalacje grzewcze mogą być zasilane za pomocą kotła gazowego, olejowego lub na paliwo stałe (np. węgiel). Ogrzewanie gazowe ma wiele zalet i jest to obecnie jedna z najpopularniejszych form ogrzewania w domach jednorodzinnych. Ogrzewanie węglem kamiennym lub ekogroszkiem jest coraz rzadziej wybieraną formą ogrzewania, a to ze względu na bardzo duże zanieczyszczenia oraz mały komfort użytkowania. Ogrzewanie olejowe zapewnia podobną wygodne, co ogrzewanie elektryczne i gazowe. Nowoczesne kotły olejowe uznawane są również za bardzo ekologiczne.

Jaki grzejnik wybrać?

Najpopularniejsze grzejniki to te płytowe. Grzejniki płytowe produkowane są w rozmaitym asortymencie wymiarów, rodzajów i kolorów, choć najczęściej oferowane są w kolorze białym. Innym rodzajem grzejników, które również cieszą się popularnością są grzejniki aluminiowe oraz grzejniki konwektorowe. Odmianą grzejników konwektorowych są grzejniki kanałowe umieszczane w podłodze.

Instalacje grzewcze w Krakowie, czyli gdzie?

Z profesjonalnego montażu instalacji grzewczych można skorzystać zamieszkując następujące krakowskie dzielnice: Podgórze, Zwierzyniec, Bieńczyce, Dębniki, Krowodrza, Prądnik Biały, Łagiewniki-Borek Fałęcki, Czyżyny, Wzgórza Krzesławickie, Grzegórzki, Prądnik Czerwony, Czyżyny, Bieżanów-Prokocim, Swoszowice, Bronowice, Podgórze Duchackie, Nowa Huta, Mistrzejowice, Stare Miasto.

krakowskiE FIRMY OFERUJĄCE instalacje grzewcze: